yargıtay

Tacizci erkeği öldüren kız çocuğuna verilen hapis cezasının bozulması talep edildi

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı kendisini taciz eden Birdal Doğan'ı öldüren Azra'ya verilen 8 yıl 4 ay hapis cezasının fazla olduğunu belirterek cezanın 1'inci Ceza Dairesi'nde bozulmasını talep etti

Boşanma davasında Facebook ilişki durumunun boş olması kusur sayıldı!

Ankara'da bir boşanma davasında Aile Mahkemesi, Facebook'ta ilişki durumu boş olduğu için kadını ağır kusurlu buldu, Yargıtay kararı bozdu.

Yargıdaki ‘karnından sıpayı, sırtından sopayı’ bakış açısının milenyum sürümleri

İstanbul Sözleşmesi’nin bir gecede ve bir kişinin kararı, yıllar önce Çankırı’daki 'Kavga evliliğin tadı tuzudur' ve 'sıpalı sopalı' yaklaşımın bugüne yansıması.

Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nun Hatice Kaçmaz kararı: Yargıtay 'erkeği reddederseniz tehlikeyi göze alın' diyor

Av. Perihan Çağrışım Kayadelen ve Av. Devrim Avcı, YCGK'nin Hatice Kaçmaz'ı bileğine bağladığı bıçakla öldüren Orhan Munis'in 'tasarlayarak' değil, 'anlık hiddetle işlediği' kararını değerlendirdi.

Bergen’in hikayesi bugün Hatice Kaçmaz cinayeti

Bergen’in ölümünün, aradan geçen 30 yıl içinde ülkedeki her kadının öyküsü haline gelmiş olması üzerine düşünüyorum filmi izlediğimden beri...

Yargıtay, telefon görüşmesini kadın cinayetinde haksız tahrik indirimi gerekçesi saydı

"Kadının başka bir ilişki yaşadığı" iddiası yine bir davada kadın cinayeti için hafifletici sebep sayılarak haksız tahrik indirimi verildi.

Yargıtay’dan skandal karar: Zina yasada yok ama uygulamada var!

Yargıtay eşini öldürmeye teşebbüs eden kocaya verilen 20 yıllık hapis cezasını ‘sadakat yükümlülüğü’ diyerek bozdu! Dizi dizi indirim verilmesini istedi.

‘Namus cinayetlerinde sadakat indirimi’ kararı

Yargıtay, eşini kendisini aldattığı gerekçesiyle öldüren kocanın müebbet hapis cezası kararını bozdu. Avukat kararı, “Artık namus cinayetlerinde ‘sadakat indirimi’ uygulanacak” diyerek duyurdu.

Nedir çektiğimiz 'iyi hal' ve 'haksız tahrik' indirimlerinden?

Mahkeme, bir kadının giydiği taytı yine 'tahrik' kabul etti. Gelin, kadın cinayetlerini adeta teşvik eden diğer 'haksız tahrik' ve 'iyi hal' indirimi örneklerine bakalım