GÜNÜN GÜZELİ: Ek iş yaparak 34 kedinin ihtiyaçlarını karşılıyor
Sağlık Emekçisi Hatice Bayhan, 34 kedinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için mendil satarak ek iş yapıyor. Kendisini ‘34 çocuklu bir anne’ olarak tanımlayan Bayhan, Beyoğlu’nun en bilinen simalarından

Kendini “34 çocuklu anne” ve “Beyoğlu’nun küçük esnafı” olarak tanımlayan Hatice Bayhan, evinin bahçesinde büyüttüğü 34 kediyle birlikte yaşıyor. Sağlık kuruluşunda çalışan Bayhan, haftalık çalışma saatlerini tamamladıktan sonra izinli olduğu günlerde ek iş olarak mendil satıyor: “Çünkü çocuk sayısı çok ve hasta olanları sahiplendiğim için bir dönem öyle sıkışmıştım ki veterinere götürecek, mama alacak param yoktu” diye açıklıyor ek iş yapmasını.

30’LU YAŞLARDA GÖRME YETİSİNİ KAYBETTİ

Görme engeli olan Hatice, “Gözlerimin kenarından çok az ışık giriyor. Çocukken bir miktar açıldı. O dönem gazete başlıklarını gözümün içine sokacak kadar yakınlaştırıp okuyabiliyordum. Ama 30’lu yaşlardan sonra adım adım kapanmaya başladı. 40’lı yaşlarımda ciddi üzüntüler yaşadım. Onları yaşayınca çok hızlı kapandı. Sonuçta her körlük sonunda kapanmayla biter” diye anlattı yaşadıklarını.
Kadınlara seslenen Hatice, şöyle dedi: “Kendinize yatırım yapın, kendinizi eğitin. Kendinizi bir savaşçı olarak görün. Çünkü amazonların bir devamıyız. Çizgileriniz olsun, doğrularınız, yanlışlarınız olsun ve onları satmayın. Satarsanız geçit vermiş oluyorsunuz. Siz geçit verdikçe bir tek kendiniz değil hepimiz eziliyoruz.”

Kaynak: Jinnews

İlgili haberler
GÜNÜN GÜZELİ: Onlarca kedi ve köpeğe bakan hurdacı...

Hurdacılık yaparak geçimini sağlayan 62 yaşındaki Kamile Aydın, sattığı hurdalardan elde ettiği geli...

GÜNÜN GÜZELİ: Bir kadının okuma azmi

Bu video Antalya’dan. Antalya Konyaaltı Cemevinde okuma yazma öğrenmeye çalışan bir kadının okuma az...

GÜNÜN GÜZELİ: ‘Masal yelekleri’ ile öğrencilerin e...

Balıkesir Burhaniye’de emekli öğretmen Özden Tuna evde ördüğü yelek ve patikleri satarak, öğrenciler...