Dersim

Dersimli kadınlar: Şengal'den Antalya'ya katledilen kadınlar isyanımız!

Dersim Kadın Platformu, Şengal'de IŞİD saldırısında binlerce Êzidî’nin katledilmesinin 7. yıl dönümü ve artan kadın cinayetleri dolayısıyla basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kadınlara hakaret edenleri eleştirenlere dava!

Dersim’de kadınlara hakaret içeren video çekenlerden A.Y. kendisini eleştirenlerden şikayetçi oldu.

Küçük bir köyde üretim yapan kadınların özgürleşme hikayesi

Eşlerimizde aramızda sürekli tartışma çıkıyordu. ‘Siz boşuna bütün zamanınızı orada geçiriyorsunuz. İşiniz olmaz, boşuna çaba ve zaman harcıyorsunuz. Bir sürü para döktünüz’ dediler. Ama biz yılmadık

Dersim'de kadınlardan uzman çavuş şiddetine tepki

Dersim'de bir kadının üzerine iki uzman çavuş tarafından silah doğrultulmasına tepki gösteren Kadın Platformu: Savaş siyasetinin ve ülkeyi yönetenlerin payı var.

500 gün geldi geçti: Gülistan Doku bulunsun!

Gülistan Doku’nun kaybolmasının üzerinden 500 gün geçmesine rağmen Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada herhangi bir gelişme kaydedilmedi.

Gülistan Doku'nun ablası: Feryadımız göğe erdi ama yetkililere ermedi

Kadınlar bugün Gülistan Doku'nun akıbetini sormak için sokakta. Ablası Aygül Doku, 'Feryadımız göğe erdi ama bir türlü yetkililerin kulaklarına ve vicdanına ermedi' diyor.

Dersim Kadın Platformu, 5 Ocak'ta Gülistan Doku'nun sesine ses katmaya çağırdı

Dersim Kadın Platformu, 5 Ocak 2020’den beri kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku'nun kayboluşunun birinci yılında kadınları Gülistan Doku'nun sesine ses katmaya çağırdı.

Dersim’de çalıştığı işyerinde tacize uğrayan öğrenci işten ayrılmak zorunda kaldı!

Harçlığını çıkarmak için girdiği kebapçıda aşçının tacizine maruz kalan H.K., işveren olaya göz yumunca işten ayrılmak zorunda kaldı. İşveren ‘Eğer çok rahatsız oluyorsan işten çıkabilirsin’ dedi.

Aygül Doku: Gülistan’ın dosyası kapatılmak isteniyor

Dersim’de 5 Ocak’tan bu yana haber alınamayan Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku, kapsamlı bir soruşturma yapılmadığını ve dosyanın kapatılmak istendiğini söyledi.

Aygül Doku: Zaynal’ı kim, kim neden koruyor?

Dersim Kadın Platformu, 233 gündür kayıp olan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun akıbetini sormak için Seyit Rıza Meydanı’nda açıklama yaptı.

Tunceli Valiliği: Gülistan Doku’yu arama çalışmalarında sonuç alınamadı

Tunceli Valiliği, Dersim’de şüpheli şekilde kaybolan ve 226 gündür bulunamayan Gülistan Doku’yu arama çalışmalarından sonuç alınamadığını duyurdu.

Cinsel saldırıya maruz kalan M: Kadınların yanımda olması güçlü hissettirdi

Dersim’de işverenin cinsel saldırısına maruz kalan M. yaşadıklarını anlatarak kadınlara çağrı yaptı: ‘Hiç kimse sesiz kalmasın, korkmasınlar.’

Dersim Kadın Platformu: ‘Suçların meşrulaştırılmasına ve saklanmasına izin vermeyeceğiz’

Dersim Kadın Platformu çağrısıyla bir araya gelen kadınlar Hozat’ta yaşanan iki cinsel saldırı olayına tepki gösterdi.

Dersim’de Ö. B. adlı işletmeci bir kadını cinsel saldırıya maruz bıraktı

Dersim’de bir kadın 15 Temmuz parkında Ö.B. adlı bir işletmeci tarafından cinsel saldırıya maruz bırakıldı. Dersim Kadın Platformu olaya ilişkin açıklama yaptı.

Dersim’de cinsel istismarı protesto edenlere polis gaz sıktı, 3 kişiyi gözaltına aldı

Şırnak’ta 13 yaşındaki bir çocuğun cinsel istismara maruz bırakılmasını Dersim’de protesto edenlere polis biber gazı sıktı, 3 kişiyi gözaltına aldı.

‘İntihar algısı ile cinayetin veya alıkoyma suçunun üstü mü örtülüyor?’

HDP’li vekilden Gülistan Doku ile ilgili soru önergesi: ‘Kamuoyunda intihar algısı yaratılarak cinayetin veya zorla alıkoyma suçunun üstü mü örtülmeye çalışılıyor?’

Bulunana kadar sormaya devam edeceğiz; Gülistan nerede?

134 günün sonunda cevaplarını bilmediğimiz sorular hala orta yerde duruyor. Bu nedenle tekrar soruyoruz: Gülistan nerede?

Gülistan Doku 130 gündür kayıp: ‘Baraj kapakları açılsın’

130 gündür kayıp olan Gülistan Doku’dan hala haber yok! Kadınlar, aramanın net sonuçlara varması için Uzunçayır barajı kapaklarının açılmasını istiyor…

Kız kardeşimizi istiyoruz

Gülistan’ın kız kardeşleri olarak ‘Gülistan nerede’ diye sormaya devam edeceğiz. Unutulmasına ve olayın kapatılmasına izin vermeyeceğiz. Bir kadını göz göre göre bilinmezliğe gönderemeyiz!

Gülistan Doku 34 gündür kayıp, soruşturma genişletilsin

Dersimli kadınlar, kendisinden 34 gündür haber alınamayan Gülistan Doku ile ilgili başlatılan soruşturmanın genişletilmesini talep ediyor.