kadına yönelik şiddet

Bebeğini terk etmek zorunda kalan E.S.’ye 5 ay hapis cezası verildi

Sığınma evinde kalırken bebeğini dünyaya getiren 20 yaşındaki E.S.’nin bebeğini terk suçundan yargılandığı davada 5 ay hapis cezası aldı.

Katil Deniz Özarslan Nerede?| Ezgi’yi korumayan devlet katili de yakalamıyor!

Ezgi Zerkin defalarca kolluk ve yargıya başvurmasına rağmen boşanma aşamasında olduğu Deniz Özarslan tarafından katledildi. 2 ayı aşkındır bulunamayan katili kim koruyor, devlet ne yapıyor?

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası: Meslektaşımız Tülay Arslan’ın yanındayız

Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi: Meslektaşımıza uygulanan şiddette sorumluluğu bulunan kişilerin gereken cezayı almaları için tüm hukuksal yöntemleri uygulayacağız.

Seyidoğlu patronu Mehmet Göksu’nun şiddetine maruz kalan Tülay Arslan Torun: Susmayacağım!

Seyidoğlu patronun şiddetine maruz kaldığını iddia eden Gıda Mühendisi Tülay Arslan Torun Ekmek ve Gül’e konuştu: Susmayacağım, hukuk çerçevesinde hakkımı arayacağım. Bir sonrası ölüm mü olmalı?

Şiddet mağduru Sevgi: Kabuğumu kırdım, siz de yapabilirsiniz!

Yaşamını baştan yazan Sevgi: Ben yaşamak istiyorum. Özgür olmak istiyorum. Bu zamana kadar hem baba evinde hem koca evinde hep dayak yedim artık böyle bir hayatı istemiyorum.

Liseliyim, abimin şiddetine dur dedim, değiştireceğim!

Antep’te yaşayan liseli genç, aile evinde yaşadığı şiddet nedeniyle çocuk yurduna yerleştiriliyor ancak yurtta koşullar öyle zor ki, şiddet gördüğü eve dönmek durumunda kalıyor...

Katledilen Nural Türkmen’in arkadaşı: Kadınları koruyan devlet değil yine kadınlar

Geçtiğimiz ay öldürülen Nurel Türkmen’e evini açan ve öldürüldüğü gün yanında olan arkadaşı, Nurel’in yaşadıklarını ve onu nasıl korumaya çalıştıklarını anlattı: Keşke ben orada olsaydım korurdum onu.

İnsan Hakları İzleme Örgütü: Türkiye şiddet mağdurlarını korunmuyor

İnsan Hakları İzleme Örgütünün raporuna göre; Türkiye’de tedbir kararları sayısı artarken iktidar şiddet mağdurlarını korumuyor.

Şiddette maruz kalan Fide Uyarlar yaşadıklarını kamera ile görüntüledi, şiddet faili gözaltına alındı

Adana’da Fide Uyarlar, Gökhan K. hakkında, kendisine cinsel saldırı girişiminde bulunduğu, taciz ve şiddetine uğradığı gerekçesiyle şikayetçi oldu. Gökhan K. gözaltına alındı.

3 aylık bebeğini terk etmek zorunda kalan E.S. tahliye edildi

Sığınma evinde kalırken bebeğini dünyaya getiren 20 yaşındaki E.S.’nin bebeğini terk suçundan yargılandığı dava görüldü. E.S. 2. duruşmada tahliye edildi.

‘Kadına Yönelik Şiddet Yasası’na tepki: Yasa faile yol gösteriyor

Mecliste kabul edilen ‘Kadına Yönelik Şiddet Yasası’na tepki gösteren kadın örgütü ve parti temsilcileri yasayla pişmanlık indiriminin otomatik indirim haline gelebileceğine dikkat çekti.

Şiddet mağduru E.Ü: Sesimizi duyun ki ‘Seni unutmayacağız’ pankartları açılmasın adımıza

E.Ü. eski eşinden şiddet gördüğü için 9 yaşındaki çocuğuyla birlikte yeni bir yola çıkmış. Bugün 1600 lira yardımla bir öğrenci evinde yaşamını sürdürmeye çalışıyor ve sesinin duyulmasını istiyor.

Çocuklarıyla birlikte hayata tutunmaya çalışan Ç.E.: Benden elinizi çekmeyin

Şiddet nedeniyle eşinden ayrı yaşayan Ç.E çocuklarıyla yaşam mücadelesi veriyor, çöp toplayarak yaşama tutunmaya çalışıyor: Günde 150 TL kazanırsam bize bayram oluyor.

Mor Çatı: İstanbul Sözleşmesi uygulansaydı, E.S. bu çaresizliği yaşamaz, bebek hayatta olurdu

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, bebeğini terk etmek zorunda kalan E.S.’ye dair açıklamasında ‘Bütünlüklü, koruyucu ve önleyici politikalar uygulanmıyor, kadınlar çaresiz bırakılıyor’ dedi.

Çaresi olmayan kadınlar bebeklerini terk ediyor medya kadınları canileştiriyor: Suçlu kim?

Sığınma evinde kalırken bebeğini dünyaya getiren 20 yaşındaki E.S. çaresizlik sebebiyle bebeğini sokağa terk etti. Anne medyada cani olarak suçlanırken, devletin sorumluluğu ise es geçildi!

Mahkeme ‘meşru müdafaa’ dedi, eşini öldürmek zorunda kalan Öznur Efeoğulları tahliye edildi

47 yıl boyunca şiddetine maruz kaldığı Osman Efeoğulları’nı ölmemek için öldürmek zorunda kalan Öznur Efeoğulları’nın eylemini meşru müdafaa şartları içinde değerlendiren mahkeme Öznur'u tahliye etti.

GÜNÜN BİLANÇOSU: İstismardan ceza alan serbest, öldürmeye çalıştığı kadın ‘ölmediği için’ ceza düşürüldü

Esra Oymak’ın boğazını kesen Mikail Oymak, ağırlaştırılmış müebbet aldı, kadın ölmediği için cezası düşürülen sanık bir de iyi halden yararlandı. İstismardan ceza alan bir sanık ise tutuklanmadı.

AKP’nin ‘şiddet’ atağında bugün: 2022 Yılı Faaliyet Planı çok ‘süslü’

Görünen o ki iktidar, şiddetin kaynağına dokunmadan göstermelik adımlarla kadınların gözünü boyamaya çalışıyor. Bu, ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Faaliyet Planı’nda da kendini gösteriyor

Emekli hakim Aydın: Şiddete karşı ‘reform’ paketi sorunu hafifletmeye bile yetmez

Ceza artırımları şiddetle mücadeleye katkı sunar mı? Israrlı takip suçunun TCK’da yer alması etkili olur mu? Bu düzenleme ile nasıl bir algı yaratılmaya çalışılıyor? Emekli hakim Aydın değerlendiriyor

Şüpheli şekilde yaşamını yitiren Ece Kılıçaslan şiddet nedeniyle eşinden şikayetçi olmuş

Şüpheli şekilde balkondan düşerek yaşamını yitiren Ece Kılıçaslan Acar’ın gözaltına alınan eşi E.Acar, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ece’nin şiddet nedeniyle şikayette bulunduğu öğrenildi.