GÜNÜN DAYANIŞMASI: Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği mağdur çocuk için sığınma merkezi kurmak istiyor
Kadın cinayeti, tecavüz ve cinsel istismar davalarında mağdurlara destek olan Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği; mağdur çocuklar için bir sığınma merkezi kurmak için istiyor.

2018’in kasım ayında kurulan Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği, tecavüz ya da şiddet mağduru olup ailesi ve yakınları tarafından dışlanmış olan çocuklar için bir sığınma merkezi kurarak, bu merkezde çocukların her türlü eğitim, tedavi ve barınmalarını karşılayarak topluma kazandırmak istiyor.

ÖNCE ÇOCUKLAR VE ÇOCUKLAR DERNEĞİ
Mağdur çocuk ve kadınlara hukuksal ve psikolojik destek vermek amacıyla kurulan Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği, aradan geçen 1 buçuk yılda 50’den fazla kadın cinayeti, 30’u aşkın da çocuk istismarı davasına müdahil oldu. Derneği, kendisi de avukat olan Müjde Tozbey Erden kurdu. Bugün Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneğinin ülke genelinde gönüllü 20 avukatı bulunuyor. Dernek mağdurlara; hukuksal desteğin yanı sıra şiddetin her türünün olağan kabul edilmesinin getirdiği suçluluk duygusunu, utancını, korkuyu yenebilmeleri ve yeni yaşam seçeneklerini geliştirebilmeleri için psikolojik destek de sağlıyor.

Derneğin internet sitesine ulaşmak için TIKLAYIN.

İlgili haberler
GÜNÜN ÖNERİSİ: Soru ve Yanıtlarla Erkek Şiddetine...

Kadınların şiddet karşısında yasal hakların kullanımıyla ilgili bir çerçeve sunması ve diğer destek...

GÜNÜN DAYANIŞMASI: ‘Emanetininz emanetimizdir’

KAHEV, kovid-19 sebebiyle yaşamını yitiren sağlık emekçilerinin çocuklarının eğitim masraflarını kar...

Pandemide sırt sırta verilmiş bir kadın dayanışmas...

Aliye ve Neşe iki mülteci kadın. Türkiye’de yaşadıkları zorluklar aralarındaki dayanışmayı ve komşul...