zorla evlilik

2024’ün mottosu: Saldırılara karşı dayanışmayı ve mücadeleyi büyütmeliyiz

Yeni bir yıla girerken 2023 yılında yaşadıklarımız, kaybettiklerimiz, mücadelemiz kazanımlarımız; yeni bir yılda söyleyecek sözümüz için hem bir hafıza hem de mücadele için bir umut ve güç olsun...

Suruç'un yolları dikenden

Ellerini nanelerin üstünde gezdirip kokusunu burnuna çektikten sonra sakince anlatmaya başlıyor...

Daha güzel günleri hayal etmekten yine de vazgeçmeyelim

2023’te önce sağlıklı sonra da bu dümeni çevirenlerden kurtulduğumuz, eşit bir yaşam sürdüğümüz, korkuyla, kaygı dolu yaşamadığımız bir düzen içinde olmayı temenni ediyorum.

Yeni yıl, yeni umut, yeni bir gelecek…

Yeni yıla ramak kala Kayseri'den kadınlar yeni yıldan beklentilerin, dileklerini anlatıyor...

Kuzeninin ‘kumalığı reddettiği için’ vurduğu çocuk 138 gün sonra yaşamını yitirdi

Diyarbakır’da 37 yaşındaki kuzeni Aslan Karakaş tarafından ‘kuma alınmak istenen’ ve reddedince vurulan 16 yaşındaki kız çocuğu, 138 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

Evli bir erkeğin evlilik dayatmasını reddeden 16 yaşındaki E.K. yaşam savaşı veriyor

15 yaşındaki E.K., evlilik dayatmasını kabul etmediği akrabası Aslan Karakaş tarafından vuruldu. E. 16 yaşına hastane yoğun bakımında girerken, anne Nurcan Karakaş adalet istedi.

Diyarbakır Barosu: Bir kız çocuğu tüm girişimlere rağmen alenen evlendirildi

Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi 15 yaşındaki bir çocuğun evlendirilmesine karşı gelen ihbar üzerine Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına girişimde bulunsa da tüm girişimler sonuçsuz kaldı.

Adana’da zorla evlendirilmek istenen çocuk için kadınlardan çağrı

Adana’da lise öğrencisi K.A’nın ailesi tarafından evlendirileceği öğrenildi. Kadınlar sosyal medyada ‘#DüğünDeğilİstismar’ hastagı ile polise şikayet telefonlarının açılmasını istedi.

Görücü usulü evlilikten ‘oyunlu’ kaçış

Görücü usulü evlilikten kaçmak için bir oyun tasarlamak hiç aklınıza gelir miydi? Onun geldi. Pakistanlı Nashra’nın hikayesi, kadınların zorlukları nasıl yaratıcılığa dönüştürdüğünü gösteriyor.