kadına yönelik şiddet

Boşanmak istediği erkek tarafından vurulan kadın: Ne kazandıysam eline verdim!

Boşanmak istediği eşi tarafından pompalı tüfekle vurularak ağır yaralanan Dilek Ülüs, evliliği boyunca şiddete maruz kaldığını söyledi.

GÜNÜN ARAŞTIRMASI: Erkek şiddeti kadınların akıl sağlığını bozuyor

İngiltere’de yapılan bir araştırmada ‘aile içi şiddete’ maruz bırakılan kadınların ağır akıl hastalıklarına yakalanma riskinin 3 kat daha fazla olduğunu tespit edildi.

Yaşadığı tacizi sosyal medyadan duyurmaya çalışan S.Y: Bu ülkede kadın olmak suç mu?

S.Y. çocuk yaşta babasının şiddetine, amcasının istismarına uğradı, Rize’den İstanbul’a taşındı. En son ise eski erkek arkadaşının tehdit ve tacizlerine maruz kaldı. S.Y. sesinin duyulmasını istiyor.

Asit saldırısına uğrayan Berfin Özek: Kadınlar yalnız olmadığımı hissettirdi

19 yaşındaki Berfin Özek, ocak ayında evine yürüyerek dönerken Casim Ozan Çeltik’in asitli saldırısına uğradı. Sıvı, yüzünün bir kısmının erimesine neden oldu, sağ gözünü de kaybetti.

Kezzaplı saldırıya uğrayan Asiye Güzel'in kızı: Annemin koruma talebi reddedildi

Asiye Güzel, evliliği boyunca şiddete maruz kaldı, boşandı. Eski eşinin kezaplı saldırısına uğradı. Asiye Güzel'in kızı: Annem 4-5 defa koruma talep etti ama koruma talebi hep reddedildi.

Sürekli taciz ettiği eski eşine kezzaplı saldırıda bulundu

Asiye Güzel, evliliği boyunca şiddete maruz kaldı, boşandı. Eski eşin tacizleri devam etti, koruma kararı aldırdı olmadı, Antalya’ya taşındı. Bu sabah eski eşinin kezaplı saldırısına uğradı.

Bursa kadın Platofrmu: gerçek ve eşit bir adalet istiyoruz

Kadına yönelik şiddete, tacize, cinsiyetçi söylemlere karşı Bursa Kadın Platformu açıklama yaptı.

Kadın cinayeti davalarında yargının durumu

Nevin Yıldırım kararı nasıl değerlendirilmeli? Mahkeme Name Öztürk için ne diyecek? Kadın davalarında yargı nasıl tutum alıyor? Avukat Diren Cevahir Şen ile konuşuyoruz...

Name Öztürk’ün avukatları: Name İçin Adalet !

Evlendiği günden beri şiddet gördüğü eski eşini öldüren Name Öztürk 15 Mayıs’ta tahliye edildi. 24 Mayıs’ta görülecek karar duruşmasında beraat isteyen Name’nin avukatları duruşmaya çağrı yaptı.

İcra müdüründen çocuğunu almak isteyen kadına şiddet

Ağrı’da çocuğunu icra yoluyla almak için adliyeye giden kadın, İcra Müdürü tarafından darbedildi. Mahkeme, İcra Müdürüne 1350 lira, dayak yiyen kadına ise 10 bin 620 lira ceza verdi.

Ölmemek için öldüren Aylin Mamuk’a 15 yıl ceza

Kendisine yıllarca şiddet uygulayan eşini, ölmemek için öldüren Aylin Mamuk’un yargılandığı davada karar verildi. 15 yıl ceza verilen Aylin’in duruşması sonrası müştekiler avukatlara saldırdı.

Eski eşini öldüren Name Öztürk’ün avukatlarından duruşmaya çağrı

Evlendiği günden beri şiddet gördüğü eski eşini öldüren Name Öztürk’e verilen hapis cezası istinaf mahkemesine taşındı. Öztürk’ün avukatları yarın görülecek duruşmaya çağrı yaptı.

Anvers’te kadına yönelik şiddete karşı 15 bin kişi yürüdü

Belçika’nın Anvers kentinde kadına yönelik tüm şiddet biçimlerine karşı 15 bin kişinin katıldığı sessiz bir yürüyüş düzenlendi.

Kadınlardan Sağlık Bakanlığına çağrı: Berfin için beklentimiz yüz nakli

İskenderun’da bir erkeğin asitli saldırısında yüzü tamamen yanan Berfin Özek’e ilişkin başlatılan kampanyaya Sağlık Bakanlığından yanıt geldi.

Ayağa kalkın ve haykırın!

Mutlu olmadığınız, şiddet gördüğünüz bir evliliği devam ettirmek zorunda değilsiniz. Biz kadınız, güçlüyüz. Gücümüz, içimizde saklı. Açığa çıkaracak olan bizleriz.

Sıla’yı darbeden Ahmet Kural’a 16 ay 20 gün hapis

Ahmet Kural’a hakaret, tehdit ve basit yaralama suçlarından 16 ay 20 gün hapis cezası verildi; ceza ertelendi.

Bornova Belediyesi’nin kadın işçileri: TİS’in kazanımları ile 1 Mayıs’a

Bornova Belediyesinde imzalanan TİS sonrası ‘doğum yapan işçiye ek 8 hafta daha izin, ayda bir gün regl izni, 8 Mart’ta ücretli izin’ gibi haklar elde eden işçi kadınlar şimdi 1 Mayıs’a hazırlanıyor.

Pendik Ekmek ve Gül Grubu: Bu şiddetin sorumlusu hükümettir!

Pendik’te Ekmek ve Gül Grubundan kadınlar basın açıklaması yaparak eşi tarafından arabanın arkasına bağlanarak yerde sürüklenen kadınla dayanışma içinde olduklarını açıkladı.

Manisa Kadın Platformu koruma verilmeyen kadının bıçaklanmasına tepki gösterdi

Manisa’da eski nişanlısı Murat Aydoğdu tarafından tehdit edilen M.L.’nin kızı ve onun arkadaşını Aydoğdu tarafından bıçaklandı. Manisalı kadınlar davanın takipçisi olacaklarını söyledi.

Ölümle tehdit edilen İlayda Özen’in ‘7 ay sonraya duruşma’ tepkisi

Ayrıldığı erkek tarafından ölümle tehdit edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunan İlayda Özen, 7 ay sonraya gün verilmesine tepki gösterdi.