‘Nurcan Polat’ı İnfaz Yasası’yla tahliye olan eşinin öldürdüğü iddia edildi
Bağlar ilçesinde silahlı saldırıda yaşamını yitiren Nurcan Polat’ın, ceza infaz düzenlemesinden yaralanarak şartlı tahliye olan eşi H.P. tarafından öldürüldüğü ileri sürüldü.

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Muradiye Mahallesi 187’nci Sokak’taki evde oturan 3 çocuk annesi Nurcan Polat, dün akşam saatlerinde silahlı saldırıya uğradı. Saldırı sonucu Polat ağır yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesine kaldırılan Polat, yaşamını yitirdi. Polat’ın cenazesi otopsi işlemleri için Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Morguna kaldırılırken, Polat’ın adli bir olaydan dolayı tutuklu olan ve bir süre önce ceza infaz düzenlemesinden yaralanarak şartlı tahliye edilen eşi H.P. tarafından öldürüldüğü iddia edildi.  

MAHALLELİ: EŞİ ÖLDÜRDÜ
Mahalle sakinlerinin iddialarına göre, başka bir evde kalan 3 çocuk annesi Polat, bir süre önce ceza infaz düzenlemesinden şartlı tahliye olan eşi H.P. tarafından Bağlar’da bulunan bir evde yaşamaya zorlandı. Ancak bu zorlamayı kabul etmeyen Polat, bir süre eşi H.P.’nin tehditlerine maruz kaldı. Tehditler sonucu Polat, olaydan 3 gün önce Bağlar’daki eve yerleşti. Polat, dün akşam saatlerinde eşi H.P. ile birlikte birkaç kişinin eve girmesinden sonra öldürüldüğü ileri sürüldü.

H.P. KAÇTI
Mahalle sakinleri, Polat’ın eşi tarafından öldürüldüğünü iddia ederken, olaydan sonra kaçan H.P.’nin kayıplara karıştığı ve şimdiye kadar gözaltına alınmadığı belirtildi.

Olay yerinde inceleme yapan polisin, H.P.’yi yakalamak için çalışma başlattığı kaydedildi.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı


İlgili haberler
393 kadından ortak metin: İnfaz yasasında eşitlik...

393 kadın, ortak bir metin yayımlayarak İnfaz Yasası’ndaki eşitsizliğin giderilmesini, hükümlü ve tu...

İnfaz yasasının ardından: ‘Düşündükçe içimde bir b...

‘Suçluların serbest bırakılacağını duyduğum günden beri dişimizle tırnağımızla kurduğumuz bu düzene...

İnfaz düzenlemesinin mağduru olacak kadınlardan bi...

Balıkesir’den üniversiteli genç bir okuyucumuzun mektubu, infaz yasasıyla mağdur olacak kadınların h...