İzmir Kadın Platformu

İzmirli kadınlardan işçi kadın buluşması: Güvenceli iş, güvenceli gelecek

İzmir Kadın Platformu ‘Güvenceli iş, güvenceli gelecek’ talebiyle işçi kadın buluşması yaptı. Eski Sümerbank önünde bir araya gelen kadınlar örgütlenme ve mücadele çağrısı yaptı.

İzmir Kadın Platformu işçi kadın buluşmasına çağrı

İzmir Kadın Platformu 5 Mart'ta "Güvenceli iş, güvenceli gelecek" talebiyle düzenlenecek işçi kadın buluşmasına çağrı yaptı.

İzmir Kadın Platformundan 8 Mart çağrısı

İzmir Kadın Platformu, 8 Mart'ta tüm kadınları güvenceli iş, şiddetsiz yaşam ve eşitlik için mücadeleye çağırdı.

İzmir Kadın Platformu: Bir aradayız yaşamı savunuyoruz

İzmir Kadın Platformu çağrısıyla Alsancak Halk Bank önünde bir araya gelen kadınlar: ‘Kriz, şiddet, erkek egemen sistem, pandemi, deprem; bir aradayız yaşamı savunuyoruz’ dedi.

25 Kasım’a giderken | Haklarımız, hayatlarımız ve birbirimiz için sokaktayız

Pandemi koşullarının ağırlaştırdığı sorunlarla 25 Kasım’a hazırlanan kadınlar cinayetlere, şiddete, istismara, eşitsizliğe, yoksulluğa, güvencesizliğe karşı talepleriyle birçok ilde alanlara çıkacak.

İzmirli kadınlar kararlı: ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır, Vazgeçmiyoruz’

İzmir’de kadınlar ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır, Vazgeçmiyoruz’ kampanyasıyla kazanılmış haklarının korunmasını ve uygulanmasını sağlamak için eylem ve etkinlikler yapacak.

İKP: İşkence insanlık suçudur kadın mücadelesi engellenemez

İzmir Kadın Platformu işkenceye maruz bırakılan Sevil Rojbin için basın açıklaması yaptı: ‘Sevil Rojbin derhal serbest bırakılsın’.

İzmir Kadın Platformu: Çocuk istismarı suçtur, aklanamaz

İzmir Kadın Platformu çocuk istismarı af yasasına karşı basın açıklaması yaparak, ‘İstismarı evlilik ile meşru göstermeye çalışanlara karşı susmuyoruz. Çocuk istismarı suçtur aklanamaz dedi.’

İzmir Kadın Platformu: Çocuk istismarını aklatmayacağız

Çocuk ve kadın düşmanı af yasasına karşı tüm kadınları ses çıkarmaya çağıran İzmir Kadın Platformu yayımladığı video ile ‘Çocuk istismarını aklatmayacağız’ dedi.

İzmir Kadın Platformu SF Tekstil direnişçisi kadınlarla dayanışmaya gidiyor

İzmir Kadın Platformu 8 Mart’a giderken İzmir’de sendikalı oldukları için işten atılan ve işe geri dönmek için direnişe geçen SF Tekstil işçilerine dayanışma ziyaretinde bulunacak.

İzmir Kadın Platformundan operasyon açıklaması: Yaşamak ve yaşatmak istiyoruz

İzmir Kadın Platformu’nun Suriye operasyonuna karşı yapacağı açıklamayı polis engelledi. Eğitim Sen’de açıklama yapan kadınlar: Türkiye halkının çıkarına olan tüm Suriye halklarıyla dayanışmaktır.

Kadınlar barış için buluşuyor

Savaşın yıkımına, ölümüne karşı ‘yaşam ve barış2 diyecek bugün kadınlar İzmir’de. İKP, sesleri daha gür çıksın diye ‘savaşa hayır’ diyen her kadını saat 18’de Eski Sümerbank önünde bekliyor olacak.

İzmirli kadınlar: ‘Ölümler dursun, yaşamı savunuyoruz’

İzmir Kadın Platformu, ‘İnsan haklarını esas alan, hak ihlallerine karşı yaşamı savunan biz kadınlar devleti üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye çağırıyoruz’ diyerek ses çıkartma eylemi yaptı.

İzmir’de kadınlar 10 Mart’ta Gündoğdu Meydanında

İzmir Kadın Platformu tüm kadınları 10 Mart Pazar günü Gündoğdu Meydanına çağırıyor: ‘Krize, şiddete, savaşa, karşı; eşit, özgür bir yaşam için geliyoruz.’

İzmir Kadın Platformu: Cinsel istismar yasasına karşı alanlarda olacağız

İzmir Kadın Platformu yeniden tartışmaya açılan cinsel istismar yasasına karşı bir araya gelerek basın açıklaması düzenledi.

İzmirli kadınlardan çağrı: Çocuklarımızı yaşatmak için ses çıkartıyoruz

İzmir Kadın Platformu artan çocuk istismarlarına karşı İzmirli kadınları sokağa çağırıyor.

Aliağalı Kadınlar, 8 Mart öncesi sorunlarını konuştu

Aliağalı Kadınlar 8 Mart öncesi Aliağa Kadınlar Lokali’nde bir araya gelerek sorunlarını konuştular. Öte yandan İzmir Kadın Platformundan da kadınlara 8 Mart'a çağrı var.

115 çocuğa yönelik istismarı örtbas edemezsiniz!

İzmir Kadın Platformu, İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde ortaya çıkan 115 çocuğun istismarıyla ilgili haber üzerine kadınları eyleme çağırıyor.

Dilek Mamalı davası: Gerçek adalet istiyoruz

Dilek Mamalı davasında sanık avukatı duruşmadan çekilince karar duruşması ertelendi. Adliye önünde açıklama yapan İzmir Kadın Platformu üyeleri ‘gerçek adalet için davanın takipçisi olacağız’ dedi.

Katledilen Dilek Mamalı’nın davası yarın

Birlikte olduğu erkek tarafından katledilen Dilek Mamalı’nın davası yarın görülecek. Sanığın ceza indirimi almaması için kadınlar davayı takip ediyor ve dayanışma çağrısı yapıyor.