günün güzeli

GÜNÜN EĞLENCESİ: Çocuklar için ‘rengarenk’

‘Çocuklarla nasıl oyunlar kursak, evde ne yapsak?’ sorunuza harika cevap geldi. Atlantalı bir ailenin yaptığı bu etkinliği sizler de evinizde, bahçenizde çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz!

GÜNÜN GÜZELİ: Endonezya’yı alt üst eden kız metal grubu

Endonezya’nın metalci kızlar, toplumsal cinsiyete ve dine dair kalıp yargıların kökünü kazıyor.

GÜNÜN GÜZELİ: İrem Yaman, ödülünü kız çocuklarına adadı

Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri kapsamında ‘Özel Başarı Ödülü’ne layık görülen İrem Yaman, ödülü kız çocuklarına adadı.

GÜNÜN GÜZELİ: Beneklere hükmeden Yayoi Kusama

‘Sanat gördüğüm, yaşadığım olumsuz şeylerden kurtulmak için bir araçtı, bir yoldu, yöntemdi ve kurtuluştu. Bu yüzden sürekli çizdim, boyadım ve yazdım...’

GÜNÜN GÜZELİ: Kadınlar Sur'u resimledi

Diyarbakır’da Sur Belediyesi ve Iva Organizasyon ortaklığında Sur ilçesinin duvarlarını renklendirmek için grafiti çalışması yapıldı.

GÜNÜN GÜZELLERİ: Köy tiyatrosunun kadınları 3 yıldır sahnede

Seferihisar’ın tiyatro oyuncusu köylü kadınlar: “2 yıldır tiyatro oynuyorum, çok seviyorum. Sahneye çıkınca çok heyecanlanıyorum...”

GÜNÜN GÜZELİ: Engelli ve felçli kedilerini işe götürüyor

Şikayetlere ve cezalara rağmen engelli ve felçli kedilerini işe götüren otobüs şoförü Filiz Karatepe: Ben hayvanlar için sahipleri ile birlikte binebilecekleri bir otobüs istiyorum.

GÜNÜN GÜZELİ: İşitme Engelli Mandy Harvey kas hafızasıyla şarkı söylüyor

Mandy Harvey işitme engelli bir şarkıcı ve söz yazarı. Duyu yetisini kaybettiğinde üniversitede konservatuvar okuyordu. Şimdiyse zeminden hissettiği titreşimler ve kas hafızası yoluyla şarkı söylüyor.

GÜNÜN GÜZELİ: Dalgalarla da hayatla da mücadele ediyor

Eşinden ayrıldıktan sonra çocuklarıyla yaşam mücadelesi veren Özlem Aydın, yaşamını denizden kazanıyor. Aydın, kimseye aldırmadan oturduğu dümende başka kadınlara da ilham oluyor.

GÜNÜN GÜZELİ: Down sendromlu kızının gülüşünü oyuncak bebeklere taşıdı

Tekirdağ’da yaşayan öğretmen Süreyya Ülkü Güler, down sendromlu kızı 3 buçuk yaşındaki İnci Su’nun gülüşünü, tasarladığı bebeklere taşıdı. Güler, 2018 aralık ayından bu yana 200 oyuncak bebek yaptı.

GÜNÜN GÜZELİ: Engellere meydan okudu, kendi spor salonunu açtı

Doktorların artık yürüyüp konuşamayabileceğini söylediği Steph Hammerson tüm engellere meydan okudu ve kendi spor salonunu açtı. Bu direnme gücü izlemeye değer.

GÜNÜN GÜZELİ: Köyün duvarlarını resimlerle donatan Nuran Erden

56 yaşındaki Nuran Erden, uzun yıllardır tutkusu olan resmi İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı Germiyan köyünün duvarlarına taşıyor.

GÜNÜN GÜZELİ: Kediler Kraliçesi evini 1100 kediyle paylaşıyor

Tüm zamanların en çılgın kedi kadını olan ve Kediler Kraliçesi olarak bilinen Lynea Lattanzio kedileri uğruna evini, arabasını evlilik yüzüğünü sattı; Emeklilik tazminatının hepsini kedilere harcadı.

GÜNÜN GÜZELİ: Ek iş yaparak 34 kedinin ihtiyaçlarını karşılıyor

Sağlık Emekçisi Hatice Bayhan, 34 kedinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için mendil satarak ek iş yapıyor. Kendisini ‘34 çocuklu bir anne’ olarak tanımlayan Bayhan, Beyoğlu’nun en bilinen simalarından

GÜNÜN GÜZELİ: ‘Masal yelekleri’ ile öğrencilerin eğitimine destek oluyor

Balıkesir Burhaniye’de emekli öğretmen Özden Tuna evde ördüğü yelek ve patikleri satarak, öğrencilere burs desteği sağlıyor. ‘Masal Yelekleri’ dediği el ürünleri 3 öğrencinin eğitim desteği oluyor.

GÜNÜN GÜZELİ: 3 milyonluk ödülünü kadınlara, azınlıklara ve mültecilere bağışladı

Astrofizikçi Jocelyn Bell Burnell kendisine verilen ödül parasını ‘yeterince temsil edilmemiş olan kadınlara, azınlıklara ve mültecilere’ burs olarak kullanılması için bağışladı.

GÜNÜN GÜZELİ: Güzellik yarışmasını down sendromlu kadın kazandı

Daha önce kilo, yaş, medeni durum, sağlık sorunu gibi kuralları olmayan bir güzellik yarışması duymuş muydunuz? Evet, böyle bir yarışma var. Bu yarışmayı bu yıl down sendromlu Kate Grant kazandı.

GÜNÜN GÜZELİ: Kucağında herkese bir günaydını olan Aynur

Doksanaltılılar Köprüsü’nde yüzünde eksilmeyen gülümsemesiyle insanlara ‘Günaydın’ diyen Aynur Kıraç, evinde yaptığı poğaçaları burada satarak kendi alternatifini oluşturuyor.

GÜNÜN GÜZELİ: Filipinler’in en yaşlı dövmecisi Whang Od Oggay

Yıllar onu sanatından da desenlere yaşam verme sevgisinden de alıkoyamadı. Filipinler’in en yaşlı dövme sanatçısı Whang Od Oggay ile tanışalım.

GÜNÜN GÜZELİ: Kadınlardan ‘kadın çemberi’

Emek Kampında bir araya gelen birlikte üreten, çalışan, okuyan kadınlar katıldıkları atölye çalışmalarıyla da sorunlarını paylaştı, çözüm önerilerini konuştu. Bir de kadın çemberi oluşturdu.