kadın cinayeti

Eşi Hafize Kurban’ı öldüren Uğur Kurban’ın tutukluluğuna devam kararı verildi

Denizli’de eşi Hafize Kurban’ı öldüren Uğur Kurban’ın yargılandığı davada tutukluğa devam kararı verildi. Bir sonraki duruşma 23 Temmuz tarihine ertelendi.

Ayşe Tuba Arslan'ın katiline indirimsiz ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası

Eskişehir'de boşandığı Ayşe Tuba Arslan'ı öldüren Yalçın Özalpay'a ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verildi.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Hafize Kurban için adalet!

2019 yılı ağustos ayından boşanma aşamasında olduğu Uğur Kurban tarafından öldürülen Hafize Kurban’ın cinayet davasında karar duruşması yarın. Kadınlara çağrı yapan abla Hacer Balık adalet istiyor.

Zülal Tütüncü’yü öldüren sanığa müebbet verildi

Bornova’da öldürülen Zülal Tütüncü davasının karar duruşmasında sanığa müebbet verildi. Aile cezayı az bularak mahkemeye tepki gösterdi.

CHP’li Yüceer’den AKP döneminde ‘Kadının Adı’ çalışması: Kadının adı maktul!

Candan Yüceer’in AKP dönemine ilişkin ‘Kadının Adı’ çalışmasına göre; 18 yılda 7 bin 500 kadın öldürüldü, 100 binin üzerinde kadın cinsel saldırıya maruz kaldı, 200 bin cinsel taciz dosyası oldu.

Muğla’da üniversiteli kadınların açıklama yapmasına ‘yasak’ engeli!

Muğla’da Zeynep Şenpınar’ın öldürülmesinden sonra her hafta sokağa çıkarak kadın cinayetlerine tepki gösteren kadınların açıklamasına sokağa çıkma yasağı saatinin geçmesine rağmen izin verilmedi.

Mülteci kampında kalan bir kadın eşi tarafından öldürüldü

Stuttgart’ta mülteci kampında yaşayan Alye Shojaye ayrılmak istediği eşi tarafından bıçaklandı, kaldırıldığı hastanede iki gün sonra yaşamını yitirdi. Kadınlar Alya’nın öldürüldüğü yerde mum yaktı.

Muğla’da kadınlar Zeynep Şenpınar için oturma eylemi yaptı

Muğla’da üniversiteli genç kadınlar, ayrıldığı milli boksör Selim Ahmet Kemaloğlu tarafından katledilen Zeynep Şenpınar için açıklama yaptı.

Ayşe Tuba Arslan davası görüldü | Savcı haksız tahrik indirimi uygulanmamasını istedi

Eskişehir’de kendisinden ayrılan Ayşe Tuba Arslan’ı satırla katleden Yalçın Özalpay yargılandığı dava görüldü. Savcı sanık hakkında haksız tahrik indirimi uygulanmamasını istedi.

Nijerya’da kadınlar artan tecavüz ve kadın cinayetlerine karşı sokakta!

Nijerya'da korona döneminde tecavüz ve kadın cinayetlerinin artması üzerine ülke çapında olağanüstü hal ilan edildi.

Merve Konukoğlu görüşmek istemediği babası tarafından katledildi

Diyarbakır'da yaşayan 20 yaşındaki Merve Konukoğlu, sınav için gittiği Elazığ'da babası tarafından öldürüldü. Katil Mikail Konukoğlu'nun yaşadığı köyde Merve için mezar kazdığı iddia edildi.

Merve Kotan davası 18 Haziran’da görülecek

Aydın’da kendisinden ayrılmak isteyen Merve Kotan’ı öldüren Muhammet Gürsoy yargılanmasına devam ediliyor.

‘Ayşe Tuba Arslan davasında buluşalım’

Eskişehir’de 23 kez şikayetçi olduğu halde önlem alınmadığı için öldürülen Ayşe Tuba Arslan davasının duruşması 19 Haziran Cuma günü yapılacak.

Muğla'da kadınlar her hafta şiddete karşı seslerini yükseltecek

Muğla’da üniversiteli genç kadınlar, Zeynep Şenpınar için açıklama yaptı.

Boğularak öldürülen kadının ön raporuna ‘darp yok’ yazıldı

Sevgilisinin boğarak öldürdüğünü itiraf ettiği Gülsüm Taç'ın ön raporuna, herhangi bir darp izi bulunmadığı yazıldı, Taç'ın ölümü kalp krizi olarak kayda geçti.

Ayşegül Aktürk’ün ardından: Unutamıyoruz, kabullenemiyoruz, Ayşegül son olsun!

İlişki teklifine reddettiği erkek tarafından öldürülen sağlık emekçisi Ayşegül Aktürk’ün ardından konuşan arkadaşları onu ‘Melek gibiydi’ diye anlatırken Ayşegül’ün son olmasını istedi.

Ayşegül Aktürk için eylem yapan sağlık emekçileri: Yaşamak ve yaşatmak istiyoruz

Sağlık emekçileri, ‘Hayır!’ dediği için katledilen sağlık emekçisi Ayşegül Aktürk, şiddete maruz kalan, öldürülen bütün kadınlar ve bütün sağlık emekçileri için açıklama yaptı.

GÜNÜN ÇAĞRISI: ‘Ayşegül Aktürk için; yaşamak ve yaşatmak istiyoruz!’

‘Hayır!’ dediği için katledilen sağlık emekçisi Ayşegül Aktürk için ve şiddete maruz kalan, öldürülen bütün kadınlar ve bütün sağlık emekçileri için; sağlık emekçileri açıklama yapıyor.

Müzeyyen Boylu davası 4 Eylül’e ertelendi

Müzeyyen Boylu’yu katleden Mesut Issı’nın duruşması görüldü. Sanık avukatı dosyayı uzatmak isterken, mahkeme heyeti bir sonraki duruşmada mütalaa verilmesine karar verdi.

Eşini yakan Can Yılmaz’a ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi

Eşi Güllü Yılmaz’ı yakarak öldüren sanık Can Yılmaz hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.