kadına yönelik şiddet

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği: Kadın cinayetlerine, eşitsizliğe, şiddete karşı birlikte ses çıkaralım

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği üyeleri 8 Mart günü Pendik Güzelyalı’da eşi tarafından katledilen Tülay Erşahin için açıklama yaptı.

Denizli’de tekstil işçisi bir kadın katledildi, İstanbul’da bir kadın şiddete maruz kaldı

Denizli’de Ümmühan Zerrin Uygun, evli olduğu Sinan Uygun tarafından katledildi. Beylikdüzü’nde de eğlence mekanının otoparkında bir erkek, bir kadına şiddet uyguladı.

Merve Gül’ü yaralayan sanığa 27 yıl hapis: Israrlı takipten ilk ceza

Eskişehir’de, Merve Gül Durmaz’ı yaralayan Mete Arslanoğlu'na ‘ısrarlı takip’ suçu da dahil 5 suçtan 27 yıl 7 ay hapis cezası verildi. Böylece ‘ısrarlı takip’ suçundan ilk kez ceza verilmiş oldu.

Mülkiye Kütüphanesinde bıçaklana E.S.’nin arkadaşları: ‘Ne yalnızız ne de çaresiz!’

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsünde kadınlar, okulun öğrencisi ve Ülkü Ocakları üyesi Necip Mert Yalçın’ın kütüphaneden evine giden eski kız arkadaşını bıçaklamasına tepki gösterdi.

Yeni yıl kadına şiddet ile başladı

Kadına yönelik şiddette cezasızlık ve önlemsizliğin kadınların hayatlarına nasıl mal olduğunu Bursa ve Manisa'da yaşananlar bir kere daha gösteriyor.

Polisin korumadığı kadın kendini korumak için köpek sahiplenmiş!

Çankaya’da boşandığı Mehmet E.’den ölüm tehditleri alan ve polisin korumadığı Pelin C., kendini koruması için köpek sahiplenmiş.

Bebeğini terk etmek zorunda kalan E.S.’ye 5 ay hapis cezası verildi

Sığınma evinde kalırken bebeğini dünyaya getiren 20 yaşındaki E.S.’nin bebeğini terk suçundan yargılandığı davada 5 ay hapis cezası aldı.

Katil Deniz Özarslan Nerede?| Ezgi’yi korumayan devlet katili de yakalamıyor!

Ezgi Zerkin defalarca kolluk ve yargıya başvurmasına rağmen boşanma aşamasında olduğu Deniz Özarslan tarafından katledildi. 2 ayı aşkındır bulunamayan katili kim koruyor, devlet ne yapıyor?

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası: Meslektaşımız Tülay Arslan’ın yanındayız

Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi: Meslektaşımıza uygulanan şiddette sorumluluğu bulunan kişilerin gereken cezayı almaları için tüm hukuksal yöntemleri uygulayacağız.

Seyidoğlu patronu Mehmet Göksu’nun şiddetine maruz kalan Tülay Arslan Torun: Susmayacağım!

Seyidoğlu patronun şiddetine maruz kaldığını iddia eden Gıda Mühendisi Tülay Arslan Torun Ekmek ve Gül’e konuştu: Susmayacağım, hukuk çerçevesinde hakkımı arayacağım. Bir sonrası ölüm mü olmalı?

Şiddet mağduru Sevgi: Kabuğumu kırdım, siz de yapabilirsiniz!

Yaşamını baştan yazan Sevgi: Ben yaşamak istiyorum. Özgür olmak istiyorum. Bu zamana kadar hem baba evinde hem koca evinde hep dayak yedim artık böyle bir hayatı istemiyorum.

Liseliyim, abimin şiddetine dur dedim, değiştireceğim!

Antep’te yaşayan liseli genç, aile evinde yaşadığı şiddet nedeniyle çocuk yurduna yerleştiriliyor ancak yurtta koşullar öyle zor ki, şiddet gördüğü eve dönmek durumunda kalıyor...

Katledilen Nural Türkmen’in arkadaşı: Kadınları koruyan devlet değil yine kadınlar

Geçtiğimiz ay öldürülen Nurel Türkmen’e evini açan ve öldürüldüğü gün yanında olan arkadaşı, Nurel’in yaşadıklarını ve onu nasıl korumaya çalıştıklarını anlattı: Keşke ben orada olsaydım korurdum onu.

İnsan Hakları İzleme Örgütü: Türkiye şiddet mağdurlarını korunmuyor

İnsan Hakları İzleme Örgütünün raporuna göre; Türkiye’de tedbir kararları sayısı artarken iktidar şiddet mağdurlarını korumuyor.

Şiddette maruz kalan Fide Uyarlar yaşadıklarını kamera ile görüntüledi, şiddet faili gözaltına alındı

Adana’da Fide Uyarlar, Gökhan K. hakkında, kendisine cinsel saldırı girişiminde bulunduğu, taciz ve şiddetine uğradığı gerekçesiyle şikayetçi oldu. Gökhan K. gözaltına alındı.

3 aylık bebeğini terk etmek zorunda kalan E.S. tahliye edildi

Sığınma evinde kalırken bebeğini dünyaya getiren 20 yaşındaki E.S.’nin bebeğini terk suçundan yargılandığı dava görüldü. E.S. 2. duruşmada tahliye edildi.

‘Kadına Yönelik Şiddet Yasası’na tepki: Yasa faile yol gösteriyor

Mecliste kabul edilen ‘Kadına Yönelik Şiddet Yasası’na tepki gösteren kadın örgütü ve parti temsilcileri yasayla pişmanlık indiriminin otomatik indirim haline gelebileceğine dikkat çekti.

Şiddet mağduru E.Ü: Sesimizi duyun ki ‘Seni unutmayacağız’ pankartları açılmasın adımıza

E.Ü. eski eşinden şiddet gördüğü için 9 yaşındaki çocuğuyla birlikte yeni bir yola çıkmış. Bugün 1600 lira yardımla bir öğrenci evinde yaşamını sürdürmeye çalışıyor ve sesinin duyulmasını istiyor.

Çocuklarıyla birlikte hayata tutunmaya çalışan Ç.E.: Benden elinizi çekmeyin

Şiddet nedeniyle eşinden ayrı yaşayan Ç.E çocuklarıyla yaşam mücadelesi veriyor, çöp toplayarak yaşama tutunmaya çalışıyor: Günde 150 TL kazanırsam bize bayram oluyor.

Mor Çatı: İstanbul Sözleşmesi uygulansaydı, E.S. bu çaresizliği yaşamaz, bebek hayatta olurdu

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, bebeğini terk etmek zorunda kalan E.S.’ye dair açıklamasında ‘Bütünlüklü, koruyucu ve önleyici politikalar uygulanmıyor, kadınlar çaresiz bırakılıyor’ dedi.