HÜKÇAT

F.A: Artık yeter, öldürülmek istemiyorum ve onlardan güçlü olduğumuzu biliyorum

Ayrılmak istediği erkeğin şiddetine uğrayan üniversite öğrencisi kadın: O bana sürekli güçsüz hissettirmeye çalışsa da ben güçsüz olmadığımı bilmek istiyorum. Elimden ne geliyorsa yapacağım.

HÜKÇAT kadın hareketlerini ve neler yapabileceklerini konuştu

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu 8 Mart’a giderken yaptığı bir dizi etkinliği anlattı.

HÜKÇAT 8 Mart etkinlikleri

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu, 8 Mart’a giderken, üniversiteli genç kadınları 8 Mart etkinliklerine davet ediyor.

HÜKÇAT: Sesimizi sahneden yükseltiyoruz

25 Kasım’a giderken Hükçat’tan kadın oyunları Hacettepelilerle buluşacak: ‘Sesimizi sahneden yükseltmeye devam ediyoruz.’

HÜKÇAT: Sesimizi sahneden yükseltiyoruz

25 Kasım’a giderken Hükçat’tan kadın oyunları Hacettepelilerle buluşacak: ‘Sesimizi sahneden yükseltmeye devam ediyoruz.’

‘Bulunduğumuz her alanı dönüştürmeye hazır, istekli ve dirençliyiz’

Hacettepli kadınlar HÜKÇAT tanışma toplantısında buluştu. Kadınlar kampüs içinde artan şiddet ve tacize karşı mücadele yöntemlerini konuştu.

HÜKÇAT'tan tanışma toplantısına çağrı

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu, kadınları evde, sokakta, kampüste, her alanda yaşadığı sorunlara karşı HÜKÇAT’ta bir araya gelmeye, tanışma toplantısına davet ediyor.

‘Kadın Oyunları’nı sergileyen HÜKÇAT oyunu anlattı

HÜKÇAT, Dario Fo’nun ‘Kadın Oyunları’ eserini sergiledi. Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü topluluğa önce salon verip sonra iptal ederken, Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesini öğrencilere açtı.

HÜKÇAT’tan The Ture Cost gösterimi

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu (HÜKÇAT) 1 Mayıs’a giderken The Ture Cost (Gerçek Bedel) belgeselinin gösterimini yapıyor.

Üniversiteli kadınları 8 Mart’ta alanlarda olmaya çağırıyoruz

HÜKÇAT, Hacettepe Üniversitesindeki tüm kadınları önce 6 Mart’taki ‘Kriz ve Genç Kadınlar’ etkinliğine sonrasında da 8 Mart’ta alanlara çağırıyor.

HÜKÇAT kriz ve genç kadınlar söyleşisi yapıyor

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu ‘8 Mart’a giderken kriz ve genç kadınlar’ söyleşisi yapıyor.

HÜKÇAT şiddetle mücadele yöntemlerini konuşuyor

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu 25 Kasım’a giderken öncesi kadınlarla bir araya geliyor, şiddetle mücadele yöntemlerini konuşuyor

HÜKÇAT tanışma toplantısına çağırıyor

HÜKÇAT, Hacettepe öğrencisi kadınları, “yeni dönemde sesimizi kampüslerden en gür şekilde çıkarmaya çağırıyoruz” diyerek tanışma toplantısına davet ediyor.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Mamaklı kadınlar için kadın kitaplığı

Ankara’da HÜKÇAT tiyatro ekibinden kadınlar Mamaklı kadınlar için oyun sergiledi. Geliri ile Mamaklı kadınlara ‘kadın kitaplığı’ kurulacak.