Manisa’da 22 yaşındaki genç kadın 66 gündür kayıp
Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde 22 yaşındaki Selin Öztürk 66 gündür kayıp. Kızından haber alamayan annesi, kızının bir an önce bulunması için çağrı yaptı.

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde annesinin evinden “Babama gidiyorum” diyerek çıkan Selin Öztürk'ten (22), 66 gündür haber alınamıyor. Soruşturma cinayet şüphesiyle derinleştirilirken bayramının kendilerine zehir olduğunu söyleyen Yeliz Karalar (46), “Bir an önce benim kızımı bulsunlar” dedi.

Şehzadeler ilçesinde annesi Yeliz Karalar'ın evinde kalan Selin Öztürk, 16 Nisan'da “Babama gidiyorum. Duş alıp geleceğim” diyerek evden çıktı. Eve dönmeyen kızı Öztürk'e ulaşamayan Yeliz Karalar, polise kayıp ihbarında bulundu. Karalar, o günden itibaren haber alamadıkları kızının hayatından endişe ettiğini, zaman geçtikçe umutlarının tükendiğini belirtti.

Kızının akıbetiyle ilgili bir şey öğrenemediğini ifade eden Karalar, "Kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Kime sorsam, tek cümle alıyorum. 'Arıyoruz.' Bir de kızım sürekli evden kaçan biriymiş. Yalan. Kızım gitse bir saat, iki saat sonra muhakkak benim yanıma gelirdi. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu? Ortada kaybolan 22 yaşında bir genç kız var. Bir anne doğurduğu evladı tanımaz mı? Benim aklımda iki şüphe var. Ya kızımı sağlam bir yere kapattılar, işkence çektiriyorlar ya da öldürüp bir yerlere attılar, gömdüler. Bunun başka açıklaması yok. Ben nereye gideyim de yalvarayım, bir an önce benim kızımı bulsunlar. Ama ölü ama diri. Diriyse sağ, selamet getirsinler. Ölüyse gideyim en azından bir mezar yaptırayım" dedi.

15 gün önce Adli Tıp'a DNA örneği vermeye gittiğini belirten Karalar, “Hiçbir zaman susmayacağım. Kızımı ya bulacağım ya bulacağım. Bu işin içinde parmağı olan kim olursa olsun, onlara gün yüzü göstermemek için elimden geleni yapacağım” diye ekledi.

Öte yandan Manisa polisi, genç kızın öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerine şüpheli kişilerin ifadelerine başvuruyor. 

Fotoğraf-kaynak: DHA

İlgili haberler
Evli olduğu erkeğin kendisini öldüreceğini ihbar e...

112'yi arayarak evli olduğu erkeğin kendisine şiddet uyguladığını ve kendisini öldüreceğini ihbar ed...

Batman’da günlerdir kayıp olan Rojvelat Kızmaz’n a...

Batman’da üç gündür kayıp olan 26 yaşındaki Rojvelat Kızmaz’dan hala haber alınamadı. Ailesi genç ka...

Gülistan Doku dört yıldır kayıp: ‘Deliller araştır...

Gülistan Doku’dan 4 yıldır haber alınamıyor. Aradan geçen 4 yılı Dersim Baro Başkanı Fatma Kalsen,...