Muğla

İstinaf mahkeme kararını bozdu, Pınar Gültekin davası yeniden görülecek

Muğla’da, üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i vahşice katleden Metin Avcı’ya ‘haksız tahrik’ indirim uygulanarak verilen 23 yıl hapis cezası kararını istinaf mahkemesi bozdu, dava yeniden görülecek.

Bodrum ve Ortaca'da İranlı kadınlarla dayanışma eylemi

Muğla Bodrum ve Ortaca'da kadınlar, İran’da Mahsa Amini’nin “ahlak polisi” tarafından katledilmesini protesto etmek ve başlayan eylemlere destek vermek için sokağa çıktı.

Köyceğiz'de öğretmene yapılan taciz protesto edildi

Muğla Köyceğiz Anadolu Lisesinde servis şoförü tarafından tacize uğrayan öğretmene Köyceğizliler destek verdi, 150 eğitim emekçisinin imzaladığı suç duyurusu adliyeye teslim edildi.

Barınma sorunu bitse, barındığın yerin sorunu bitmiyor

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesini kazanan kadın öğrenciler, günler boyunca barınma sorunu yaşadıklarını anlattı.

Bensu Narlı’nın katili Serhat Kantaş müebbet hapis cezasına çarptırıldı

Milas’ta öldürülen Bensu Narlı’nın katili Serhat Kantaş müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Kantaş’ın arkadaşı Emircan Duman ise ‘yardım ve yataklıktan’ 11 yıl hapis cezasına mahkum oldu.

Muğla’da kadınlar haykırdı: İstanbul Sözleşmesi bizim

Muğla’nın tüm ilçelerinden bir araya gelen kadınlar Muğla Sınırsızlık Meydanı’nda buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve iktidara seslenen kadınlar, ‘İstanbul Sözleşmesi bizim, vazgeçmiyoruz’ dedi.

Fuhuş çetesini ifşa eden S.F.Y.: Korkmadım, korkmuyorum

Kendini fuhşa sürüklemeye çalışan Mutlu Erbey ve beraberindeki 3 kişiyi somut delillere rağmen ancak bir yıl sonra hakim karşısına çıkarabilen S.F.Y. ‘Korkmuyorum, korkmayacağım’ mesajı verdi.

Cansu Kaya’yı katleden faillere ayrı ayrı ceza verildi

Muğla’nın Ortaca ilçesinde 18 yaşındaki Cansu Kaya’yı katleden Necati Demir ve Mehmet Poyraz Çalhan’ın yargılandığı dava görüldü. Davada her iki sanık da ayrı ayrı cezalar aldı.

Muğla'da kadın cinayeti| Bensu Narlı, Serhat Kantaş tarafından vurularak öldürüldü

Muğla'nın Milas ilçesinde, 23 yaşındaki Bensu Narlı, Serhat Kantaş tarafından tabancayla vurularak öldürüldü.

Eğitim Sen Bodrum Temsilciliği 8 Mart için atölye çalışması yaptı

Eğitim Sen Bodrum Temsilciliği 8 Mart için atölye çalışması yaptı. Atölye çalışmasında 8 Mart günü saat 17.30’da Bodrum Belediyesi önünde yapılacak basın açıklamasına da çağrı yapıldı.

Kısa çalışmadan dolayı prim açığı oluştu

Muğla’dan bir kadın işçi pandemide yaşadığı zorlukları anlatıyor: Sadece 1 ay devletten gelen 1060 TL alabildim. 2021’den sonra işverenim gerekli başvuruları yapmadığı için 1060 TL geri istendi.

‘Kölelik’ mevsimlik, geçinememek yıllar boyu

Muğlalı kadınlar kışın işsizlik, yazın düşük ücret ve ağır çalışma koşullarıyla yüz yüze. Kadınlar ne kadar çalışsalar da yoksulluktan kurtulamadıklarını söyledi.

Muğla’da bir kadın katledildi: Katliamlara sessiz kalmayacağız

Fethiye’de 25 yaşındaki Selva A. uzaklaştırma kararına rağmen, sistematik şiddetine maruz kaldığı eşi T.A. tarafından öldürüldü. EMEP Fethiye İlçe Örgütü davanın takipçisi olacaklarını açıkladı.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Katledilen Zeynep Şenpınar’ın davasına kadınlardan çağrı

Boksör Selim Ahmet Kemaloğlu tarafından katledilen Zeynep Şenpınar davası bugün başlıyor. Dava öncesi kadınlar saat 12’de Muğla Sınırsızlık Meydanı’nda bir araya gelecek.

Tacizden tutuklanıp serbest bırakıldı, tacizlerine devam edince yeniden tutuklandı

Muğla’da, üniversite öğrencisi Tuğçe Ç'yi taciz ve tehdit ettiği gerekçesiyle ile tutuklanıp ardından serbest bırakılan Nurettin Şeyhmusoğlu, tacize devam ettiği gerekçesiyle yeniden tutuklandı.

Muğla Kadın Platformu: Öfkemiz diri asla sessiz kalmayacağız!

Kadın cinayetlerine ve İstanbul Sözleşmesinin İptal edilmek istenmesine tepki gösteren Muğla Kadın Platformu yaptığı açıklamayla ‘Öfkemiz diri asla sessiz kalmayacağız’ dedi.

Zeynep Şenpınar’ın annesi: Kadınlar ölmesin artık

Kızının katili hakkında ağırlaştırılmış müebbet istenmesi üzerine ‘Kızım kemiklerin sızlamasın. Katilinin müebbetini istediler’ diyen anne Aruz Şenpınar, kadın cinayetlerinin son bulmasını talep etti.

1 buçuk yıldır polise şikayette bulunan kadın sosyal medya sayesinde sesini duyurdu

Bodrum’da 1 buçuk yıl boyunca N.Ş isimli erkek tarafından taciz ve tehdit edildiğini belirterek polise başvuran ve sonuç alamayan kadın sosyal medyadan sesini duyurdu, polis harekete geçti.

Pınar Gültekin’in katledilmesine kadınlardan tepki| Yasta değil isyandayız!

Kadınlar #PınarGültekin'in vahşice katledilmesine ve kadın katliamlarına karşı her yerde sokağa çıktı, ses verdi.

‘İstanbul Sözleşmesi’ni tartışma, kadın cinayetlerini durdur’

Pek çok kesimden Pınar Gültekin cinayetine tepki yağarken, kadın örgütleri İstanbul Sözleşmesi’nin tartışmaya açılmasının kadın cinayetlerine meşruiyet kazandırdığını söyledi.