17 yaşındaki Sezen Ünlü’nün cinsel saldırıya maruz kaldığı iddia edildi
İzmir’de Anıl Yolum tarafından öldürülen 17 yaşındaki Sezen Ünlü'nün babası Serdar Ünlü, kızının, cinsel saldırı sonucu hamile kaldığını öne sürerek, ‘Kızımı sürekli tehdit ediyordu’ dedi.

İzmir’in Konak ilçesinde, beraber yaşadığı 24 yaşındaki Anıl Yolum tarafından bıçaklanarak öldürülen 17 yaşındaki 5 aylık hamile Sezen Ünlü’nün babası Serdar Ünlü, vasiyeti üzerine kızının kornealarını bağışladı. Baba Ünlü, kızının, Anıl Yolum’un cinsel saldırısı sonucu hamile kaldığını öne sürerek, “Kızımı sürekli tehdit ediyordu” dedi.

Demirören Haber Ajansından Davut Can ve Kadir Özen’in haberine göre, Sezen Ünlü, sokakta yürüdüğü sırada arkasından gelen Anıl Yolum tarafından bıçaklandı. 16 bıçak darbesi alan Ünlü, ihbar üzerine gelen ambulansla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Doktorların tüm çabasına rağmen Sezen de bebeği de kurtarılamadı. Kızının cenazesini teslim alana baba Serdar Ünlü, kızının Anıl Yolum’un cinsel saldırısına maruz kalarak hamile kaldığını iddia etti. Baba Ünlü, “Kızıma tecavüz etmişti. O nedenle dini nikahla evlendirmek zorunda kaldım. Olayı öğrendiğimde kızımı karşıma alıp, ‘Namus önemli değil, sen okulunu bitir’ dedim. Kızım ise, ‘Bu halde gezemem’ dedi. Olay günü, kızım ablasına gittiğini söylemişti. Ablasından çıkınca Anıl Yolum kızımı yakındaki bir arsaya götürüp, orada delik deşik etmiş” dedi.

Anıl Yolum’un başka bir kadını taciz ettiği gerekçesiyle yargılandığını öne süren Serdar Ünlü, “Kızımla sürekli tartışıyorlardı, mutlulukları yoktu. En son ‘Ben babama gideceğim. Sıkıldım artık’ demiş. Bunun üzerine Anıl Yolum kızımı evden çıkartmamaya başlamış. Daha sonra da dövmüş. Haberim olunca gidip kızımı aldım. Darp raporu alıp, şikayetçi olduk. Ona rağmen böyle bir şey gerçekleşti. Kızımı sürekli tehdit ediyormuş. Tüm bunların yazışmaları ve fotoğrafları bende mevcut” diye konuştu.

Sezen Ünlü’nün akrabası Çağatay Delikanlı da Anıl Yolum’un yeğenini sürekli takip ettiğini belirtip, “En son dört gün önce yeğenime rastladım. Beni görür görmez, ‘Abi beni kurtar, beni öldürecekler’ dedi. Ben de Anıl Yolum’a ‘Senin derdin ne?’ dedim. Elindeki bıçağı beline koydu. Belki de yeğenim üç, dört gün önce öldürülmüş olacaktı” ifadelerini kullandı.

ZANLIDAN YİNE AYNI SAVUNMA: BAŞKALARIYLA MESAJLAŞIYORDU

Kaçtıktan sonra polis ekiplerince yakalanan Anıl Yolum ise, polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Anıl Yolum ilk ifadesinde, “İki aydır sorunlarımız vardı. Olay akşamı eşimle konuşmak için gittim. Eşime ait sosyal medya hesabında, başka kişilerden gelen mesajları gördüm ve sinirlendim. Bundan dolayı aramızda tartışma çıktı. Sonra eşimi bıçakladım ve olay yerinden kaçtım” dedi.

Öte yandan Sezen Ünlü’nün, sosyal medyada hamile olduğunu gösteren fotoğrafını, “Sabırsızlıkla bekliyorum seni bebeğim” notuyla paylaştığı ortaya çıktı.


İlgili haberler
5 aylık hamile Sezen, Anıl Yolum isimli erkek tara...

17 yaşındaki 5 aylık hamile Sezen Ünlü, bebeğin babası Anıl Yolum tarafından 16 yerinden bıçaklanara...

Erdoğan'dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması: İş bit...

Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi için "Biz kararımızı verdik, gireriz ve girdiğimiz gibi de çıkarız. Çık...

Kadınlar Reyhan Korkmaz’ın evinin önündeydi: İstan...

Ayrıldığı erkek tarafından öldürülen Reyhan Korkmaz’ın evinin önünde açıklama yapan kadınlar: ‘Biz,...

Aruz Şenpınar: İstanbul Sözleşmesi uygulansaydı kı...

Boksör Selim Ahmet Kemaloğlu tarafından öldürülen Zeynep Şenpınar’ın ailesi, devletin cezasızlık pol...

‘İstanbul Sözleşmesi uygulanmış olsaydı İpek hayat...

Adana Kadın Platformu, yaptığı basın açıklaması ile İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmamasının kadınla...

Eskişehirli kadınlar: ‘İstanbul Sözleşmesi uygulan...

Hicazi Sülükoğlu tarafından 12 yerinden bıçaklanarak katledilen Aynur Sülükoğlu için eylem yapan Esk...