EMEP’li kadınlar: Fatma Selen Ö.’nün yanındayız
Emek Partili kadınlar, Gebze’de kayınpederi tarafından şiddet gören ve evi yakılan Fatma Selen Ö.’ye dair açıklama yaptı: Fatma Selen Ö.’nün yanındayız.

Emek Partili kadınlar, Gebze’de kayınpederi tarafından şiddet gören ve evi yakılan Fatma Selen Ö.’ye dair açıklama yaptı.

“Emek Partili Kadınlar Gebze” imzasıyla yapılan yazılı açıklamada “Emek Partili Kadınlar olarak Fatma Selen Ö.’nün yanındayız. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığını göreve çağırıyoruz” denildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Gebze Yavuz Selim Mahallesi’nde kayınpederi tarafından hafta başı şiddet gören Fatma Selen Ö.’nün, pazar günü gecesi evi yakıldı. Kısa bir süre gözaltında bulunan kayınpeder M.Ö. ifadesi alındıktan serbest bırakıldı. Yaşamından endişe eden Fatma Selen Ö.’nün ve ailesinin yanındayız.
Fatma Selen Ö.’ye şiddet uygulamasına ve uzaklaştırma kararı olmasına rağmen kayınpederi M.Ö, Fatma Ö.’ye ve eşine ait evi yakıyor!
Şimdi Soruyoruz!
Fatma’nın, çocuğunun ve ailesinin gerçekten can güvenliği var mıdır? Kayınpeder M.Ö şiddet uygulamasına ve korkutma, tehdit ve hatta cana kast amacıyla yakılan ev olmasına rağmen neden M.Ö hala tutuklu değildir? Fatma Ö, kayınpederi tarafından tacize uğradığını söylemesine rağmen neden ‘bunun kanıtı yok’ denilmekte ve gereği yapılmamaktadır?
Bu kişi hala elini kolunu sallayarak dolaşmaktadır. Fatma Ö.’ye, çocuğa ve Fatma’nın ailesine ciddi zararlar verecek durumdadır. Bakanlık, emniyet görevlileri neyi beklemektedir? Bir kadının daha hayatını kaybetmesini mi? Daha yeni kaybettiğimiz kız kardeşimiz Emine Bulut gibi herkesin gözü önünde vahşice öldürülmesi ve toplumda infial yaratmasını mı?
Kadına, çocuğa yönelik şiddet, taciz her geçen gün artmakta ve şiddeti, tacizi, kadın cinayetlerini önleyecek, kadınları ve çocukları koruyacak önlemler gerçek anlamda alınmamaktadır. Ayrıca kadına şiddetin yolunu açanlar 6284 ve İstanbul Sözleşmesini tartışmaya açanlar ve uygulamayanlar yargıda reform diyerek çocuk istismarcılarına af getirmeye çalışanlar, kadının nafaka hakkına el uzatanlardır.
Fabrikalarda,okullarda,mahallelerde,sokakta,evdekadına ve çocuklara yönelik artan şiddet sarmalı, taciz, tecavüz kapitalizmin ve onun uygulayıcısı olan siyasi gücü, partilerin ve onların politikalarından kaynaklıdır. Emek Partili Kadınlar olarak Fatma Selen Ö. 'nün yanındayız. Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nı göreve çağırıyoruz. M.Ö'nün bir an önce tutuklanmasını talep ediyoruz. Bir kız kardeşimizin daha zarar görmesini, endişe ile yaşamasını ve canından olmasını istemiyoruz. Emek Partili kadınlar olarak iş yerlerimizde,fabrikalarda,atölyelerde,mahallelerimizde,okullarımızda bizi, mahkûm etmeye çalıştıkları her türlü şiddette, krize, yoksulluğa karşı mücadele etmeye devam edeceğiz.


İlgili haberler
‘Erk’ çelişkisi içinde ‘erk’ek ve kadına yönelik ş...

“Bir bebekten bir katil yaratan karanlığı sorgulamadan” anlaşılabilir mi erkek şiddeti?

İller farklı şiddet aynı: Kadın cinayetleri ve kad...

Emine Bulut’un boşandığı eşi tarafından canice öldürülmesine tepkiler büyürken kadın cinayetleri de...

Kayınpederinin şiddetine uğrayan Fatma: ‘Hiçbir ka...

Gebze’de yaşayan Fatma Ö. kayınpederi M. Ö. tarafından şiddete uğradı. Uzaklaştırma kararı verilen M...