Seçim 2023

kadın davası

Y.O. Davası| Pompalı tüfekle evin önünde bekleyene tahrik indrimi uygulanmaz

Y.O.’yu koruma kararına rağmen sokak ortasında vuran Sanık Ömer Faruk A.’nın yargılamasına devam edildi. Y.O’nun avukatları sanığa verilen tahrik indirimi kabul edilemez olduğunu söyledi.

Şiddet davasında sanık ve avukatı şiddete devam ediyor

Y.O.’yu sistematik şiddete maruz bırakan Ömer Faruk A.’nın yargılandığı dava Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Sanık ve sanık avukatının savunmaları tepki çekti. Dava 12 Şubat’a ertelendi.

‘Y.O.’yu yalnız bırakmayalım’

ÖHD, ÇHD ve İHD Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Komisyonları, Y.O.’yu sistematik şiddete maruz bırakan failin yargılandığı davanın yarın görülecek duruşması için Y.O. ile dayanışma çağrısında bulundu.

5 yıldır tehdit edilen Münevver Kızıl, yargıdan ve polisten şikayetçi

Ayrıldığı erkek tarafından 5 yıldır tehdit edilen Münevver Kızıl, başvurduğu devlet kurumlarının vurdumduymazlığına tepki göstererek, ‘Başıma bir şey gelirse faili de sorumlusu da belli’ dedi.

Cinsel saldırı sanığına 12 yıl hapis cezası verildi

Bigadiç’in köyünde yaşanan cinsel saldırı suçuyla ilgili görülen davada mahkeme tutuklu sanığa 12 yıl 4 ay hapis cezası verdi.

Sanıktan yine aynı savunma ‘erkeklik onuruma sığdıramadım’

Barışma teklifini kabul etmediği gerekçesiyle eşine tornavidayla saldıran sanık yine bilindik savunmayı tekrarladı: ‘Erkeklik onuruma sığdıramadım. Yaraladığımı hatırlamıyorum.’

Bizler yaşamak zorundayız

Devlet şiddete uğrayan kadınlar için önlem almıyor, aksine kadınların şiddete maruz kalmasının önünü açıyor. O yüzden kadınlar birlikte hareket etmeli ve birlikte mücadele etmeli.

Kadınlar Nevin Yıldırım için yürüdü

Kendisine tecavüz eden erkeği öldürdüğü için tutuklu bulunan ve yeniden yargılanmasına bugün başlanacak olan Nevin Yıldırım’a destek olmak için kadınlar dün eylemdeydi.

Kadınlar ‘Nevin’e özgürlük’ demek için yola çıkıyor

Kendisine tecavüz eden erkeği öldüren ve müebbet hapis cezasına çarptırılan, eylül ayında cezası Yargıtay tarafından bozulan Nevin Yıldırım için kadınlar yarın sokakta, 3 Ocak’ta da Yalvaç’ta olacak

2018’in ilk günlerinde kadınlar ‘Nevin’e özgürlük’ diyecek

Kendisine 3 yıl boyunca tecavüz eden erkeği öldüren ve müebbet hapis cezasına çarptırılan, eylül ayında cezası Yargıtay tarafından bozulan Nevin Yıldırım için kadınlar yarın sokağa çıkıyor.

GÜNÜN TALEBİ: Nevin Yıldırım’a özgürlük

Nevin Yıldırım için Yargıtay kararı bugün açıklanacak. Kadın mücadelesinin önemli davalarından biri olan Nevin’in davasında kadınların talebi de #NevinYılırımaÖzgürlük.

Kadınlar bu sosyal medya eyleminde #NevinYıldırımaÖzgürlük diyecek

14 Eylül’de Yargıtayda temyiz duruşması duruşması görülecek Nevin Yıldırım için kadınlar #NevinYıldırımaÖzgürlük hasthagiyle bu akşam saat 20.00’de sosyal medya eylemi yapacak.

Kravata değil iyileşemeyen yaralara bak!

Kadınlara yönelik şiddetin, yeni cinayetlerin ve cinsel suçların önünü; cezasızlık, adaletsizlik, iyi hal indirimleri ve eşitsizlik açıyor!

Yaşadığı şiddeti anlatmakta zorlandı Yasemin

Kendini ve oğlunu ölümden kurtarmak için öldürmek zorunda kalmıştı. 'Yaşadıklarımı kendime bile söyleyemedim' dedi. Duruşma kapalı yapıldı.