kayıp

Hatice Tusu 4 gündür kayıp

Didim’de yaşayan emekli hemşire Hatice Tusu’dan 4 gündür haber alınamıyor. Çocukları Tusu’nun kaçırıldığını iddia etti.

Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku: Devlet avuç kadar kentte bir kadını nasıl bulamaz?

Gülistan Doku, dört bir tarafı MOBESE kameralarıyla dolu Dersim’de 300 güne yakındır kayıp! Abla Aygül Doku ‘Devlet avuç kadar kentte bir kadını nasıl bulamaz?’ diye sordu.

Abla Aygül Doku: Gülistan’ın dosyası kapatılmak isteniyor

Dersim’de 5 Ocak’tan bu yana haber alınamayan Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku, kapsamlı bir soruşturma yapılmadığını ve dosyanın kapatılmak istendiğini söyledi.

Suriyeli Hadice ve Esra'dan 11 gündür haber yok

İnsan Hakları Derneği Gaziantep Şubesi, 11 gündür kendilerinden haber alınamayan 17 yaşındaki Hadice Hüseyin ve 15 yaşındaki Esra Hüseyin'in bulunması için etkin bir çalışma başlatılmasını talep etti.

Dersim Kadın Platformu: Doku ailesinin talepleri bütün kadınların talepleridir

Dersim Kadın Platformu, 247 gündür kayıp olan Gülistan Doku’nun bulunması, faillerin yargılanması için oturma eylemine başlayıp gözaltına alınan annesi ve ablası için açıklama yaptı.

Gülistan’ın için oturma eylemi: Sadece Dersim değil bütün Türkiye sahip çıksın

247 gündür kayıp olan Gülistan Doku’nun ailesi bir dizi taleple oturma eylemine başladı. Oturma eylemi sırasında anne Bedriye ve abla Aygül Doku gözaltına alındı.

Aygül Doku: Zaynal’ı kim, kim neden koruyor?

Dersim Kadın Platformu, 233 gündür kayıp olan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun akıbetini sormak için Seyit Rıza Meydanı’nda açıklama yaptı.

Abla Aygül Doku: Gülistan o gece neye şahit oldu?

Zaynal Abakarov’un Gülistan Doku’ya kaybolduğu gün ‘Az kalsın senin yüzünden annemin bütün planları bozuluyordu’ mesajı attığını söyleyen abla Aygül Doku, ‘Gülistan neye şahit oldu?’ diye sordu.

Avukat Ali Çimen: Gülistan Doku’nun intihar ettiği iddası çöktü, karada arama yapılmalı

5 Ocak’tan bu yana kendisinden haber alınamayan ve aylardır barajda aranan Gülistan Doku’ya ilişkin hazırlanan bilirkişi raporunda, Gülistan’ın suya atlamadığına yer verildi.

Gülistan Doku’nun ablası: Gülistan’ın bu şekilde yok olmasına izin vermeyelim

Dersim’de 5 Ocak’tan bu yana kayıp olan Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku, ‘Bize, ‘Ankara’ ya gitmeyin, sakin olun, sabredin’ denildi’ diyerek oyalandıklarını düşündüklerini belirtti.

İçişleri Bakanlığı Gülistan Doku’yu arama çalışmalarını durdurdu!

Dersim’de şüpheli şekilde kaybolan ve 184 gündür kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku’yu arama çalışmaları İçişleri Bakanlığı tarafından durduruldu!

Dersim’de Gülistan Doku için düzenlenen eyleme katılan 5 öğrenci yurttan atıldı

Dersim’de kendisinden haber alınmayan Gülistan Doku’nun bulunması için düzenlenen eyleme katılan 5 üniversite öğrencisi polisin talebiyle kaldıkları yurttan atıldı.

Gülistan Doku soruşturmasında kamera görüntüleri incelendi

Gülistan Doku soruşturmasında kamera görüntüleri incelenirken, şüpheli Zainal Abarakov görüntüleri tespit edildi, fakat üvey babası polis Engin Yücel’e ait kayıt bulunamadı.

Zeinal Abakarov’un tutuklanması için suç duyurusunda bulunuldu

Gülistan Doku’nun kaybolması olayında şüpheli Zeinal Abakarov’un tutuklanması talebiyle Gülistan Doku ailesinin avukatı Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Kameralı kentte Gülistan hâlâ kayıp, Abarakov’un görüntüsü yok

Dersim’de 123 gündür haber alınamayan Gülistan Doku’yu arama çalışmalarından henüz sonuç alınmadı. Abla Aygül Doku, Gülistan’ın kaybolduğu saatlerde Abarakov’un hiç görüntüsünün olmadığını belirtti.

Aygül Doku 100 gündür kayıp olan Gülistan’ı sordu: Gülistan Doku nerede?

100 gündür kayıp olan Gülistan Doku için, ablası Aygül Doku sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Sosyal medyada ‘#Gülistansız100gün’ etiketi ile eylem yapıldı.

ODTÜ’lü kadınlar: Gülistan bulunana kadar sürecin takipçisiyiz

ODTÜ’lü kadınlar, 24 gündür kayıp olan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku için açıklama yaptı. Topluluk, bilgi kirliliğinin giderilmesi için sürecin daha şeffaf yürütülmesini istedi.

‘Gülistan Doku soruşturması tarafsız birime devredilmeli’

Şiddetle Mücadele Ağı, 5 Ocak’tan bu yana kayıp olan Gülistan Doku’ya ilişkin Dersim’de incelemelerde bulundu. İncelemeleri bir raporla açıklayan Ağ, soruşturmanın bağımsız bir heyete devrini istedi.

Aygül Doku: Soruşturmaya dair kafamızda pek çok soru var

Dersim’de günlerdir kayıp olan ve arama çalışmaları süren Gülistan Doku’nun ablası konuştu: Zeynal, ailesi ve soruşturmaya dair kafamızda pek çok soru var, aydınlatılmalı.

Kadınlar soruyor: Gülistan Doku nerede?

Adana ve Mersin Kadın Platformları Dersim’de kaybolan ve kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku için eylem gerçekleştirdi. Kadınlar ‘Gülistan Doku nerede?’ diye sordu.