kadın cinayeti

İntihar süsü verilerek öldürülen Lale Bayram’ın davası görüldü

Boşandığı Yasin A. ve arkadaşı Servet K. tarafından intihar süsü verilerek öldürülen Lale Bayram’ın duruşmasında sanıkların tutukluluğunun devamına karar verildi, duruşma 13 Nisan’a ertelendi.

Haftanın öne çıkanları | Kadın cinayetleri tablosu ne gösteriyor?

Editörlerimizden Elif Turgut soruyor, Sevda Karaca değerlendiriyor.

Ayşe Tuba Arslan’ın avukatları: Tüm sorumlular yargılansın

Ayşe Tuba Arslan’ın ölümünde ihmali olan kamu görevlilerine yönelik inceleme ve soruşturmaların cezasızlıkla kapatılmasına karşı Arslan’nın avukatları, ailesi ve Eskişehirli kadınlar açıklama yaptı.

Ayşe Tuba Arslan davasında korumayanları korudular!

23 kez suç duyurusuna rağmen Ayşe Tuba’yı koruyamayan devlet; hakimini, polisini, ŞÖMİN uzmanını korumaya aldı, yapılan suç duyuruları kapatıldı.

Sevgi Tekin göz göre göre öldürüldü!

Sevgi Tekin, ayrılmak istediği Gökhan Ağtaş tarafından katledildi. Sevgi daha önce defalarca şiddete maruz kalmış, şikayet etmiş ancak tehditler yüzünden şikayetini geri çekmek zorunda kalmıştı.

Kocaeli Üniversitesi öğrencileri: 'Artık bir can daha yok olmasın!'

Kocaeli Üniversitesi öğrencileriyle artan kadın cinayetlerini konuştuk. "Artık bir can daha yok olmasın" diyen genç kadınlar, caydırıcı cezaların uygulanmasını istedi.

2020’de 300 kadın erkekler tarafından öldürüldü 171 kadın şüpheli şekilde ölü bulundu

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun 2020 yılı raporuna göre, 300 kadın erkekler tarafından öldürüldü, 171 kadın şüpheli şekilde ölü bulundu.

Kadın Savunması üyesi Buse Üçer serbest bırakıldı

Ankara’da dün gözaltına alınan Kadın Savunma üyesi Buse Üçer serbest bırakıldı.

Kadın Savunması üyesine kadın cinayetlerine tepki tweeti nedeniyle tutuklama talebi

Kadın Savunması üyesi Buse Uçer, yılbaşı akşamı arkadaşlarıyla birlikte Ankara Mor Mekan’dan çıkarken önlerini kesen polisler tarafından gözaltına alındı

2020 Bilançosu

Editörlerimizden Elif Turgut soruyor, Sevda Karaca değerlendiriyor.

Kadın cinayetlerine karşı kadınlar sokakta: Yakılmamak için düzeninizi yıkacağız!

Türkiye’nin pek çok yerinde kadın cinayetlerine ve şiddete karşı sokağa çıkan kadınlar, iktidarı 6284 sayılı yasayı ve İstanbul Sözleşmesini uygulamaya çağırdı.

İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri katledilen hocalarını andı

İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri: Susmayacağız belirtmek isteriz. Bir an önce kadın cinayetlerini önlemek için mekanizmalar geliştirilsin.

Genel-İş üyesi kadınlar, kadın cinayetlerine karşı siyah balonlar uçurdu

Genel-İş İzmir 2 No’lu Şube Kadın Komisyonu ve Eskişehir KESK üyesi kadınlar yaptıkları açıklama ile iktidara seslenerek kadın katliamlarına karşı acil önlem alınmasını istedi.

EMEP Çanakkale İl Örgütü: Şiddete, zorbalığa ve eşitsizliğe karşı isyanımız büyüyor

Emek Partisi Çanakkale İl Örgütü üyesi kadınlar, TJA ve HDP Kadın Meclisi ve CHP Bornova İlçe Kadın Kolları yaşanan kadın cinayetlerine dair açıklama yaptı.

Kadınlar, katledilen kadınlar için, kadın cinayetlerine karşı sokakta

Aylin Sözer, Selda Taş, Vesile Dönmez... Bugün katledilen bu üç kadın için, kadın cinayetlerine karşı kadınlar yarın sokakta olacak.

EMEP: Kadın cinayetlerine karşı acil önlem için derhal harekete geçilmelidir

Emek Partisi, bugün üç kadının öldürüldüğünü hatırlatarak, iktidardan kadın cinayetlerini adeta teşvik eden tutumu bırakmasını ve acil önlem için harekete geçmesini istedi.

Akademisyen Aylin Sözer katledildi, üniversite toplulukları cinayete tepki gösterdi

İstanbul Aydın Üniversitesinde görevli olan Dr. Aylin Sözer, Kemal Delbe isimli erkek tarafından boğazı kesilerek ve yakılarak öldürüldü.

Seher’i sadece kocası değil topyekün bir sistem katletti

Seher Ç’nin öldürülmesinin ardından çıkan haberler sonrasında Ekmek ve Gül’e ulaşan, arkadaşları, Seher’in çocukluğundan evliliğine yaşadığı şiddet döngüsünü anlattı.

Seher’i öldüren C.Ç, ‘Boşanacağım’ diyerek Seher’i şikayetinden vazgeçirmiş

Ayrılmak istediği için öldürülen Seher ölüm tehditleri aldığı C.Ç.’den şikayetçi olmuş. C.Ç.’nin ‘Boşanacağım’ demesi üzerine şikayetini geri çeken Seher, ölmeden 4 gün önce de boşanma davası açmış.

‘Seher’in katledilmesi gerekli önlemlerin alınmamasının sonucudur’

Tuzla Aydınlı Mahallesi’nde ayrılmak istediği eşi tarafından öldürülen Seher için açıklama yapan Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği, kadınların katledilmesine karşı nasihat değil önlem istedi.