kadına yönelik şiddet

Boşanma aşamasında olduğu Şilan Topal’ı kaçıran Mithat Topal tutuklandı

Şilan Toplal’ı kaçıran Mithat Topal tutuklandı. Şilan Topal’ın defalarca şikayetçi olmasına rağmen uzaklaştırma ve elektronik kelepçe cezası verilmekle yetinilen zanlının 30’dan fazla suç kaydı var.

Mithat Topal tarafından kaçırılan Şilan Topal: Çocuğuma kavuşmak istiyorum

Şişli’de boşanma aşamasındaki eşi Mithat Topal tarafından taksiyle kaçırılan Şilan Topal kurtarıldı. Gerekli cezanın verilmesini talep eden Şilan Topal, ‘Çocuğuma kavuşmak istiyorum’ dedi.

Son 4 günde 2 katliam yaşandı 2 kadının intihar ettiği iddia edildi|  Cezasızlık cesaret veriyor

Urfa’da, son 4 günde bir çocuk ve bir kadın en yakınları tarafından katledildi, iki kadının da intihara sürüklendiği iddia edilirken kadınlardan biri yaşamını yitirdi.

Antalya’da alıkonulduğunu söyleyen ve yardım isteyen kadın pencereden atladı

Antalya’da rehin tutulduğunu söyleyen 19 yaşındaki Şirin N.E, 10 metre yükseklikteki camdan atladı. Kadın, çevredekilerden yardım isterken, tekrar kaçırılmaktan korktuğunu söyledi.

‘Ölmek istemiyorum’ diyen Filiz A, evli olduğu erkek tarafından darbedildi

Geçen ay verdiği bir röportajda eşi S.A.’nın kendini ölümle tehdit ettiğini söyleyerek ‘Ölmek istemiyorum’ diyen Filiz A. dün eşi S.A. tarafından şiddete uğradı. S.A, gözaltına alındı.

Fatma Yasak’ı kaçırıp ölümle tehdit eden Alper Tasalı tutuklandı

Fatma Yasak'a şiddet uygulamasına, silah zoruyla alıkoyarak ölümle tehdit etmesine rağmen tutuksuz yargılanan Alper Tasalı, savcılığın itirazı üzerine tekrar gözaltına alındı, ardından tutuklandı.

Öldürülmek istemeyen bir kadının çığlığı: ‘Sesimi duyun! Ölmek istemiyorum!’

İstanbul Sözleşmesi’nin iptalinin ardından her gün artan şiddet Sema A.'nın yaşamını tehdit ediyor.

Polisin darp ettiği iddia edilen hamile kadının raporuna el konuldu

İdil’de ev baskınında polisin şiddet uyguladığı iddia edilen ve hastaneye kaldırılan 8 aylık hamile Hatice Baykara’nın bebeğinin durumunun kritik. Polis hastanenin verdiği darp raporuna el koydu.

Aleyna Çakır’ın ölümünün baş şüphelisi serbest bırakıldı

Ankara’da Aleyna Çakır olarak bilinen 21 yaşındaki Sema Esen’in ölümünün baş şüphelisi olan Ümitcan Uygun, ‘uyuşturucu kullanımını özendirmek’ suçundan tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edildi.

Yakılarak katledilmek istenen Y.D: Ben yanarken o koridordan beni izledi!

Mersin’de üzerine benzin dökülen ve ağır yaralanan Y.D, failin kendisini yanarken izlediğini anlattı. Can güvenliklerinin olmadığını belirten Y.D failin en ağır cezayı almasını istedi.

‘Kumalığa’ zorladığı 16 yaşındaki Emine Karakaş’ı öldüren Arslan Karakaş 161 gün sonra teslim oldu

Evlilik dayatmasını kabul etmediği bahanesiyle 16 yaşındaki Emine Karakaş’ı katleden Aslan Karakaş, 161 gün sonra jandarmaya teslim oldu.

Volga Sorgu’nun etkinliğe davet edilmesine kadınlardan tepki

Dersimli Kadınlar imzasıyla yayımlanan yazılı açıklamada sinema oyuncusu Volga Sorgu’nun ‘Veyvê Kıtavu-5’ etkinliğine davet edilmesine tepki gösterildi.

Kuzeninin ‘kumalığı reddettiği için’ vurduğu çocuk 138 gün sonra yaşamını yitirdi

Diyarbakır’da 37 yaşındaki kuzeni Aslan Karakaş tarafından ‘kuma alınmak istenen’ ve reddedince vurulan 16 yaşındaki kız çocuğu, 138 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Fatma’yı şiddete ve tacize maruz bırakan sanık yine tutuklanmadı

Şiddete ve tacize maruz kalan Fatma’nın ikinci duruşmasında sanık Alp Kopuz’un tutuklanma talebi yine reddedildi.

İYİ Parti Belediye meclis üyesi, eski eşini boşandıkları gün bıçakla yaraladı

Adana’nın Sarıçam Belediyesi İYİ Parti Meclis üyesi Ali Aksoy, Zeynep Aksoy’u boşandıkları gün darbetti, bacağından bıçakladı.

İspanya’da halk kadın cinayetlerine karşı sokaklara döküldü

İspanya’da büyük şehirlerde ve pek çok küçük kasaba ve köyde binlerce kadın sokaklara çıktı, kadına yönelik şiddete karşı öfkelerini dile getirdiler.

Yıllardır şiddet gören Kaplan: Sesimiz öldükten sonra duyulmasın

Boşanma aşamasında olduğu Tarık Kaplan’ın saldırısı sonucu ağır yaralanan Nurcan Kaplan, ‘Kadınların sesi öldükten sonra duyulmasın’ diyerek, failin tutuklanmasını istedi.

60 yıldır şiddet uygulayan eşini öldüren Mevlüde Akgül için ağırlaştırılmış müebbet istemiyle dava açıldı

Ankara’da 60 yıldır kendisine ve kızına şiddet uygulayan Ahmet Akgün’ü öldüren Mevlüde Akgün hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Şiddet mağduru Dilek Göktaş: Çalışamıyorum, bakkala gidemiyorum

Antalya’da ayrıldığı Abdullah Oğuz’un sistematik şiddetine maruz kalan Dilek Göktaş, ‘Çalışamıyorum, bakkala gidemiyorum’ dedi. Göktaş kadınlara da çağrı yaptı: Birbirimizin nefesi olalım.

Biz bu dünyaya yaşamaya geldik, dayak yemeye değil!

‘Cennet biz kadınların ayaklarının altındaysa peki biz niye erkeklerin ayakları altındayız? Ben dayak yemek için, yaşama hakkımı elimden almaları için gelmedim bu dünyaya.’