kadına yönelik şiddet

İbrahim Tatlıses de kadına şiddete karşı çıkarsa...

‘İbrahim Tatlıses’ten başladık nerelere geldik. Lakin kadına yönelik şiddeti savunmakla ünlü bir zat olarak katillere idam önermesi üzerine bir çift laf etmesek olmazdı.’

GÜNÜN ÇAĞRISI: Urfalı kadınlar kadın cinayetlerine karşı sokağa çıkıyor

Urfa İl Kadın Platformu, artan kadın cinayetlerine ve çocuk istismarına karşı kadınları yaşamlarına sahip çıkmak için 14 Eylül Cumartesi günü sokağa, ses çıkarmaya çağırıyor.

Gazi Mahallesi’nde kadınlar kadına yönelik şiddete karşı yürüdü

Gazi Kadın Dayanışması üyesi kadınlar, eski eşi S.G. tarafından bıçaklı saldırıya uğrayan kız kardeşleri Sibel Altunsöğüt’e destek olmak ve kadına yönelik şiddete tepki göstermek için açıklama yaptı.

Eski eşinin bıçakladığı Sibel Altunsöğüt: Ona mahkum olmamı istedi

‘Birçok akrabamız ‘Niye duyurdunuz, bizi rezil ettiniz’ dedi. Biz kimseyi rezil etmedik, utanması gereken kişi belli. Ben annemi kaybettikten sonra hiçbir şeyin değeri yok. Kimsenin susmaması lazım.’

İçimizden biri: Pınar

Çok yoksulluk çekiyorum, bazen ekmek param bile olmuyor, eski kocamdan da hâlâ korkuyorum, bizi takip ediyor ama huzurum var, artık dayak yemiyorum. Şiddet, yoksulluk kaderimiz değilmiş bunu anladım.

Berfin Özek davası ertelendi:  Berfin’in ifadesine başvurulacak

Berfin Özek, ocak ayında eski erkek arkadaşının asitli saldırısına uğramıştı. Zanlının yargılandığı davanın ikinci duruşması bugün görüldü Sanık avukatı ‘Öldürmeye teşebbüs yok’ iddiasında bulundu.

İzmir'de işçiler şiddete karşı sokağa çıkıyor

İzmir'de Genel-İş üyeleri 3 Eylül’de kadına yönelik şiddete karşı sokağa çıkıyor.

İller farklı şiddet aynı: Kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddet durmuyor

Emine Bulut’un boşandığı eşi tarafından canice öldürülmesine tepkiler büyürken kadın cinayetleri de sürüyor.

Güldane Yırtıcı: Hiçbir kadın, hiçbir anne, hiçbir insan ölmesin

Doğum yaptığı hastanede boşanmak istediği Ahmet Yırtıcı tarafından bıçaklanan Güldane Yırtıcı: Yasalar uygulanmayınca öldürmek için tekrar geliyorlar.

Şiddetin kanser yaptığı E.C.: Sağlık sorunları çalışmama engel, destek istiyorum

Kanser hastası E.C. evliliği boyunca şiddet görmüş. Şiddete dayanamayarak çocuklarını alıp evden ayrılan E.C. hastalığı nedeniyle hem çalışamıyor hem tedavi olamıyor. E.C. dayanışma bekliyor.

Emine Bulut’un feryadı sokakta: Ölmek istemiyoruz!

Emine Bulut’un ‘Ölmek istemiyorum’ feryadı kadınların çığlığına dönüştü. Türkiye’nin dört bir yanında kadınlar #Ölmekİstemiyoruz diyerek sokağa çıktı.

Kadını demir çubukla bayıltana kadar dövmenin bahanesi: Çok sinirlendim

Antalya’da birlikte denize gittiği kadını demir çubukla bayıltana kadar döven erkeğin bahanesi: Başıma demir çubukla vurdu. Çok sinirlendim ben de dövdüm.

Kadınlar boşanmak istediği için öldürülen Hatice Kavak için toplandı

Mersin’in Gülnar ilçesinde eşi tarafında bıçaklanarak öldürülen Hatice Kavak için kadınlar basın açıklaması yaptı.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ HEDEFTE: ‘Kadınların yükselen mücadelesinden korkuyorlar’

Kadına yönelik şiddete karşı mücadele etkin bir uluslararası sözleşme olan İstanbul Sözleşmesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, yandaş medyaya kadar kadın düşmanı politikaları savunanların hedefinde!

Kim demiş ‘KADEM kadın örgütüdür’ diye!

KADEM’in işi zor, Allah kolaylık versin, kimseye yaranamayacakları bir süreç olacak muhtemelen yaşayacakları. Ama bizim için önemli olan şu ki bir kadın örgütü değilsiniz ve asla olmayacaksınız...

Diyarbakır’da 4 ayda 954 kadın, 1716 çocuk şiddete uğradı

Diyarbakır’da kadın ve çocuklara yönelik şiddete karşı bir araya gelen kadın örgütleri açıkladı: ‘Şiddet gittikçe artıyor, 4 ayda 954 kadın ve bin 716 çocuk şiddete uğradı.’

Berfin’in yüzüne asit atan sanık: Olayın yaşandığı yere gitmedim

Berfin Özek, ocak ayında eski erkek arkadaşının asitli saldırısna uğramıştı. Zanlının yargılandığı dava bugün görüldü. Sanık, ‘Olayın yaşandığı yere hiç gitmedim’ diyerek suçlamaları reddetti.

Boşanmak istediği erkek tarafından vurulan kadın: Ne kazandıysam eline verdim!

Boşanmak istediği eşi tarafından pompalı tüfekle vurularak ağır yaralanan Dilek Ülüs, evliliği boyunca şiddete maruz kaldığını söyledi.

GÜNÜN ARAŞTIRMASI: Erkek şiddeti kadınların akıl sağlığını bozuyor

İngiltere’de yapılan bir araştırmada ‘aile içi şiddete’ maruz bırakılan kadınların ağır akıl hastalıklarına yakalanma riskinin 3 kat daha fazla olduğunu tespit edildi.

Yaşadığı tacizi sosyal medyadan duyurmaya çalışan S.Y: Bu ülkede kadın olmak suç mu?

S.Y. çocuk yaşta babasının şiddetine, amcasının istismarına uğradı, Rize’den İstanbul’a taşındı. En son ise eski erkek arkadaşının tehdit ve tacizlerine maruz kaldı. S.Y. sesinin duyulmasını istiyor.