GÜNÜN GÜZELİ: İrem Yaman, ödülünü kız çocuklarına adadı
Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri kapsamında ‘Özel Başarı Ödülü’ne layık görülen İrem Yaman, ödülü kız çocuklarına adadı.

Boğaziçi Üniversitesi Spor Kurulu tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri geride bıraktığımız pazartesi düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
Boğaziçi Albert LongHall’da gerçekleşen törende, spor dünyasından isimler ödüle layık görülürken kadın sporcular da çeşitli dallarda ödül aldı.

Milli Tekvandocu İrem Yaman, voleybolcu Eda Erdem Dündar, tenisçi Büşra Ün, güreşçi Yasemin Adar ve Fenerbahçeli eski voleybolcu Bahar Toksoy Guidetti, Boğaziçi Üniversitesi tarafından ödüle layık görülürken İrem Yaman, ödül sonrası sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yayımladı.
24 yaşındaki sporcu, başarı için çok büyük mücadeleler verdiğini ve en çok da insanlarla mücadele ettiğini söyledi. Elde ettiği başarıları kız çocuklarına adayan Yaman, kendi karşılaştığı zorluklarla kız çocuklarının karşılaşmaması için elinden gelen her şeyi yapacağını söyledi.

Yaman, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Başarı benim için mücadele demek. Ne çok mücadele ettim, ne çok yoruldum.. Hakkımla, adaletimle, vicdanımla, en çok insanlarla mücadele ettim. Çıkan engellerle mücadele ettim. Amacım kadın olarak kız çocuklarına örnek olmak, ilham kaynağı olmak. Benim karşılaştığım zorlukla onların karşılaşmaması için elimden geleni her zaman yapıyor olacağım. Her zaman sessiz kalmamaları ve doğru olduğundan emin oldukları her şey için savaşmaları gerektiğini bilsinler. Bu ödül mücadelemin ödülü, bu ödül hepimizin..”
Kaynak: Alan Savunması

İlgili haberler
GÜNÜN GÜZELİ: İşitme Engelli Mandy Harvey kas hafı...

Mandy Harvey işitme engelli bir şarkıcı ve söz yazarı. Duyu yetisini kaybettiğinde üniversitede kons...

GÜNÜN GÜZELİ: Kadınlar Sur'u resimledi

Diyarbakır’da Sur Belediyesi ve Iva Organizasyon ortaklığında Sur ilçesinin duvarlarını renklendirme...

GÜNÜN GÜZELİ: Beneklere hükmeden Yayoi Kusama

‘Sanat gördüğüm, yaşadığım olumsuz şeylerden kurtulmak için bir araçtı, bir yoldu, yöntemdi ve kurtu...