HÜKÇAT

HÜKÇAT 8 Mart etkinlikleri

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu 8 Mart’a giderken söyleşi, pano hazırlama, döviz hazırlama etkinlikleriyle bir araya geliyor.

HÜKÇAT 25 Kasım’ı, şiddeti ve mücadele yollarını tartışıyor

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu Doç. Dr. Nüket Paksoy Erbaydar’ın katılımıyla 25 Kasım’ı, şiddeti, okul içerisindeki mekanizmaları ve mücadele yollarını tartışıyor

Şiddet, taciz ve tehdide maruz kalan Fatma’nın ilk duruşması görüldü

Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Fatma A.’yı aylarca evinde alıkoyan, şiddet, tacize maruz bırakan Alp Kopuz’un tehditten yargılandığı dava görüldü. Dava 18 Haziran’a ertelendi.

Şiddete maruz kalan Fatma: Hak arayışımda yanımda olmanızı istiyorum

Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Fatma’nın aylarca alıkonularak uğradığı şiddet ve taciz sonrası adalet mücadelesinde ilk duruşması 10 Mart’ta.

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu 8 Mart etkinlikleri

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu (HÜKÇAT) 8 Mart’ı online etkinliklerle karşılıyor.

HÜKÇAT: ‘Topluluk nefes aldığımız her alan için etki yaratıyor’

Eşitsizliğin yalnızca suretine karşı değil, esasına karşı da mücadele etmeyi hedefleyen, yaşamın tüm alanlarında dayanışmayı hedefleyen bir topluluk: Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu

Yeni dayatmaların habercisi: Kadın üniversiteleri

‘Kadınları güçsüz hissettirme ve toplumdan uzak bir yerde konumlandırma çabalarının karşılığı genç kadınlar açısından kabul görmüş değil.’

Fatma'nın sesi olmaya çalışırken, devlet eliyle şiddetin nasıl da beslendiğine tanık oldum

Fatma’nın kendi durumunu anlattığı birçok yazı yazıldı. Ben bu yazıyı Fatma ile birlikte hareket ederken şiddete uğrayan kadınların yaşadıklarının bende oluşturduğu tabloyu paylaşmak için yazıyorum.

F.A: Artık yeter, öldürülmek istemiyorum ve onlardan güçlü olduğumuzu biliyorum

Ayrılmak istediği erkeğin şiddetine uğrayan üniversite öğrencisi kadın: O bana sürekli güçsüz hissettirmeye çalışsa da ben güçsüz olmadığımı bilmek istiyorum. Elimden ne geliyorsa yapacağım.

HÜKÇAT kadın hareketlerini ve neler yapabileceklerini konuştu

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu 8 Mart’a giderken yaptığı bir dizi etkinliği anlattı.

HÜKÇAT 8 Mart etkinlikleri

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu, 8 Mart’a giderken, üniversiteli genç kadınları 8 Mart etkinliklerine davet ediyor.

HÜKÇAT: Sesimizi sahneden yükseltiyoruz

25 Kasım’a giderken Hükçat’tan kadın oyunları Hacettepelilerle buluşacak: ‘Sesimizi sahneden yükseltmeye devam ediyoruz.’

HÜKÇAT: Sesimizi sahneden yükseltiyoruz

25 Kasım’a giderken Hükçat’tan kadın oyunları Hacettepelilerle buluşacak: ‘Sesimizi sahneden yükseltmeye devam ediyoruz.’

‘Bulunduğumuz her alanı dönüştürmeye hazır, istekli ve dirençliyiz’

Hacettepli kadınlar HÜKÇAT tanışma toplantısında buluştu. Kadınlar kampüs içinde artan şiddet ve tacize karşı mücadele yöntemlerini konuştu.

HÜKÇAT'tan tanışma toplantısına çağrı

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu, kadınları evde, sokakta, kampüste, her alanda yaşadığı sorunlara karşı HÜKÇAT’ta bir araya gelmeye, tanışma toplantısına davet ediyor.

‘Kadın Oyunları’nı sergileyen HÜKÇAT oyunu anlattı

HÜKÇAT, Dario Fo’nun ‘Kadın Oyunları’ eserini sergiledi. Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü topluluğa önce salon verip sonra iptal ederken, Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesini öğrencilere açtı.

HÜKÇAT’tan The Ture Cost gösterimi

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu (HÜKÇAT) 1 Mayıs’a giderken The Ture Cost (Gerçek Bedel) belgeselinin gösterimini yapıyor.

Üniversiteli kadınları 8 Mart’ta alanlarda olmaya çağırıyoruz

HÜKÇAT, Hacettepe Üniversitesindeki tüm kadınları önce 6 Mart’taki ‘Kriz ve Genç Kadınlar’ etkinliğine sonrasında da 8 Mart’ta alanlara çağırıyor.

HÜKÇAT kriz ve genç kadınlar söyleşisi yapıyor

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu ‘8 Mart’a giderken kriz ve genç kadınlar’ söyleşisi yapıyor.

HÜKÇAT şiddetle mücadele yöntemlerini konuşuyor

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu 25 Kasım’a giderken öncesi kadınlarla bir araya geliyor, şiddetle mücadele yöntemlerini konuşuyor