kadınların seçimi

Nisan sabahına başka bir mahalle ile uyanmak için...

Akşemsettin Mahalllesi’nde mahallelinin derdi çok. Seçime sayılı günler kala mahallelinin derdini, sorununu ve taleplerini sizlerle paylaşmak istedik.

Hiçbir rakam ‘Değiştirebiliriz’ gerçeğini değiştirmez...

Kötü adamların hemen kolayca yenildiği bir filmin içinde değiliz. Birbirimize, o kazanabiliriz inancına daha çok ihtiyacımız olduğu günlere doğru gidiyoruz ve sonunda elbet kazanacağız.

Kadın hareketi tartışıyor: 24 Haziran’dan sonra kadınları ne bekliyor?

24 Haziran seçimleri nasıl bir Türkiye tablosu gösterdi? Kadınlar önümüzdeki dönemi nasıl değerlendiriyor? Bu tabloyu değiştirmek için ne öngörüyor?

Haydi Kadınlar! Önce sandık başına sonra sandık peşine

Sanıklara nasıl mı sahip çıkacağız? Sandıkların başına giderken hayatımızı karartanlara hesap soracağımızı unutmadan, sandıkların korunmasının da verdiğimiz oy kadar önemli olduğunu unutmayacağız.

Hiç birbirimizi tanımasak da...

Eyüp’te bir evde kapı komşusu olan ama birbirini hiç tanımayan kadınların bir arada olduğu bir sohbet yaptık. Kadınlar ötekileştirilmekten, ayrımcılıktan, kötü yaşam koşullarından bıkmış durumda.

Feministler HDP standını devralıyor

‘Barajların karşısında HDP ile yan yana duruyoruz’ diyen feministler HDP standını devralıyor.

Bağcılar’da seçim: CHP’li kadınlar neden ‘stratejik oy’ kullanacak?

Bağcılar’da seçim sohbeti için bir araya geldiğimiz kadınların hepsi ‘stratejik oy’ kullanacak. Neden mi? Kadınlar anlatıyor...

24 Haziran sadece bir soluklanma olacak

‘Bu birliktelik sadece 24 Haziran’a kadar yetmez, daha da güçlenerek, çoğalarak devam etmeliyiz. 24 Haziran sonrası sadece bir soluklanıp bu eşitsiz düzeni değiştirme mücadelemizi sürdüreceğiz.’

Batıkent’te şenlik düzenleyen kadınlar: Değiştireceğiz

Ankara Batıkent’te 24 Haziran seçimleri öncesi şenlik düzenleyen kadınlar, ‘Sözümüzü örgütleyecek, hayatı değiştirecek gücümüz var. 24 Haziran kadınlarla değişecek’ dedi.

Çorlu’da kadınlar sandığa geçim derdiyle gidecek

Çorlu’da bir araya geldiğimiz kadınların en büyük derdi geçim. Geçim ve gelecek kaygısıyla seçimi karşılayacak olan kadınlar AKP’ye de öfkeli...

Yenimahalle’de kadınlarla bir seçim sohbeti

Yenimahalle’de bir gecekondu mahallesinde kadınlarla bir araya geldik. Kadınlar seçimler için kararını vermiş ama siyasetçilere söyleyecekleri var…

KCDP Genel Temsilcisi Gülsüm Kav ile #KadınlarınSeçimi'ni konuşuyoruz

Kadına yönelik şiddet seçim sürecinde ne kadar gündem oldu? Hangi aday kadına yönelik şiddet sorununu nasıl ele alıyor? Kadına yönelik şiddetin çözümü için kadınların talepleri neler?

Kadınlar güvenli bir gelecek istiyor

İstanbul Sultangazi ilçesindeki bir tıp merkezinde çalışan kadınlara seçim beklentilerini sorduk. Kadınlar 24 Haziran seçimlerinde ne istediklerini anlatırken, kendileri için beklentileri de sıraladı.

KEİG’den Gülnur Elçik ile #KadınlarınSeçimi’ni konuşuyoruz

Sandığa giderken, KEİG'den Gülnur Elçik ile AKP politikalarında kadın istihdamının yerini ve ekonominin kadınlar üzerindeki etkisini konuşuyoruz.

SEÇİM NABZI: Kadınlar çelişkiler arasında bir yol bulmaya çabalıyor

AKP’ye oy vereceğini söyleyen kadınların tamamının ilk cümlesi her ne kadar “Ülkede her şey iyi, süper gidiyor” olsa da yaşamları bunun tam tersini gösteriyor.

Biz Bir’den büyüğüz...

Çağrımız; hayatlarımızı tek adamın eline bırakmama çağrısıdır. Biz bir’den büyüğüz. Birleşirsek birden bize dönüşürüz...

Esenyalı pazarında kadınlarla ekonomi ve seçim sohbeti

Pendik’in Esenyalı Mahallesi’nde kadınlarla hem pazarı hem de seçimleri konuştuk. Kimisi ekonomiden memnunken kimisi gidişata ‘Dur’ denilmesini istiyor. Kadınların bir derdi de çocuk istismarı.

‘Kadınların oyu eşit ve özgür bir hayata’ diyenler pedal çeviriyor

‘Pedallarımızla, isyanımızla, ritmimizle, sesimizle, sözümüzle, hep birlikte değiştirecek gücümüz var’ diyen feminist kadınların bir çağrısı var.

Seçim, Geçim ve Rejim

Seçime doğru giderken, geçim her gün daha da yakıcılaşan bir sorun. Ne var ki, bu seçimin tek özgünlüğü ekonomik kriz değil. Rejim tartışmaları 24 Haziran’ın tarihi önemini artıran en önemli etken.

Aday listeleri ve seçim beyannameleri ‘kadınları’ gördü mü?

Yanıtı kadın örgütleri veriyor: Canan Güllü, seçmen listeleri için ‘kotaya sıkıştırılmış kadınlar’ yorumu yaparken, Feride Eralp bütünlüklü bir kadın yaklaşımı olmadığına dikkat çekiyor.