Emine Bulut’un ailesi istinaf mahkemesine başvurdu
Bulut ailesinin avukatı, katil Varan’a verilen cezaya itiraz ederek istinaf mahkemesine başvurdu.

Kırıkkale’de Emine Bulut’u bıçaklayarak öldüren eski eşi Fedai Varan’a verilen müebbet hapis cezası kararına, ailenin avukatı itiraz ederek istinaf mahkemesine başvurdu.
Emine Bulut, 18 Ağustos’ta 6 yıl önce boşandığı eşi Fedavi Varan tarafından bir kafede bıçaklandı. Ağır yaralanan Emine Bulut, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, yaralı halde kafeden çıkarılırken ‘ben ölmek istemiyorum’, kızının da ‘anne lütfen ölme’ diye feryat ederken çekilen ve sosyal medyada paylaşılan video tepkilere yol açmıştı. Olayın ardından gözaltına alınıp tutuklanan Fedai Varan’a, Kırıkkale 1’nci Ağır Ceza Mahkemesinde ‘kasten adam öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası verildi, cezada indirim uygulanmadı.

AVUKAT: PLANLAYARAK YAPTI VE PİŞMANLIK GÖSTERMEDİ

Bulut ailesinin avukatı Turgay Özcan, Fedai Varan hakkında verilen müebbet hapis cezasına itiraz ederek istinaf mahkemesine başvurdu. Avukat Özcan, Fedai Varan’ın Emine Bulut’u tasarlayarak öldürdüğünü söyleyerek cezanın ağırlaştırılmış müebbet olması gerektiğini söyledi. Turgay Özcan, dava dosyasında Emine Bulut’un minibüsten eski eşi Varan tarafından zorla indirilmesi ve karakola girip çıktığı görüntülerin bulunmadığını, bu nedenle savcılığın ihmali olduğunu savunarak ‘Bana göre mahkeme sanık vekilinin tüm taleplerini reddetti, bir tanesini kabul etmiş gibi oldu. İstinaftan her şey çıkabilir. Bu kişi Emine Bulut’un yanına belinde bıçakla gidiyor. Daha önce planladı ve gitti. Bunu kasten yaptı ve bir pişmanlık göstermedi. Bu yaptığı hareketi dışarı çıksa yine yapabilecek bir insan. Ağırlaştırılmış müebbeten başka çıkar yolu yok’ dedi.

İlgili haberler
Emine Bulut’un feryadı sokakta: Ölmek istemiyoruz!

Emine Bulut’un ‘Ölmek istemiyorum’ feryadı kadınların çığlığına dönüştü. Türkiye’nin dört bir yanınd...

Emine Bulut cinayeti görüntülerinin ardından: Payl...

Psikoterapist Arzu Erkan Yüce, Emine Bulut cinayetinin ardından yayımlanan görüntüleri yorumladı: Şi...

GÜNÜN İSYANI: Emine Bulut gibi ben de ölmek istemi...

Evli kaldığı 6 yıl boyunca eşinden sistematik şiddet gören Ümran K. boşanmak istediği eşinin “iyi ha...