kadına yönelik şiddet

Eski sevgilisi tarafından tehdit edilen kadın: Sesimi duyun, ölmek istemiyorum

Erkek arkadaşının işsiz ve evli olduğunu öğrendikten sonra dolandırıldığını anlayıp, ayrılmak istediği için tehdit ve darbedildiğini söyleyen kadın çağrı yaptı: ‘Ölmek istemiyorum.’

Kaderimse çekmem, değiştiririm

Yıllar boyu şiddetten mücadele ederek kurtulan Nurten Sönmez; ‘Tüm kadınlara şunu hatırlatmak istiyorum; mücadele edersek kazan biz kadınlar oluyoruz. Kaderimizi değiştirmek elimizde.’

Kadına yönelik şiddet sadece kadınların meselesi değildir

Kadına yönelik şiddet sadece şiddete uğrayan kadınların ya da sadece kadınların meselesi değildir. Kadınların, erkeklerin, çocukların yani kısaca tüm toplumu ilgilendiren ciddi bir meseledir.

Varız, varolmaya devam edeceğiz

İktidarın, iktidarın politikalarıyla beslenen erkeklerin kadınları eve hapsetmesine, kadınları ikinci sınıf görmesine karşı biz kadınlar sokağa çıkmaya, üretmeye, çalışmaya, ilerlemeye devam edeceğiz.

Bir diğerimizin cesareti olalım...

‘Hepimiz diğerimizin cesareti, yoldaşı, eli, kulağı ve yüreği olalım. Kapıyı çarpıp çıktığınızda dışarıda işsizlikten, fuhuştan, açlıktan ve ölümden korkmadığımız bir dünyayı birlikte yaratabiliriz.’

Eski nişanlısının kızını ve arkadaşını bıçaklayan sanığa 37 yıl ceza

Manisa’da eski nişanlısı Murat Aydoğdu tarafından tehdit edilen M.L.’nin kızı ve onun arkadaşı Aydoğdu tarafından bıçaklanmıştı. Bugün görülen karar duruşmasında sanık 37 yıl hapis cezası aldı.

The Revolution Will Not Be Televised*

Her gün bir kadın öldürülüyorken, kapı komşularımızdan gelen kavga sesleri canlı canlı salonumuzda yankılanırken bu şiddeti görünür kılan penguen medyanın kadın programları mıdır sizce?

EMEP’li kadınlar: Fatma Selen Ö.’nün yanındayız

Emek Partili kadınlar, Gebze’de kayınpederi tarafından şiddet gören ve evi yakılan Fatma Selen Ö.’ye dair açıklama yaptı: Fatma Selen Ö.’nün yanındayız.

Kayınpederinin şiddetine uğrayan Fatma: ‘Hiçbir kadın susmasın’

Gebze’de yaşayan Fatma Ö. kayınpederi M. Ö. tarafından şiddete uğradı. Uzaklaştırma kararı verilen M.Ö., Fatma ile eşinini ortak evini yaktı. Ekmek ve Gül’den kadınlara seslenen Fatma ‘Susmayın’ dedi.

Denizli’de bir kadın erkek arkadaşı tarafından çocukları önünde bıçaklandı

Denizli’de bir erkek, 11 yıldır beraber yaşadığı kadını hastane önünde 2 küçük kızının yanındayken iki bacağından bıçaklayarak yaraladı.

Güldane Yırtıcı davası görüldü: Mahkeme görevsizlik kararı verdi

Doğum yaptığı hastanede kendisinden boşanmak isteyen Güldane Yırtıcı’ya bıçakla saldıran Ahmet Yırtıcı’nın yargılandığı davada mahkeme görevsizlik kararı verdi. Dava ağır cezada görülecek.

Gönül Çalışkan davası yeniden görülüyor!

Kendisinden boşanmak istediği için Gönül Çalışkan’ı benzinle yakıp öldürmeye çalışan Salih Çalışkan, ‘planlı değildi’ diyerek indirim istiyor!

‘Haklarımıza saldıranlara karşı örgütlü güçle karşılık verebiliriz’

İstanbul Sultangazi ilçesinde kadınlar Sultangazi Kadın Dayanışmasının çağrısıyla kadınları koruma altına alan 6284 sayılı Kanun ve İstanbul Sözleşmesi’nin tartışıldığı söyleşide buluştu.

GÜNÜN İSYANI: Emine Bulut gibi ben de ölmek istemiyorum!

Evli kaldığı 6 yıl boyunca eşinden sistematik şiddet gören Ümran K. boşanmak istediği eşinin “iyi hal indirimi” nedeniyle tahliye edilmesine tepki gösterdi.

Eskişehir'de bir kadın boşandığı erkeğin satırlı saldırısına uğradı

7 ay önce Y. Özalpay'dan boşanan A.T. Arslan, bu akşam saatlerinde Y.Ö.'nün satırlı saldırısına uğradı. Uzaklaştırma kararı almak için başvuru yapan Arslan baskılar sonucu kararından vazgeçmiş.

Kızına şiddet uyguladığı görüntüleri ortaya çıkan baba tutuklandı

Bir babanın 19 yaşındaki kızına işkence yaptığı görüntüler ortaya çıktı. Gözaltına alınan baba tutuklandı.

Boşanmak istediği için kurşunlanan Sibel Köse: Adaleti mücadeleyle ortaya çıkardık

Manisa 3. Kitap Fuarına katılan yazarlardan biri de boşanmak istediği eşinden şiddet gören Sibel Köse. ‘Adalet istiyorum’ diyerek mücadeleyi bırakmayan Köse, yaşadıklarını Ekmek ve Gül’e anlattı.

Kadınlar haklarını konuşuyor

Avcılar Belediyesi kadın ‘Kadınlar haklarını konuşuyor’ etkinliğinde kadınları bir araya getiriyor.

Hayatımızı da haklarımızı da tırnaklarımızla kazıyarak kurtarabiliriz

Haklarımızı vermeseler de almak için her daim mücadele etmek zorundayız. Hayatımızı da haklarımızı da tırnaklarımızla kazıyarak kurtarabiliriz bu açmazdan.

‘Yaşamak için bilmeliyim/direnmeliyim...’

İstanbul’da kadınlar Tüm Bel Sen’in çağrısıyla düzenlenen etkinlikte haklarını ve şiddet karşısında mücadeleyi konuşuyor.