kadın cinayeti

Ayrıldığı erkek tarafından cadde ortasında vuruldu

Rize’de yaşayan 46 yaşında Hatice Kurt, ayrıldığı erkek tarafından başından vuruldu. Hatice Kurt yaşamını yitirdi.

Lale Bayram intihar süsü verilerek öldürüldü

Gündem koronavirüs salgınına kilitlenmiş haldeyken İstanbul’da bir kadın daha öldürüldü.

Yasaların koruyamadığı Elif’in adaleti için mücadele edeceğiz

Elif şiddet gördüğü ve boşanmak istediği erkek tarafından öldürüldü. Geride 3 yaşında bir kız ve adalet arayan bir aile kaldı. Bizse ‘Asıl suçlu kim?’ diye sorup, adalet için mücadele edeceğiz.

Konya’da bir kadın koruma kararına rağmen katledildi

Konya'da Münevver Şahin, boşanma davası açtığı ve koruma kararı aldığı Bayram Şahin tarafından çalıştığı hastanede başından silahla vurularak katledildi.

Habibe Çevik ve Fatma Akta'yı öldüren Göksel Sağlam’ın yargılandığı dava görüldü

İzmir Çiğli'de açık cezaevinden izinli çıkarak boşandığı eşi Habibe Çevik'i ve kardeşi Fatma Akta'yı öldüren Göksel Sağlam'ın yargılandığı davanın karar duruşması 26 Mart tarihine ertelendi.

Ceren Damar davasında gerekçeli karar: Tahrik indirimi almak için ifade değiştirdi

Ceren Damar cinayeti davasında gerekçeli karar açıklandı. Kararda, sanığın indirim alabilmek için ifadesini değiştirdiği belirtildi.

Şubat ayında 22 kadın öldürüldü

Kadın Cinayetleri Durduracağız Platformu, Şubat ayında 22 kadının öldürüldüğünü duyurdu. Şubat ayında öldürülen 22 kadından 1’inin kimliği ise hala tespit edilemedi.

Almanya’da kadınlar öldürülen Olania Cendy için yürüdü

Almanya’da yaşayan öldürülen Şengalli 4 çocuk annesi Olania Cendy, 24 Şubat’ta eşi tarafından öldürülmüştü. Kadın cinayetlerine karşı eylem yapan kadınlar, cezasızlığa tepki gösterdi.

Hafize Kurban’ın katili indirimlerden yararlanmaya çalışıyor

Evli olduğu erkek tarafından öldürülen Hafize Kurban’ın katili yine ‘aldatıldım’ diye savunma yaptı. Duruşma 13 Mart’a ertelendi.

Habibe Çevik ve Fatma Akta davası| Savcı sanık için iki kez müebbet istedi

İzmir Çiğli’de açık cezaevinden izinli çıkarak boşandığı eşi Habibe Çevik’i ve kardeşi Fatma Akta’yı öldüren Göksel Sağlam’ın yargılandığı davada savcı sanık için iki kez müebbet hapis cezası istedi.

Zülal Tütüncü davasında savcı müebbet hapis istedi

Zülal’i öldüren Günhan Öztürk'ün 'kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, savcı kasten öldürmeden müebbet hapis cezası istemiyle mütalaa verdi.

Avcılar Kadın Platformu: Seda Kurt’un faili bulunsun

Avcılar Kadın Platformu katledilen Seda Kurt için yürüyüş gerçekleştirdi. Kadınlar, ‘Seda Kurt’un faili bulunsun’ dedi.

Meksika’da kadınlar mahkemeyi ateşe verdi

Meksika’da Ingrid Escamilla’nın ve 7 yaşındaki Fatima Cecilia Aldrighett’in öldürülmesi ile başlayan protestolar büyüyor. Hükümetin politikalarını eleştiren kadınlar Sonora eyaletinde mahkemeyi yaktı.

Öldürülen Seda Kurt’un annesi Bedia Akar: Kızım için adalet istiyorum!

Anne Akar, ‘Üç kızım vardı. Seda ortanca çocuğumdu. Olay yaşandıktan iki gün sonra doğum günü vardı. 40 yaşına girecekti. Kızımı benden aldı. Sabah ezanıyla doğmuştu, sabah ezanıyla kaybettik.’

Ankara Barosu, Avukat Vahit Bıçak’ın soruşturulmasını isteyecek

Ankara Barosu, Akademisyen Ceren Damar Şenel’in ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edilen katilinin avukatı Vahit Bıçak ile ilgili olarak disiplin soruşturması kararı aldı.

Ceren Damar Davası| Karar verildi: Ağırlaştırılmış müebbet hapis

Ceren Damar davasında sanık avukatı skandal bir savunma yaparak ‘Ceren Damar’ın sanığa ‘cinsel saldırıda’ bulunduğunu iddia etti. Sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Avukat Arpacı: Arslan’ın adalet arayışını sürdürüyoruz

Ayşe Tuba Arslan’ı katleden Yalçın Özalpay hakkında açılan davanın ilk duruşması yarın. Dosya avukatlarından Pınar Çelik Arpacı tüm kadınlara dayanışma çağrısında bulundu.

Hozat’ta öldürülen Zekiye Oğuz’un davası görüldü

Dersim’de hayvanlarını otlatan Zekiye Oğuz’u öldüren Medet Can Ataş’ın yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü. Duruşma 11 Haziran tarihine ertelendi.

Nadira’nın ölümüne ‘intihar’ raporu verildi

AKP’li vekil Şirin Ünal’ın evinde şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Nadira Kadirova dosyasında beklenen ATK raporu tamamlandı. Raporda Nadira’nın ölümü için “intihar” değerlendirmesi yapıldı.

Meksika’da bir kadının erkek arkadaşı tarafından vahşice katledilmesi protesto edildi

Mexico City’de 25 yaşındaki bir kadının erkek arkadaşı tarafından öldürülmesini ve kadının parçalanmış cesedinin bazı gazetelerde yayımlanmasını protesto etmek için yüzlerce kişi gösteri yaptı.