Muğla

Muğla Kadın Platformu: Öfkemiz diri asla sessiz kalmayacağız!

Kadın cinayetlerine ve İstanbul Sözleşmesinin İptal edilmek istenmesine tepki gösteren Muğla Kadın Platformu yaptığı açıklamayla ‘Öfkemiz diri asla sessiz kalmayacağız’ dedi.

Zeynep Şenpınar’ın annesi: Kadınlar ölmesin artık

Kızının katili hakkında ağırlaştırılmış müebbet istenmesi üzerine ‘Kızım kemiklerin sızlamasın. Katilinin müebbetini istediler’ diyen anne Aruz Şenpınar, kadın cinayetlerinin son bulmasını talep etti.

1 buçuk yıldır polise şikayette bulunan kadın sosyal medya sayesinde sesini duyurdu

Bodrum’da 1 buçuk yıl boyunca N.Ş isimli erkek tarafından taciz ve tehdit edildiğini belirterek polise başvuran ve sonuç alamayan kadın sosyal medyadan sesini duyurdu, polis harekete geçti.

Pınar Gültekin’in katledilmesine kadınlardan tepki| Yasta değil isyandayız!

Kadınlar #PınarGültekin'in vahşice katledilmesine ve kadın katliamlarına karşı her yerde sokağa çıktı, ses verdi.

‘İstanbul Sözleşmesi’ni tartışma, kadın cinayetlerini durdur’

Pek çok kesimden Pınar Gültekin cinayetine tepki yağarken, kadın örgütleri İstanbul Sözleşmesi’nin tartışmaya açılmasının kadın cinayetlerine meşruiyet kazandırdığını söyledi.

5 gündür haber alınamayan Pınar Gültekin'in cansız bedeni bulundu

Günlerdir kayıp olan Üniversite Öğrencisi Pınar Gültekin'in cansız bedeni bulundu.

Muğla’da üniversiteli kadınların açıklama yapmasına ‘yasak’ engeli!

Muğla’da Zeynep Şenpınar’ın öldürülmesinden sonra her hafta sokağa çıkarak kadın cinayetlerine tepki gösteren kadınların açıklamasına sokağa çıkma yasağı saatinin geçmesine rağmen izin verilmedi.

Muğla’da kadınlar Zeynep Şenpınar için oturma eylemi yaptı

Muğla’da üniversiteli genç kadınlar, ayrıldığı milli boksör Selim Ahmet Kemaloğlu tarafından katledilen Zeynep Şenpınar için açıklama yaptı.

Muğla’da öldürülen Zeynep Şenpınar için kadınlar tepkilerini dile getirdi

Muğla’da öldürülen Zeynep Şenpınar için düzenlenen televizyon programında sendika temsilcileri, üniversite öğrencileri ve kadınlar kadına yönelik şiddete tepki gösterdi.

Zeynep Şenpınar’ın arkadaşları: Alışmayacağız, yılmayacağız, unutmayacağız!

Muğla’da ayrıldığı erkek milli boksör Selim Ahmet Kemaloğlu tarafından katledilen Zeynep Şenpınar’ın arkadaşları Zeynep’i anlattıkları mektupta, ‘Zeynep için adalet’ çağrısını büyüteceklerini söyledi.

Zeynep Şenpınar için kadınlar sokakta!

Muğla’da Milli boksör Selim Ahmet Kemaloğlu tarafından katledilen Zeynep Şenpınar için kadınlar koronavirüse rağmen sokağa çıkarak basın açıklaması yaptı.

Zeynep Şenpınar'ın katledilmeden iki hafta önce polise başvurduğu ortaya çıktı

Muğla’da ayrıldığı erkek tarafından öldürülen Zeynep Şenpınar’ın iki hafta önce karakola şikayette bulunduğu ortaya çıktı.

Muğla’da kadın cinayeti!

Muğla’da yaşayan Zeynep Şenpınar, milli boksör olduğu belirlenen bir erkek tarafından katledildi. Muğla Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Topluluğu, kadın cinayetine tepki gösterdi.

Muğla İl Milli Eğitim, çocukların ‘gökkuşağı’ çiziminden rahatsız oldu!

Çocuklara moral olması için yaptırılan gökkuşağı resimlerine ilişkin bazı illerde Milli Eğitim Müdürlükleri öğretmenlere ‘LGBT projesidir, yapmayın’ mesajı gönderdi.

Muğla 8 Mart etkinlikleri

Muğla Kadın Platformu 8 Mart'ta Sınırsızlık Meydanında bir araya geliyor. Muğla'da 8 Mart'a giderken kadınlar bir dizi etkinlik düzenliyor.

Muğlalı kadınlar: Haklarımıza sahip çıkıyoruz

Muğla Kadın Platformunun çağrısıyla kadınlar 24 Kasım’da şiddetin yansımalarını konuşmaya, 25 Kasım’da alanlara çıkmaya hazırlanıyor.

Zeytinlikleri yanan köylü kadının feryadı

Muğla Akbük’te çıkan orman yangınında zeytinlikleri yanan köylü kadının feryadı kazınsın hepimizin zihnine.

Eşi tarafından saldırıya uğrayan Melek anlatıyor

Boşanma sürecinde olduğu eşi tarafından döner bıçaklı saldırıya uğrayan Melek Özyer: Saldırı sırasında kimse müdahale etmedi. Ben ilk değilim, son da olmayacağım. Devletin bir şeyler yapması lazım.