GÜNÜN GÜZELİ: Onlarca kedi ve köpeğe bakan hurdacı Kamile teyze
Hurdacılık yaparak geçimini sağlayan 62 yaşındaki Kamile Aydın, sattığı hurdalardan elde ettiği gelir ve çöplerden topladığı yiyeceklerle hem kendinin hem de sokak hayvanlarının karnını doyuruyor.

Ankara’da sokaklardan topladığı hurdaları satarak geçimini sağlayan Kamile Aydın, kendinden çok düşündüğü sokak hayvanlarının karnını doyuruyor. Hurda satarak elde ettiği gelir ve çöplerden topladığı yiyeceklerle evindeki sokak hayvanlarını doyuran Aydın, 100’e yakın kedi ve 17 köpeğe bakıyor.
Sabah uyandığında ilk iş olarak kedileri ve köpekleri doyurduğunu belirten Kamile Aydın, hayvanların karnını doyurduktan sonra sokaklara hurda toplamaya çıkıyor. Aydın, çöpten yiyecek bulamadığı günlerin de olduğunu belirterek, “Hayvanlara yiyecek desteği olursa sevinirim” diyerek hayvanseverlerden destek istiyor.Hayvanlarla yemeğini paylaşarak mutlu olduğunu söyleyen Kamile Aydın, “Hurda topluyorum, çöplere atılan kemikleri, yemek artıklarını eve getiriyorum. Böylece hem hayvanların hem de benim yiyeceğim çıkıyor. Hurdadan kazandığım parayı da yine hayvanlarla paylaşıyorum” dedi.
  


Sokaktan bulduğu yardıma muhtaç hayvanlara yardım eden Kamile Aydın, “Dışarıdan bulduğum yardıma muhtaç, aç hayvanları eve getiriyorum. Hasta olanları veterinere götürüyorum. İlaçlarını alıyorum, yaraları olursa sarıyorum. Gözlerine damla damlatıyorum” diye konuştu.Kaynak: Milliyet Gazetesi

İlgili haberler
GÜNÜN DAYANIŞMASI: Gecekondusunu Suriyeli aileye a...

İkisi engelli 7 çocuğuna, engelli maaşıyla kiralık gecekondusunda bakmaya çalışan kadın kapısını Sur...

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Yalnız yaşayan komşusunu tekrar...

Londra'da yaşayan Lucy Ashen yıllardır aynı apartmanda yaşadığı komşusunun evine ilk kez girdi. Karş...

GÜNÜN KISA FİLMİ: 'Kadın Soykırımını Durduracağız'

TJA, “Direneceğiz. Kadın soykırımını durduracağız ve yaşamı özgürleştireceğiz” diyerek bir kısa film...