spor

GÜNÜN ÖNERİSİ: Yazın egzersiz işkenceye dönmesin

Tatile çıktınız... Deniz, yemek ve sırt üstü yatmalar. Bu gidişle kilo alacaksınız... Oysa kilo vermek veya kilonuzu ve sağlığınızı korumak için bu mevsimde de yapabileceğiniz egzersizler var.

Türkiye’nin ilk kadın hakemi: Federasyon kadınlara ‘kenarda köşede oynayın’ der gibi

Türkiye’nin ilk kadın kaleciliğinden, antrenörlüğe; ilk kadın futbol spikerliğinden, hakemliğe giden ilklerle dolu bir başarı hikayesine sahip olan Lale Orta, kadın futbolunu anlatıyor.

‘103 Korkmaz insan’ turnuvası başlıyor

10 Ekim Ankara Katliamı’nda hayatını kaybeden 103 insan anısına düzenlenen ‘103 Korkmaz İnsan Barış ve Dostluk Turnuvası’nın dördüncüsü yarın başlıyor.

GÜNÜN BAŞARISI: Yemekhanede hazırlandı, dart şampiyonu oldu

Denizli’de okul yemekhanesinde olanaksızlıklar içinde başlayan bir macera Barselona’da madalyayla sonuçlandı. Merve Erden bronz madalyayı kazandı.

Karşı Lig’in kadın oyuncuları: Daha önce sokaklarda ip atlıyorduk

Skorun umurlarında olmadığı kadın oyuncular Karşı Lig’i anlatıyor.

GÜNÜN PORTRESİ: Billie Jean King

Hayatı sporda cinsiyet ayrımıyla mücadele ile geçen, erkek egemen tenis sporunda eşit para ödülü için savaşan ve sonunda kazanan Billie Jean King’in öyküsü...

GÜNÜN FİLMİ: Gracie

Gracie’nin mücadele edeceği tek alan futbol sahaları olmayacaktı. Zorlu baba figüründen erkek egemen futbol arenasında her şey genç ve güzel bir futbolcu kız için zorlu rakipler haline gelmiştir.

‘Spor camiasında kadına şiddeti kabul etmiyorum’

Kulüp Başkanı tarafından ‘20 delikanlının arasına soyunma odasına girmeye utanmayan...’ denerek hedef gösterilen Kongre Üyesi Şükran Yılmaz: ‘Spor camiasında kadına uygulanan hakareti kabul etmiyorum’

GÜNÜN GÖRÜNMEYENİ: Yeşil sahaların ardındaki kadınlar

Yeşil sahalarda onları görmek ne yazık ki hiç de kolay değil ama o yeşil sahaları var edenler onlar; kadınlar...

Her gol barış için, her şut kadın dayanışması için

Kadınlar 103 korkmaz insan futbol turnuvasında... Barış ve eşitlik için sahaya çıktılar

Süslü kadınlar sokaklarda

Her yıl “Egzoz dumanı değil, parfüm kokusu” sloganıyla bir araya gelen kadınlar bu yıl da rengarenk görüntülerle “Sağlığın için bisiklete bin, kalbini koru, doğayı koru” mesajı verdi.

Futbol, Camus ve Anneannem...

Kadınlar, sokakta futbol oynamak, evde maç izlemek, tribünde coşkulu bir taraftar olmak için mücadele verdiler. Maçı henüz kazanamadılar belki ama mücadeleden vazgeçmediler...

GÜNÜN ÇAĞRISI: Avrupa Şampiyonası için destek bekliyoruz

Sivas’ta 5 ay önce tanıştıkları Tayland dövüş sporu muaythai ile Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan Eylül ve Şeyma Ukrayna’ya gidebilmek için destek bekliyor.

GÜNÜN GÜZELLERİ: Dostluk kazansın...

2018 Dünya Kupası’nın ev sahibi Rusya’ya bağlı Tataristan’ın başkenti Kazan’da gelinlik giyen kadınlar sahaya indi. Ayaklarına topu alan ‘gelinler’ dostluk maçı yaptı.

GÜNÜN FOTOĞRAFI: Maça da giderim çocuğumu da emziririm!

Bir yanda maçın heyecanı bir yanda türlü cinsiyetçiliklere aldırmadan bebeğinin karnını doyurma telaşı...

GÜNÜN CESURU: Satranç şampiyonu başörtüsü zorunluluğuna isyan etti

Hintli satranç şampiyonu Soumya Swaminathan, başını örtme zorunluluğunu reddettiği için İran’da düzenlenecek Asya Satranç Şampiyonasından çekildi.

GÜNÜN PORTRESİ: Satranç amazonu Judit

Henüz 12 yaşında dünyanın en iyi 100 oyuncusu listesine girdiğinde satranç dünyasını şaşkına çeviren, 15 yaşında Grandmaster unvanını elde eden en genç satranç oyuncusu olan Judit’in hikayesi…

GÜNÜN ANİMASYONU: Kadınların izlemesi yasak

İran’da kadınların stadyumlarda, spor salonlarında futbol, basketbol, voleybol izlemesi yasak. İzleyeceğiniz animasyon ise bu yasağa karşı çıkıyor.

GÜNÜN AZMİ: Zorlu koşuları zorlu günlerle aşıyor

Bulgaristan’da 2015’te düzenlenen Dağ Kros Yıldızlar Şampiyonası’nda dünya üçüncüsü olan milli atlet Gülcan Palavan, şampiyonalara hayvancılık, garsonluk ve gazete dağıtıcılığı yaparak hazırlanıyor.

‘Kadından sporcu olmaz’ diyen zihniyete karşı voleybola sarıldılar

‘Kadınlar spor yapmaz evde oturur’ diyenlere inat, 73 Şırnak Belediyespor Kadın Voleybol Takımının ve oyuncularının toplumsal engelleri aşma hikayesini keyifle okuyacaksınız.