GÜNÜN GÜZELİ: Kediler Kraliçesi evini 1100 kediyle paylaşıyor
Tüm zamanların en çılgın kedi kadını olan ve Kediler Kraliçesi olarak bilinen Lynea Lattanzio kedileri uğruna evini, arabasını evlilik yüzüğünü sattı; Emeklilik tazminatının hepsini kedilere harcadı.

“Kedileri seviyorum çünkü bağımsız, güzel ve zarifler. Onları izlemekten keyif alıyorum.”

Tüm zamanların en çılgın kedi kadını olarak ün salan 67 yaşındaki Kediler Kraliçesi Lynea Lattanzio kedileri uğruna neler yapmadı ki? Emeklilik tazminatının hepsini onlara harcadı. Arabasını hatta evlilik yüzüğünü satmak zorunda kaldı. Son olarak kendi yaşadığı beş odalı evi 1100 kediye vererek bahçesindeki konteyner eve yerleşti.

Ancak bütün bunların kontrolden çıkmış kişisel bir kedi çılgınlığından ibaret olduğunu sanmayın. Lynea aynı zamanda gönüllüler ve çalışanlardan oluşan bir ekiple Kaliforniya’nın en büyük kedi barınağını yönetiyor: The Cat House on the Kings. Diğerlerinin aksine bu barınakta kafes yok, öldürme yok!

Barınağın web sitesinde bugüne kadar 24 binin üzerinde kedi ile 7 binin üzerinde köpeğin kurtarıldığı, 40 binin üzerinde kedi ve köpeğin de kısırlaştırıldığı söyleniyor. Lynea kedilerini kendine saklamıyor. Barınak, kediler ve birkaç köpek için sahiplendirme merkezi olarak da çalışıyor. Bölgede yaşayıp sahiplenmek isteyenler barınağın internet sitesinde yuva bekleyen kedi ve köpekleri görebiliyor. Gitmeye hazır olan barınak sakinleri ise isimleri, resimleri ve onları tanıtan yazılarla yeni yuvalarını bekliyor.

Evet, Lynea tam anlamıyla hayatını kedilere adayarak birçok şeyden vazgeçmek zorunda kalmış. Fakat o, dostları için zorluklarla mücadele etmekten şikâyetçi değil. Her şeye rağmen söyledikleriyle yüzündeki mutluluk ifadesini destekliyor: “Her sabah mutlu uyanıyorum. Dünya için iyi bir şeyler yapmak beni tatmin ediyor.”

Kaynak: Gaia

İlgili haberler
GÜNÜN GÜZELİ: Onlarca kedi ve köpeğe bakan hurdacı...

Hurdacılık yaparak geçimini sağlayan 62 yaşındaki Kamile Aydın, sattığı hurdalardan elde ettiği geli...

GÜNÜN GÜZELİ: ‘Masal yelekleri’ ile öğrencilerin e...

Balıkesir Burhaniye’de emekli öğretmen Özden Tuna evde ördüğü yelek ve patikleri satarak, öğrenciler...

GÜNÜN GÜZELİ: Ek iş yaparak 34 kedinin ihtiyaçları...

Sağlık Emekçisi Hatice Bayhan, 34 kedinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için mendil satarak ek iş ya...