İstanbul Sözleşmesi

Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesi İsveç Parlamenosunda tartışılacak

İsveç’te Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine yönelik tepkiler artarken Meclis İkinci Başkan Yardımcısı Lotta Johnsson Fornarve konunun Mecliste tartışılmasını istedi.

Bodrumlu Kadınlar: Hiçbir kadın susmasın, birlikte kadın mücadelesini büyütelim

Bodrumlu kadınlar Muğla Milas’ta görülen tecavüz davası için adliye önünde bir aradaydı. Kadın dayanışmasını büyütme çağrısı yapan kadınlar dava için de gerçek adalet talebinde bulundu.

Gebze Kadın Platformu: Herkesi İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkmaya çağırıyoruz

Gebze Kadın Platformu, ‘Haklarımızı elimizden almanıza, bizleri şiddete ve öldürülmeye mahkum etmenize izin vermeyeceğiz’ dedi.

Çanakkale’de kadınlar ayakkabı bırakma ve oturma eylemi yaptı

Çanakkale’de kadınlar Çanakkale İstanbul Sözleşmesi İnsiyatifi’nin çağrısıyla öldürülen kadınlar için Cumhuriyet meydanında bir araya gelerek ayakkabı bırakma ve oturma eylemi yaptı.

Adana Kadın Platformu: Haklarımızı korumak için mücadeleye devam edeceğiz

Adana Kadın Platformu üyesi kadınlar yaptıkları eylemle İstanbul Sözleşmesi için mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.

İzmirli kadınlar: İstanbul Sözleşmesini uygula

İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz İzmir Kampanya grubu, ‘İstanbul Sözleşmesi bizim vazgeçmeyeceğiz’ talebiyle Konak İskelesi’nde nöbet eylemi gerçekleştirdi.

İstanbul’un dört bir yanına ‘İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz’ pankartı asıldı

Haklarımızdan Vazgeçmiyoruz, İstanbul Sözleşmesi’ni Uygula Kampanya Grubu, İstanbul’un dört bir yanına ‘İstanbul Sözleşmesi bizim, vazgeçmiyoruz’ pankartları astı.

Panayırlı kadınlar: İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz

Panayır Cemevi Kadın Kolları çağrısıyla Panayır Mahallesi’nde bir araya gelen kadınlar, Sözleşme’den çekilme kararına tepki göstererek Sözleşme’ye sahip çıkacaklarını söyledi.

‘İftira, yalan uydurma’ sözlerine karşı tüm yasalar uygulanana dek...

Dişimizle tırnağımızla kazandığımız bu yasaları, her bir uygulamayı koruyacağız. Daha ileriden düzenlemeler ve kadınların güvende olduğu kamusal bir mekanizma talep etmekten asla vazgeçmeyeceğiz.

İstanbul Sözleşmesi eyleminde konuşan sendikacı ifadeye çağrıldı

Genel-İş İzmir 2 No’lu Şube Kadın Komisyonundan Zeynep Zarıçlar İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararına ilişkin yaptığı açıklamada kullanılan ‘diktatör’ kelimesi nedeniyle ifadeye çağrıldı.

İstanbul Sözleşmesi neden birçok ülkede hedefte?*

İstanbul Sözleşmesi, son zamanlarda Türkiye, Polonya, Macaristan, Bulgaristan ve Slovakya gibi ülkelerin hedefinde. Neden?

Denizli’deki 4 İranlı mültecinin sınır dışı kararına karşı dava açıldı

İstanbul Sözleşmesi eylemine katıldıkları için haklarında sınır dışı kararı verilen 4 İranlı mültecinin sınır dışı kararına karşı dava açıldı.

İstanbul Sözleşmesi, haklarımız ve taleplerimiz için 1 Mayıs’ta alanlara!

Pandeminin çalışma ve yaşam koşullarını derinden etkilediği koşullarda 1 Mayıs’ı kutlayacak sendikalar, kadın işçileri İstanbul Sözleşmesi’ne, haklarına ve hayatlarına sahip çıkmak için alanlarına çağ

Balıkesir Körfez Kadın Dayanışması, kadın cinayetlerini protesto etti

Balıkesir’de Körfez Bağımsız Kadın Dayanışması kadın cinayetlerini protesto etti. Kadın danışma merkezleri kurulması çağrısı yaptı.

Didim Kadın Platformu: İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmiyoruz

Didim Kadın Platformu İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararına karşı basın açıklaması yaptı.

'Tırnakarımızla kazıdığımız haklarımızdan vazgeçmeyeceğiz'

Sarıgazi Demokrasi Caddesi'nde, İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılması kararına, demokratik haklara dönük saldırılara karşı eylem düzenledi.

Mudanya Kadın Platformu: Mücadelede kararlıyız

Bursa Mudanya'da kadınlar 'İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmiyoruz' demek için bir araya geldiler.

'Kadınlar sözleşmeden çekilmiyor!'

Sakarya Kadın Platformunun çağrısıyla yapılan eylemde kadınlar, "Sözleşme'den çekilmiyoruz" dedi.

Hatimoğulları, kadınların koruma taleplerinin karşılanmasını Bakan’a sordu

HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, Ekmek ve Gül’de de yer alan kadınların tedbir taleplerinin reddine ilişkin haberleri üzerine konuyu Meclis gündemine taşıdı.

1 Haftalık bilanço: Şiddete değil, kadınlara ve yasal haklara savaş

Sevda Karaca yazdı: ‘Kadınlardan adeta Sözleşme’ye sahip çıktıkları, haklarını ve hayatlarını savundukları için de öç alınıyor açıkça.’