Seçim 2023

kamu emekçileri

KESK'in çağrısıyla kamu emekçileri Ankara ve İstanbul'da buluştu

KESK’in çağrısıyla İstanbul ve Ankara’da düzenlenen mitingde bir araya gelen binlerce emekçi, vergi adaletinden insanca yaşanacak bir ücrete kadar taleplerini haykırarak 'Geçinemiyoruz' dedi.

Kamu emekçisi kadınlar bu taslağa sığmaz!

Kadın kamu emekçilerinin talepleri TİS süreçlerine nasıl yansıyor? Konfederasyonların taslaklarını inceliyoruz.

Kamu emekçisi kadınlar: İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanması için mücadelemizi yükselteceğiz

İstanbul Sözleşmesi’nin tartışılmaya açılmasının doğru olmadığına dikkat çeken KESK üyesi kamu emekçisi kadınlar, iş yerlerinde İstanbul Sözleşmesi’ni anlatmanın önemli olduğuna vurgu yaptı.

8 Mart’a giderken kamu emekçisi kadınlar

Tüm Bel-Sen MYK Üyesi Satı Burunucu’yla kamu emekçisi kadınların durumunu, taleplerini, yaklaşan 8 Mart’ı konuştuk.

Kadın kamu emekçileri sendikaları önemsiyor

Sendikaya üye olmayan kadın emekçilerin tamamına yakınının kadınların sendikalara üye olmaları gerektiği yönünde olumlu görüş bildirmesi dikkat çekici ve umut veren bir sonuç olarak ortaya çıktı.

Ayrımcılık ve mobbing ortadan kaldırılmalı

KHK ile ihraç edilen ve toplusözleşme görüşmelerine alınmayan KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen ile kadın kamu emekçilerinin taleplerini, kadın mücadelesi ve örgütlülüğünü konuştuk.

24 saat açık, ücretsiz kreş haktır!

Sağlık emekçisi kadınlar 24 saat açık, ücretsiz kreş talep ediyor. Saatlerce nöbet tutan ve çocuklarını bırakacak yer bulamayan sağlık emekçilerinin kreş taleplerini kendilerinden dinleyelim.

OHAL VE KHK’lere karşı yaşasın dayanışma!

KHK’lerle mesleklerinden ihraç edilen eğitim emekçileriyle dayanışma kermesi ve şenliğinde buluştu. Kermes için gece gündüz takılar tasarlayan kadın eğitimciler dayanışmanın hissettirdiklerini anlattı