Kadınlar Birlikte Güçlü

14 Şubat: Kadınlar ‘Aşkın kanununu yeniden yazıyoruz’ dedi

‘Bu 14 Şubat’ta da en büyük zenginliğimiz olduğunu bildiğimiz kadın dayanışmasıyla sokaklardayız. Aşkı, dayatmanın öbür adı kılan düzene isyanımız var’ diyen kadınlar çeşitli illerde eylemdeydi.

Türkiye Kadın Buluşmasının ardından...

İlke Işık Kadınlar Birlikte Güçlü buluşmasında ve sonrasında yürüyen tartışmaları yazdı: Ne oldu, ne olmadı?

KADINLAR BİRLİKTE GÜÇLÜ | Kadınları karda kışta yollara düşüren neydi?

Yerellerdeki kadın mücadelesini güçlendirip daha örgütlü bir hale getiremezsek, kadınlar olarak hak alıcı eylemleri örgütlememizin de mümkün olmayacağı hepimizin farkında olduğu bir gerçek.

Türkiye Kadın Buluşması’nda Kadınlar Birlikte Güçlü sesi

Kadınlar Birlikte Güçlü çağrısıyla 40 ilden 800 kadının gerçekleştirdiği Türkiye Kadın Buluşmasında kadınlar kadın hareketinin mücadele gündemlerini ve birlikte nasıl yol alacaklarını tartıştı.

22 Aralık’ta, direnişin 222. gününde Flormar işçileriyle dayanışmaya

Kadınlar Birlikte Güçlü çağrısıyla Türkiye’nin farklı illerinden kadınlar, Flormar direnişine ses olmak; Flormar ve Yves Rocher’u boykot etmek için eylemler yapıyor.

137 kadın ve LGBTİ+ örgütünden Türkiye Kadın Buluşması’na çağrı

137 kadın ve LGBTİ+ örgütünün imzaladığı metinle 5-6 Ocak’ta yapılacak Türkiye Kadın Buluşması’na çağrı yapan Kadınlar Birlikte Güçlü ‘Haklarımızdan, hayatlarımızdan, vazgeçmeye niyetimiz yok’ dedi.

FLORMAR DİRENİŞİ 213. GÜNÜNDE: Flormar işçileri haklarını istiyor

Kadınlar Birlikte Güçlü, direnişlerinin 211. gününde Flormar işçilerini ziyaret etmişti. Hem Flormar işçileri hem de Kadınlar Birlikte Güçlü direnişi anlattı.

Kadınlar Birlikte Güçlü’den Flormar için dayanışma çağrısı

‘Kadınlar üzerinden reklam yapıp, ardından kadın işçilerin işten çıkarılması karşısında kadınlar Flormar’ı boykota çağırıyor; çünkü evet, kadınlar isterse yapar!’

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Kadınlar Birlikte Güçlü Flormar direnişinde

Kadınlar Birlikte Güçlü, direnişlerinin 211. gününde Flormar işçilerini ziyaret etti. Ziyarette dayanışma, umut, birlikte mücadele fotoğraflara bu karelerle yansıdı.

Kadınlar Birlikte Güçlü’den Flormar’a: Direnişiniz bize umut veriyor

Kadınlar Birlikte Güçlü, direnişlerinin 211. gününde soğuk havaya ve engellemelere rağmen Flormar Fabrikası önünde bekleyen Flormar işçileri ile dayanışmayı büyütüyor.

Kadınlar Birlikte Güçlü Adana toplantısından birliktelik çağrısı çıktı

‘Kadınlar Birlikte Güçlü’ sloganıyla nasıl bir araya geleceklerini konuşan Adanalı kadınlar mücadele deneyimlerini aktarırken 25 Kasım’da birliktelik çağrısı yaptı.

İstanbul’da ‘Kadınlar Birlikte Güçlü’ buluşması

Kadınlar Birlikte Güçlü, tüm kadınları 28 Ekim günü İstanbul Buluşmasında bir araya gelmeye çağırıyor: ‘Kazanımlarımıza, haklarımıza, hayatlarımıza sahip çıkmak için…’

GÜNÜN ÇAĞRISI: Diyanet’i konuşalım

Kadınlar, fetvalarla, açıklamalarla kadın ve çocukların yaşamını etkileyen Diyanet’i konuşmaya devam ediyor. Tüm kadınları bu sohbete davet ediyorlar. Kadınlar Birlikte Güçlü’nün çağrısı şöyle...

Kadınlar Diyanete tepki için İstanbul’da sokakta

Diyanetin kız çocuklarının 9 yaşında evlenebilecekleri, gebe kalabilecekleri açıklamasına karşı Kadınlar Birlikte Güçlü Platformu Kadıköy’de eylem yapacak.

Kız çocukları için cinsiyetçi izleri aşan bir kitap: Dream Big

Amerikalı Psikolog Stephanie Tabashneck hazırladığı boyama kitabıyla kız ve oğlan çocuklarına yönelik toplumsal cinsiyet rollerinin dayatılmasına karşı çıkıyor.

Nerede kalmıştık?

Kadınlar Birlikte Güçlü kampanyasından Rüya Kurtuluş referandum çalışmalarını ve sonucu değerlendirdi: Kadınlar yaşamlarını tek adama emanet etmemekte kararlı. Hayır demeye devam edeceğiz.

Kadınların #Hayır'ı Biter mi Sandın?

Kadınlar Birlikte Güçlü diyerek 8 Mart’ı karşılayan, 13 Nisan’da ortak sözleri olan “Hayır”ı 13 ilde ortak bir eylemle sokakta söyleyen kadınlar referandum sonrası sözlerini söylemeye devam ediyor

Kadınlar tek ses oldu, birlikte 'hayır' dedi

13 Nisan'da pek çok ilde kadınlar sokakları donattı, ortak eylemler yaptı, referanduma dair ortak sözlerini söyledi. Kadınlar 'hayır'ı haykırırken eşitlik, özgürlük, barış için de 'hayır' dedi.

İstanbul'da kadınlar birlikte HAYIR diyor

Kadınlar pek çok ilde yaptıkları eylemlerle HAYIRlarını dile getiriyor. İstanbul'dan kadınların sesine kulak verelim... Siz de sosyal medya hesaplarımıza yorum yaparak HAYIRlarınızı paylaşın...

'Kadınların kazanımlarını asla vermeyeceğiz'

Ülkenin ve hepimizin geleceğine karar vereceğimiz referanduma günler kaldı. Kadınlar 13 Nisan'da ülkenin pek çok ilinde sokağa çıkıp, birlikte 'hayır' diyecekler