BORKAD

BORKAD 25 Kasım öncesi film buluşması yaptı

Bornova Kadın Dayanışma Derneği, 25 Kasım öncesi film etkinliğinde buluştu.

İzmir’den bir veli: Biz halkız, devletten hakkımızı almak için iktidar yanlısı mı olmalıyız?

“Okullarda bir öğün sağlıklı ücretsiz yemek haktır” kampanyası sürerken İzmir Bornova’dan konuştuğumuz veliler, çocuklarının hiçbir ihtiyacına yetişemediğini iktidardan hakkı olanı istiyor…

BORKAD’dan 8 Mart öncesi ortak sofra, ortak sorunlar, birlikte mücadele

8 Mart öncesi Bornova Kadın Dayanışma Derneği çağrısıyla kahvaltıda bir araya gelen kadınlar savaşa karşı barışa ve artan yoksulluğa dikkat çekti.

Gökçe Reyşen anısına miniklere kütüphane

BORKAD Başkanı Zeynep Reyşen ve Hamit Reyşen çifti, vefat eden kızları Gökçe Reyşen anısına, Bornova Atatürk Mahallesinde bulunan İzmir Gaz İlkokuluna kütüphane açtı.

BORKAD: Krizin tüm yükünün üzerimize yıkılmasını kabul etmiyoruz

İzmir Bornova'da kadınlar, zamlara karşı basın açıklaması gerçekleştirdi. ‘Zamlar geri alınsın’ diyen kadınlar, ‘Krizin yükü patronlara’ diye seslendi.

BORKAD üyesi kadınlar: Haklarımızdan, hayatlarımızdan ve sözleşmeden vazgeçmiyoruz

İstanbul Sözleşmesi’nden, haklarından ve hayatlarından vazgeçmeyeceklerini söyleyen BORKAD üyesi kadınlar, 1 Temmuz günü saat 18.30’da Alsancak’ta yapılacak eyleme tüm kadınları davet etti.

BORKAD’dan 8 Mart buluşması: ‘Bu hayat bizim’

BORKAD ile ‘Yaşamak için tek seçeneğimiz birliğimiz’ çağrısıyla kadınları 3 Mart Çarşamba günü Atatürk Mahallesi TARGEV Parkına çağırıyoruz.

‘Deprem yaralarımızı dayanışma sıcaklığıyla sarıyoruz’

BORKAD’ın, İzmir depremi sonrası depremden etkilenen kadın ve çocukların ihtiyaçlarını karşılamak yaptığı çağrıya kadınlar dayanışmayla yanıt verdi. İhtiyaçlar sahiplerine ulaştı.

Naldökenli kadınlar ve BORKAD üyeleri İstanbul Sözleşmesi gündemiyle toplandı

Naldöken Mahallesi’nde kadınlar, kadına yönelik şiddete karşı haklarını konuşmak için bir araya geldi. Bornova Kadın Dayanışma Derneği kadınlarla buluşma gerçekleştirdi.

BORKAD’lı kadınlar: Sorunlara karşı çözüm birliğimiz

BORKAD’lı kadınlar 8 Mart öncesi bir araya geldiği kahvaltıda savaşa, krize, şiddete ve eşitsizliklere karşı örgütlü mücadele etmenin önemine vurgu yaptı.

BORKAD’dan 8 Mart çağrısı

İzmir Bornova’da ev ev, sokak sokak dolaşarak tüm kadınları 8 Mart etkinliklerine çağıran BORKAD üyeleri ‘emek sömürüsüne, krize, şiddete, eşitsizliklere karşı gücümüz birliğimiz’ diyor.

BORKAD üyesi kadınlar mahallelerinde kreş için imza topluyor

Bornova Kadın Dayanışma Derneği, iki mahallede kreş açılması için imza kampanyası başlattı. Kapı kapı dolaşarak imza toplayan kadınlar, asıl ihtiyacın ortaya çıktığı mahallelerde kreş istiyor.

BORKAD’dan ‘Haklarımız var’ paneli

“İstanbul Sözleşmesi nedir, 6284 sayılı yasa ve nafaka hakkı neden önemlidir”i tartışmak için BORKAD 9 Kasım’da etkinlik gerçekleştiriyor.

BORKAD’dan çocuk istismarı paneli

Bornova Kadın Dayanışma Derneği, çocuk istismarı, çocuğun korunması, istismardaki artışların temel sebepleri ve çocuk istismarına karşı mücadele konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

BORKAD’lı kadınlar, 1 Mayıs’ı mahallelerinde de kutlayacak

BORKAD’lı kadınlar krize, şiddete, eşitsizliğe ve çocuk istismarına karşı talepleriyle mahallelerinde 1 Mayıs kutlamaya hazırlanıyor. Kadınların öncelikli talebi iş, sosyal güvence ve mahallelere kreş

BORKAD'lı kadınlar, kadın cinayetini protesto etti

İzmir’de Fatma Yıldız, kız kardeşinin eşi tarafından çocuklarının önünde öldürüldü. BORKAD’lı kadınlar olayın yaşandığı parkta açıklama yaparak kadın cinayetleirne tepki gösterdi.

BORKAD’lı kadınlar dayanışma çayında bir araya geldi

Dayanışma çayında bir araya gelen kadınlar, kadın işsizliğini, yoksulluğu, krizi ve yaklaşan seçimleri konuştu.

Bornova’da yaşanan kadın cinayetine karşı BORKAD ‘Sesimize ses verin’ diyor

İzmir’in Bornova ilçesi İnönü Mahallesi’nde bir kadın, kız kardeşinin eşi tarafından çocuklarının önünde öldürüldü. Tüm kadınlara çağrı yapan BORKAD olayın yaşandığı parkta açıklama yapacak.

BORKAD açılışından kadınlar: Dayanışma içinde olalım, birlikte güçlenelim

Bornova Kadın Dayanışma Derneği kadınların günler süren çalışmaları, heyecanı, umudu, dayanışmaya olan inancı ile açıldı. Dernek açılışında konuştuğumuz kadınlar da birlikte güçlenme çağrısı yaptı.

Bornova Kadın Dayanışma Derneği açıldı

İzmir’in Bornova ilçesinde yaklaşık bir yıldır fiili olarak faliyet yüreten BORKAD resmi açılışını gerçekleştirdi.