Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası

8 Mart'a giderken özel sektörde çalışan bir öğretmen anlatıyor: 'Özel sektörde hem anne, hem de öğretmensen vay haline'

'Bizim özlük haklarımız ve zam talebimiz umurlarında değil ama bizden beklentileri hep aynıdır: hassasiyet ve fedakârlık'

Özel sektör öğretmenlerinden Özak işçilerine: 'Emeğimiz için mücadeleye devam'

Sendikal hakları, insanca bir çalışma ortamı için direnişte olan Özak işçilerine Özel Sektör Öğretmenleri Sendikasından dayanışma mektubu gönderildi.

Özel sektörde kadın öğretmenler güvencesizlik ve cinsiyetçilikle boğuşuyor

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası'ndan kadınlar, kadın öğretmenlerin iş yerlerinde yaşadıkları sömürüyü ve cinsiyetçi uygulamaları anlattı. Ancak sendikalaşmanın kadınları güçlendirdiğini söylediler.

Özel sektör öğretmenlerinden şemsiyeli saldırıya şemsiyeli protesto: ‘Sendikalaşarak kazanacağız’

Kandilli Koleji Patronu İsmail Şilan’ın sendikalı bir öğretmene şemsiyeyle saldırması kolej önünde protesto edildi. Okul, gönderdiği SMS’le velileri öğretmenlere karşı kışkırtmaya çalıştı.

Özel okul patronu tarafından darp edilen kadın öğretmenler yazdı: ‘Korkmuyoruz, sendikalıyız’

İstanbul Kadıköy'de bulunan Kandilli Koleji patronu tarafından saldırıya uğrayan Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası üyesi kadın öğretmenler, yaşadıklarını Ekmek ve Gül'e mektup olarak yazdı.

Özel Sektör Öğretmenleri 1 Ekim’de Meclis önünde buluşuyor

'Bizleri muhatap görmeyen ve sesimizi duymayanlara taleplerimizi bir kez daha haykırmak için 1 Ekim’de Ankara’da Meclisin önünde olacağız.'

Sendikal hakkını kullanan iki öğretmen işten çıkarıldı: Sendikal faaliyet hakkımız

İşten çıkartılan öğretmenlerden Ülküm Ülkü ve basın açıklamasına katılan öğretmenlerden Feray Şimşek, Ekmek ve Gül'e konuştu.

‘Öğretmenlik enkaz altında, onu enkazdan mücadelemiz kurtaracak’

Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmek ve basın açıklaması yapmak amacıyla Bakanlık önüne gelen öğretmenler Güvenpark’ta polis tarafından durduruldu. Kadın öğretmenler taleplerini Ekmek ve Gül’e anlattı…

Kadın özel sektör öğretmenleri: Cinsiyet ayrımcılığı işe alımdan ücretlere her yerde

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası çağrısıyla özel sektörde çalışan öğretmenler Ankara'da buluştu. Buluşmaya katılan kadın öğretmenler Ekmek ve Gül'e işyerlerinde maruz kaldıkları ayrımcılığı anlattı.

Bu sömürü çarkına birlikte karşı çıkalım

Öğretmenlerin kamuda çalışan öğretmenlerle aynı özlük haklarına ve ücrete sahip olması, hem özerk eğitim ortamının sağlanması hem de bu sömürünün ortadan kalkması için elzem.