Zonguldak

Sendikalaştıkları için işten atılan Nersoy Tekstil işçileri: Baskıya ve tacize karşı örgütlendik

Baskı, taciz, aşağılama… Nersoy Tekstil’de ne ararsan var. ‘Ben sizin bokun içinden geldiğinizi biliyorum bir de burayı beğenmiyorsunuz’ sözlerine maruz kalan işçi kadınlar haklarını arıyor.

‘Ölmek istemiyorum’ diyen Filiz A, evli olduğu erkek tarafından darbedildi

Geçen ay verdiği bir röportajda eşi S.A.’nın kendini ölümle tehdit ettiğini söyleyerek ‘Ölmek istemiyorum’ diyen Filiz A. dün eşi S.A. tarafından şiddete uğradı. S.A, gözaltına alındı.

Çaycuma’da Eğitim Sen’den 8 Mart etkinliği

Zonguldak Çaycuma’da Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği çağrısıyla kadınlar müzik dinletisinde bir araya geldi.

Haklıyız, birlikte kazanacağız!

Zonguldak Gökçebey’de kadınlar kahvaltıda bir araya geldi, çalışma hayatında ve günlük hayatta karşılaştıkları eşitsizlikleri dile getiren kadınlar taleplerini de sıraladı.

GÜNÜN CİNSİYETÇİLİĞİ: Bir kadına daha yer yokmuş!

Bülent Ecevit Üniversitesi’nde görevli akademisyenin ‘bir kadına daha’ kamara bulunamadığı için bilim seferine katılamadı.

Ev emekçisi kadın cam silerken düştü

Evlere gündelikçi olarak temizliğe giden 44 yaşındaki ev emekçisi kadın 4'üncü kattan düşerek ağır yaralandı.

Plajda bira içen kadınlara güvenlik tacizi ve para cezası!

Zonguldak’ta halk plajına giden iki kadın bira içtikleri gerekçesiyle güvenlik görevlisinin sözlü tacizine uğradı, gözaltına alınıp haklarında “kabahatler kanunu” uyarınca para cezası kesildi

Döndü nerede?

Zonguldak Çaycuma’da babaannesi ve dedesinin yanında kalan 16 yaşındaki Döndü Kuzucu’dan iki haftadır haber alınamıyor. Anne Kuzucu, Döndü’nün kendisini arayıp ‘Kurtarın beni’ dediğini belirtti.

Burcu için adalet çağrısı!

Kocası tarafından öldürülen Burcu Okumuş’un Zonguldak Ereğli’de oturan ailesi basın açıklaması yaparak kadın cinayetlerini protesto etti.