Dersim

Gülistan Doku'nun ablası: Feryadımız göğe erdi ama yetkililere ermedi

Kadınlar bugün Gülistan Doku'nun akıbetini sormak için sokakta. Ablası Aygül Doku, 'Feryadımız göğe erdi ama bir türlü yetkililerin kulaklarına ve vicdanına ermedi' diyor.

Dersim Kadın Platformu, 5 Ocak'ta Gülistan Doku'nun sesine ses katmaya çağırdı

Dersim Kadın Platformu, 5 Ocak 2020’den beri kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku'nun kayboluşunun birinci yılında kadınları Gülistan Doku'nun sesine ses katmaya çağırdı.

Dersim’de çalıştığı işyerinde tacize uğrayan öğrenci işten ayrılmak zorunda kaldı!

Harçlığını çıkarmak için girdiği kebapçıda aşçının tacizine maruz kalan H.K., işveren olaya göz yumunca işten ayrılmak zorunda kaldı. İşveren ‘Eğer çok rahatsız oluyorsan işten çıkabilirsin’ dedi.

Aygül Doku: Gülistan’ın dosyası kapatılmak isteniyor

Dersim’de 5 Ocak’tan bu yana haber alınamayan Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku, kapsamlı bir soruşturma yapılmadığını ve dosyanın kapatılmak istendiğini söyledi.

Aygül Doku: Zaynal’ı kim, kim neden koruyor?

Dersim Kadın Platformu, 233 gündür kayıp olan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun akıbetini sormak için Seyit Rıza Meydanı’nda açıklama yaptı.

Tunceli Valiliği: Gülistan Doku’yu arama çalışmalarında sonuç alınamadı

Tunceli Valiliği, Dersim’de şüpheli şekilde kaybolan ve 226 gündür bulunamayan Gülistan Doku’yu arama çalışmalarından sonuç alınamadığını duyurdu.

Cinsel saldırıya maruz kalan M: Kadınların yanımda olması güçlü hissettirdi

Dersim’de işverenin cinsel saldırısına maruz kalan M. yaşadıklarını anlatarak kadınlara çağrı yaptı: ‘Hiç kimse sesiz kalmasın, korkmasınlar.’

Dersim Kadın Platformu: ‘Suçların meşrulaştırılmasına ve saklanmasına izin vermeyeceğiz’

Dersim Kadın Platformu çağrısıyla bir araya gelen kadınlar Hozat’ta yaşanan iki cinsel saldırı olayına tepki gösterdi.

Dersim’de Ö. B. adlı işletmeci bir kadını cinsel saldırıya maruz bıraktı

Dersim’de bir kadın 15 Temmuz parkında Ö.B. adlı bir işletmeci tarafından cinsel saldırıya maruz bırakıldı. Dersim Kadın Platformu olaya ilişkin açıklama yaptı.

Dersim’de cinsel istismarı protesto edenlere polis gaz sıktı, 3 kişiyi gözaltına aldı

Şırnak’ta 13 yaşındaki bir çocuğun cinsel istismara maruz bırakılmasını Dersim’de protesto edenlere polis biber gazı sıktı, 3 kişiyi gözaltına aldı.

‘İntihar algısı ile cinayetin veya alıkoyma suçunun üstü mü örtülüyor?’

HDP’li vekilden Gülistan Doku ile ilgili soru önergesi: ‘Kamuoyunda intihar algısı yaratılarak cinayetin veya zorla alıkoyma suçunun üstü mü örtülmeye çalışılıyor?’

Bulunana kadar sormaya devam edeceğiz; Gülistan nerede?

134 günün sonunda cevaplarını bilmediğimiz sorular hala orta yerde duruyor. Bu nedenle tekrar soruyoruz: Gülistan nerede?

Gülistan Doku 130 gündür kayıp: ‘Baraj kapakları açılsın’

130 gündür kayıp olan Gülistan Doku’dan hala haber yok! Kadınlar, aramanın net sonuçlara varması için Uzunçayır barajı kapaklarının açılmasını istiyor…

Kız kardeşimizi istiyoruz

Gülistan’ın kız kardeşleri olarak ‘Gülistan nerede’ diye sormaya devam edeceğiz. Unutulmasına ve olayın kapatılmasına izin vermeyeceğiz. Bir kadını göz göre göre bilinmezliğe gönderemeyiz!

Gülistan Doku 34 gündür kayıp, soruşturma genişletilsin

Dersimli kadınlar, kendisinden 34 gündür haber alınamayan Gülistan Doku ile ilgili başlatılan soruşturmanın genişletilmesini talep ediyor.

Dersim’de panel: Cinsel dokunulmazlığa karşı nasıl bakmalı, ne yapmalı?

Dersim Yenigün Kadın Dayanışma Derneği çağrısıyla kadınlar ‘Cinsel dokunulmazlığa karşı nasıl bakmalı, ne yapmalı?’ paneli düzenleyecek.

Dersim’de neler oluyor?: Yaşananlar münferit mi, sistematik mi?

Dersim’de üst üste duyulan çocuk istismarı olayları, Gülistan Doku’nun şüpheli bir biçimde ortadan kaybolması, kentte kadınlara ve çocuklara dönük pek çok suçun yaşanması kadınların öfkesini artırdı.

Dersim Kadın Platformu Gülistan Doku’nun ailesini ziyaret etti

Dersim’de kadınlar 5 Ocak’tan beri kayıp olan Gülistan Doku’nun ailesini ziyaret etti. Kadınlar ziyaretten sonra cevap bekleyen sorularını paylaştı.

Gülistan Doku’ndu, biz döküldük: Kıyıya vuran gerçekler

Gülistan’dan hâlâ haber yok, yapılanlar ve açıklamalardan ‘güven’ denilen şey çıkmıyor ve Dersim’de topluma ‘güven’ verecek mekanizmalar zayıf. Gülistan Doku’ndu, biz döküldük. Karar kamuoyunun…

Pertekli kadınlar: Yaşananlar cezasızlık politikasının sonucudur

Dersim’in Pertek ilçesinde H.Y adlı esnafın çocukları istismar ettiği ortaya çıkmış, Dersim’de kadınlar şehirlerinde yaşanan istismarlara tepki göstemişti. Pertekli kadınlar da bir açıklama yaptı.