spor

GÜNÜN FİLMİ: Gracie

Gracie’nin mücadele edeceği tek alan futbol sahaları olmayacaktı. Zorlu baba figüründen erkek egemen futbol arenasında her şey genç ve güzel bir futbolcu kız için zorlu rakipler haline gelmiştir.

GÜNÜN PORTRESİ: Billie Jean King

Hayatı sporda cinsiyet ayrımıyla mücadele ile geçen, erkek egemen tenis sporunda eşit para ödülü için savaşan ve sonunda kazanan Billie Jean King’in öyküsü...

‘Spor camiasında kadına şiddeti kabul etmiyorum’

Kulüp Başkanı tarafından ‘20 delikanlının arasına soyunma odasına girmeye utanmayan...’ denerek hedef gösterilen Kongre Üyesi Şükran Yılmaz: ‘Spor camiasında kadına uygulanan hakareti kabul etmiyorum’

GÜNÜN GÖRÜNMEYENİ: Yeşil sahaların ardındaki kadınlar

Yeşil sahalarda onları görmek ne yazık ki hiç de kolay değil ama o yeşil sahaları var edenler onlar; kadınlar...

Her gol barış için, her şut kadın dayanışması için

Kadınlar 103 korkmaz insan futbol turnuvasında... Barış ve eşitlik için sahaya çıktılar

Süslü kadınlar sokaklarda

Her yıl “Egzoz dumanı değil, parfüm kokusu” sloganıyla bir araya gelen kadınlar bu yıl da rengarenk görüntülerle “Sağlığın için bisiklete bin, kalbini koru, doğayı koru” mesajı verdi.

Futbol, Camus ve Anneannem...

Kadınlar, sokakta futbol oynamak, evde maç izlemek, tribünde coşkulu bir taraftar olmak için mücadele verdiler. Maçı henüz kazanamadılar belki ama mücadeleden vazgeçmediler...

GÜNÜN ÇAĞRISI: Avrupa Şampiyonası için destek bekliyoruz

Sivas’ta 5 ay önce tanıştıkları Tayland dövüş sporu muaythai ile Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan Eylül ve Şeyma Ukrayna’ya gidebilmek için destek bekliyor.

GÜNÜN ÖNERİSİ: Yazın egzersiz işkenceye dönmesin

Tatile çıktınız... Deniz, yemek ve sırt üstü yatmalar. Bu gidişle kilo alacaksınız... Oysa kilo vermek veya kilonuzu ve sağlığınızı korumak için bu mevsimde de yapabileceğiniz egzersizler var.

GÜNÜN GÜZELLERİ: Dostluk kazansın...

2018 Dünya Kupası’nın ev sahibi Rusya’ya bağlı Tataristan’ın başkenti Kazan’da gelinlik giyen kadınlar sahaya indi. Ayaklarına topu alan ‘gelinler’ dostluk maçı yaptı.

GÜNÜN FOTOĞRAFI: Maça da giderim çocuğumu da emziririm!

Bir yanda maçın heyecanı bir yanda türlü cinsiyetçiliklere aldırmadan bebeğinin karnını doyurma telaşı...

GÜNÜN CESURU: Satranç şampiyonu başörtüsü zorunluluğuna isyan etti

Hintli satranç şampiyonu Soumya Swaminathan, başını örtme zorunluluğunu reddettiği için İran’da düzenlenecek Asya Satranç Şampiyonasından çekildi.

GÜNÜN PORTRESİ: Satranç amazonu Judit

Henüz 12 yaşında dünyanın en iyi 100 oyuncusu listesine girdiğinde satranç dünyasını şaşkına çeviren, 15 yaşında Grandmaster unvanını elde eden en genç satranç oyuncusu olan Judit’in hikayesi…

GÜNÜN ANİMASYONU: Kadınların izlemesi yasak

İran’da kadınların stadyumlarda, spor salonlarında futbol, basketbol, voleybol izlemesi yasak. İzleyeceğiniz animasyon ise bu yasağa karşı çıkıyor.

GÜNÜN AZMİ: Zorlu koşuları zorlu günlerle aşıyor

Bulgaristan’da 2015’te düzenlenen Dağ Kros Yıldızlar Şampiyonası’nda dünya üçüncüsü olan milli atlet Gülcan Palavan, şampiyonalara hayvancılık, garsonluk ve gazete dağıtıcılığı yaparak hazırlanıyor.

‘Kadından sporcu olmaz’ diyen zihniyete karşı voleybola sarıldılar

‘Kadınlar spor yapmaz evde oturur’ diyenlere inat, 73 Şırnak Belediyespor Kadın Voleybol Takımının ve oyuncularının toplumsal engelleri aşma hikayesini keyifle okuyacaksınız.

Sivasspor’a tecavüzcü transfer

Adı toplu tecavüz skandalına karışan ve 9 yıl hapis cezası alan Robinho, Sivasspor’a transfer edildi. Transferini ‘tecavüzü meşrulaştırmak’ olarak değerlendiren kadınlar Sivasspor’a tepki gösterdi.

Afganistan’da kadınlar eşit haklar için koştu

Afganistan’ın Kabil kentinde, kız ve erkek çocuklarının ortak katıldığı tek spor etkinliğinde genç kızlar eşit haklar için koştu.

GÜNÜN KOŞUSU: ALİKEV için koşuyorum

Pazar günü yapılacak İstanbul Maratonunda koşmak için herkesin bir nedeni var. Gezi direnişinde öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz da ‘umudu büyütmek’ için koşacak. Bir de çağrısı var

GÜNÜN ÇAĞRISI: Sahaları da tribünleri de erkeklere bırakmayın

Tekirdağ Gençlik Hizmetleri Kadın Futbol Takımı futbolcuları, futbolun sadece erkekler için olmadığını söylüyor ve tüm kadınları sahalara, tribünlere çağırıyor.