tutuklu gazeteciler

9 Gazeteci için adalet eylemi: Özgür basın baş eğmez!

Tutuklanan 9 gazeteci için Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu ve Dicle Fırat Gazeteciler Derneği Şişhane Meydanı’nda açıklama yaptı

MKGP tutuklanan gazeteciler için açıklama yaptı: Kalemimiz yere düşmeyecek

Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu MA ve JINNEWS çalışanı 9 gazetecinin tutuklanması kararı sonrası açıklama yaptı.

Cezaevindeki gazeteciler bir an önce tahliye edilmeli

Gazeteci tutuklanmalarına tepki gösteren gazetecilerin oluşturduğu Haberin Var Mı? inisiyatifi cezaevindeki gazetecilerin salgın nedeniyle bir an önce tahliye edilmesini istedi.

GÜNÜN KAMPANYASI: Tutuklu kadın gazetecilere kitap gönderiyoruz

TGS Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu, tutuklu kadın gazeteciler için kitap kampanyası başlattı.

Tutuklu kadın gazeteciler için balon uçurdular

Tutuklu gazeteciler Havva Cuştan ve İsminaz Temel’in Salı günü görülecek duruşması öncesinde Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi önünde toplanan gazeteciler cezaevi önünde balon uçurdu.

IWMF’in Gazetecilikte Cesaret Ödülü Zehra Doğan’ın

IWMF 2018 Gazetecilikte Cesaret Ödülü verilen tutuklu Gazeteci, Ressam Zehra Doğan, ‘Bu ödülü haberleri nedeniyle parmaklıklar ardında bulunan tüm gazeteciler adına alıyorum’ dedi.

‘Adalet arayışımızı engelleyemeyecekler’

19 Ekim’de gözaltına alınıp tutuklanan ETHA muhabiri Havva Cuştan yazdığı mektupla tutuklanma sürecini ve hakkındaki suçlamaları anlattı: ‘Suçumun ne olduğunu öğrenmeden 7 gün gözaltında kaldım.’

GÜNÜN SERGİSİ: Zehra Doğan’ın resimleri Cenevre’de

Tutuklu gazeteci ve ressam Zehra Doğan’ın cezaevinde yaptığı resimler Cenevre’de sergilendi.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Çinli sanatçıdan Zehra Doğan’a mektup

Çinli sanatçı Ai Weiwei tutuklu kadın gazeteci Zehra Doğan’a dayanışma mektubu yazdı. Weiwei mektubunda fikirleri sebebiyle tutuklu bulunanların serbest bırakılması için çağrı yaptı.

GÜNÜN KİTABI: Zehra Doğan / Les Yeux Grands Ouverts (Gözler Açık)

Diyarbakır E Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Ressam, Gazeteci Zehra Doğan için Zehra Doğan / Les Yeux Grands Ouverts” (Zehra Doğan / Gözler Açık) ismiyle bir kitap basıldı.

Kadınların sesi OHAL’de de herhalde de susmayacak!

159 gazetecinin tutuklu olduğu 15 Temmuz darbesinin 1. yıldönümünde açıklama yapan Mezopotamya Kadın gazeteciler Platformu, kadınların sesinin hiç susmayacağını söyledi.