uzaklaştırma kararı

Serap Doğan uzaklaştırma kararına ve KADES uygulamasına rağmen öldürüldü

Kendisini sürekli rahatsız eden Selahattin Özdemir tarafından öldürülen Serap Doğan'ın uzaklaştırma kararı aldırdığı ve KADES butonuna basarak yardım istediği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta en az 4 kadın koruma kararına rağmen katledildi

Geçtiğimiz hafta en az 4 kadın şikayetçi oldukları ve hakkında koruma kararı aldırdıkları erkekler tarafından katledildi.

İstiyorlar ki kadınlar katillerinin ayağına gitsin!

Devletin ve ailesinin yalnız bıraktığı Ayşe, her şeye rağmen çocuklarını geri almak ve kendi hayatını kurabilmek için mücadele ediyor, sesinin duyulmasını istiyor.

Beril Varol'un öldürülmesine büyük tepki: Artık yeter, kadın cinayetlerine önlem alın!

Harita Mühendisi Beril Varol ve ev arkadaşının, uzaklaştırma kararı aldırdığı Yavuz Selim Bektaş tarafından öldürülmesine yönelik tepkiler büyüyor.

DEÜ Hastanesinde görevlerinden uzaklaştırılan SES üyesi hemşireler görevlerine döndü

DEÜ Hastanesinde sendikal faaliyetleri sebebiyle hukuksuz şekilde görevden uzaklaştırılan SES İşyeri Temsilci Günseli Uğur ve Arzu Sert bugün görevlerine geri döndü.

Mehtap uzaklaştırma kararı olan erkek tarafından katledildi

Maraş’ta yaşayan Mehtap Kırlangıç, boşanma aşamasında olduğu ve hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı Erkan Kırlangıç tarafından öldürüldü.

‘Koruma ve uzaklaştırma kararı verdiler, yine de koruyamadılar’

Şiddet gördüğü için boşanma davası açan Özge Taş, pandemi nedeniyle cezaevinden izinli çıkan eşi tarafından iki bacağından pompalı tüfekle vurulmuş. Taş, dayanışma bekliyor.

F.A: Artık yeter, öldürülmek istemiyorum ve onlardan güçlü olduğumuzu biliyorum

Ayrılmak istediği erkeğin şiddetine uğrayan üniversite öğrencisi kadın: O bana sürekli güçsüz hissettirmeye çalışsa da ben güçsüz olmadığımı bilmek istiyorum. Elimden ne geliyorsa yapacağım.

60 kez şikayette bulundu, polisler kadın öldürülürken savcıdan izin bekledi

Hakkında uzaklaştırma kararı çıkarttırmasına rağmen evli olduğu erkek tarafından boğularak öldürülen Sevtap Şahin’in, öldürülmeden önce 60 kez şikayette bulunduğu ortaya çıktı.

Deniz Bulutsuz, Ozan Güven’den şiddet gördüğü gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu

Deniz Bulutsuz, şiddet gördüğü gerekçesiyle Ozan Güven’in ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘Hürriyetten yoksun bırakma’ ve ‘Hakaret’ suçlarından yargılanmasını istedi.

EMEP’li kadınlar: Fatma Selen Ö.’nün yanındayız

Emek Partili kadınlar, Gebze’de kayınpederi tarafından şiddet gören ve evi yakılan Fatma Selen Ö.’ye dair açıklama yaptı: Fatma Selen Ö.’nün yanındayız.

Kayınpederinin şiddetine uğrayan Fatma: ‘Hiçbir kadın susmasın’

Gebze’de yaşayan Fatma Ö. kayınpederi M. Ö. tarafından şiddete uğradı. Uzaklaştırma kararı verilen M.Ö., Fatma ile eşinini ortak evini yaktı. Ekmek ve Gül’den kadınlara seslenen Fatma ‘Susmayın’ dedi.

152 KADIN ÖRGÜTÜNDEN ÇAĞRI: Haklarımızdan vazgeçmeyeceğiz

Türkiye’nin Kadın Harekeri bileşenleri olan 152 kadın örgütü “Haklarımızdan da mücadelemizden de vazgeçmeyeceğiz” diyerek bir bildiri yayımladı.

‘Aileyi yıkan’ kadınları koruyan yasalar değil, erkek şiddeti

Kadınları şiddetten korumak için çıkarılan 6284 sayılı Koruma Kanunu ve nafaka hakkı yine erkeklerin hedefinde. Nafaka ve Koruma Kanuna karşı eylem yapan erkekler nasıl bir ‘aile’ istiyor?

Günün şiddet tablosu: İşkence, öldürme, rehin alma, istismar

Henüz günün yarısına bile gelmemiştik bu haberi hazırlarken. Ülkenin dört bir yanında can yakan, öfke uyandıran pek çok kadına yönelik şiddet haberi yağdı üstümüze. Kadınları korumak bu kadar mı zor?