günün dayanışması

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Arjantinli kadınlardan İstanbul Sözleşmesi mücadelesine destek

Arjantin'den ISADORA (Mücadele İçerisindeki Kadınlar: Sosyalist Sol ve bağımsızlar) üyesi kadınlardan, Türkiye’deki kadınlara dayanışma mesajı.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği mağdur çocuk için sığınma merkezi kurmak istiyor

Kadın cinayeti, tecavüz ve cinsel istismar davalarında mağdurlara destek olan Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği; mağdur çocuklar için bir sığınma merkezi kurmak için istiyor.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: ‘Emanetininz emanetimizdir’

KAHEV, kovid-19 sebebiyle yaşamını yitiren sağlık emekçilerinin çocuklarının eğitim masraflarını karşılamak için Dinamik Acil Tıp Eğitimi grubu ile ortak bir kampanya başlattı.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Sokak yaşayan insanları ve hayvanları unutmayan Ümmiye Keltepe’den

Köln’de yaşayan ve kendi de işsiz olan Ümmiye Keltepe, salgın döneminde sokakta yaşayanları da unutmayarak her gün yaptığı hamur işlerini, insanların beslenmesi için sunuyor.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: ‘Hapishaneler soğuk, dayanışma sıcak’

‘Dışarıdaki’ kadınlar ‘içerideki’ kadınlarla dayanışıyor. Deli Dalgalar İnisiyatifi 8 Mart’a giderken cezaevlerindeki kadınlar için kampanya düzenliyor.

GÜNÜN DİRENİŞİ: Madenciler yer altında, eşleri yukarıda direniyor

Nesko Madeninde işten atılan işçilerin yer altındaki direnişi sürerken işçilerin eşleri de maden ocağının hemen girişinde direnişte.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Fındıklı’da, ‘Dayanışma Meci’ mağazası açıldı

Fındıklı Belediyesi Kadın Meclisi açtığı ‘Askıda Kalan Dayanışma Meci’ mağazasıyla ikinci el veya sıfır ürünleri temiz bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Şilili kadınların isyanına bir çok ülkeden yanıt

25 Kasım'da Şili’de Kadın Hakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Bakanlığı önünde tecavüze karşı dans ederek eylem yapan kadınların çağrısı dünyada karşılık buluyor.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Zeynep Bastık’ın konserinini gelir Emine Bulut’un kızına

Zeynep Bastık, 28 Ağustos’ta gerçekleştireceği konserin tüm gelirlerini, Emine Bulut’un kızının eğitimi ve psikolojik desteği için bağışlayacağını duyurdu. Bastık, dostlarına da destek çağrısı yaptı.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Helenira Preta Referans Kadın Evi

Brezilya’da bir kadın dayanışma evi olan Helenira Preta Referans Kadın Evi, kadın yaşamının savunulması ve şiddet mağduru kadınlara destek için büyük bir dayanışma gösteriyor.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Flormar’dan Kayseri’ye dayanışma mesajı

Kayseri Büyükşehir Belediyesine Bağımsız Başkan Adayı olan Eylem Sarıoğlu’ya direnişlerinin 282. gününde olan Flormar işçilerinden destek mesajı var.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: ver.di üyesi işçiler Flormar işçilerine selam gönderdi

Sendikalaştıkları için işten atılan ve 8 ayı aşkın süredir direnen Flormar işçilerine ver.di sendikası üyesi işçi kadınlardan dayanışma mesajı var.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: PSL’den Flormar işçilerine

Party for Socialism and Liberation (PSL) 230 gündür direnen Flormar işçileriyle dayanışmak için ABD’nin New York şehrinin kuzeydoğusundaki Bronx bölgesinde Flormar mağazası önünde bir açıklama yaptı

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Yırcalı kadınlardan mis kokulu yeni yıl hediyeleri

Yeni bir yıl geliyor. Dostlarınıza ufak ama kıymetli hediyeler almayı düşünüyorsanız bunu sıcacık bir dayanışmayla yapabilirsiniz. İşte Yırcalı kadınlardan yeni yıl hediyeleri...

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Flormar işçileriyle dayanışma kolisi

Direnişlerinde 200 günü geride bırakan Flormar işçileriyle dayanışmak, direnişlerine bir parça destek olabilmek için, Kadınlar Birlikte Güçlü dayanışma kolileri hazırlıyor.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Flormar işçisi kadınlar dayanışmayı ilmek ilmek örüyor

Direnişlerinin 157. gününe giren Flormar işçisi kadınlar dayanışma için tığ ile anahtarlıklar ve küçük süsler yapıyor.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Sur’da oyuncak kütüphanesi

Sur’da kurulan Rengârenk Umutlar Derneği, çocuklar için “oyuncak kütüphanesi” açtı. Kütüphanenin en önemli özelliği ise cinsiyetçiliği pekiştirmeyen, şiddeti özendirmeyen bir kütüphane olması.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Askıda kitap

Denizli’den bir okuyucumuz karşılaştığı bir manzarayı bizlerle paylaştı... İşte onun kaleminden bir dayanışma örneği...

GÜNÜN DAYANIŞMASI: KHK’lı konserve!

Sincan’da kadınlar, KHK ile ihraç edilen arkadaşlarıyla dayanışma için kolları sıvadı, tezgahın başına geçti.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Direnişteki Flormar işçilerinin çocukları için kırtasiye ürünleri toplanıyor

114 gündür direnişte olan Flormar işçilerinin çocukları için Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü dayanışma kampanyası başlattı. Kampanyayla işçi çocuklarının okul ihtiyaçları karşılanacak.