GÜNÜN DAYANIŞMASI: ‘Emanetininz emanetimizdir’
KAHEV, kovid-19 sebebiyle yaşamını yitiren sağlık emekçilerinin çocuklarının eğitim masraflarını karşılamak için Dinamik Acil Tıp Eğitimi grubu ile ortak bir kampanya başlattı.

Pandemide hayatını kaybeden sağlık emekçilerinin çocuklarının eğitim masraflarını karşılamak için dayanışma örneği gösteren KAHEV, şu açıklamayı yaptı:  

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) üyesi kadın hekimler olarak, ülkemizi etkisi altına alan COVID-19 pandemisine karşı mücadelemizi, hiçbir karşılık beklemeden ve canımız pahasına, en ön saflarda vermeye devam etmekteyiz. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok sağlık emekçilerini tehdit eden bu hastalık yüzünden, son bir aylık süreçte, aralarında çok değerli hocalarımızın da olduğu, birçok çalışma arkadaşımızı kaybetmekten dolayı çok derin bir üzüntü duyuyoruz.

KAHEV Ailesi olarak, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte kaybettiğimiz sağlık çalışanların geride kalan çocuklarını emanetimiz olarak görüyor, toplum sağlığı için canını veren arkadaşlarımızın gözlerinin arkada kalmaması adına evlatlarımız için elimizden gelen her şeyi yapacağımızın sözünü veriyoruz. İlk etapta, çocuklarımızın yaşadıkları bu çok ağır kayıpların eğitim hayatlarını olumsuz etkilememesi için gerekli çalışmalara büyük bir hızla başlamış bulunmaktayız.

Bu itibarla, KAHEV olarak, Dinamik Acil Tıp Eğitimi (EM-DATE) grubu iş birliğinde, yaşadığımız bu süreçte hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocukları için bir burs fonu oluşturmuş durumdayız. Söz konusu fonda birikecek bağışlarla, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden çalışma arkadaşlarımızın çocuklarına eğitim hayatları boyunca burs vermeyi hedeflemekteyiz. Bu amaçla ilk adımı, 19 Nisan 2020, Pazar günü vefat eden, İstanbul Nişanca Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli aile hekimi arkadaşımız Dr. Yavuz Kalaycı’nın kızlarına eğitim hayatları boyunca devam edecek olan burslarını bağlayarak atmış bulunuyoruz.

Koronavirüs salgınıyla mücadelede, hepimizin sağlığı için can veren çalışma arkadaşlarımızın bize emaneti çocuklarının eğitim hayatını güvence altına almak için başlattığımız bu bağış hareketine, aşağıdaki banka bilgileri aracılığıyla vereceğiniz desteğe, Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı olarak şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.

Saygılarımızla,

IBAN: TR38 0011 1000 0000 0086 2392 26

ALICI: KADIN HEKİMLER EĞİTİME DESTEK VAKFI

KADIN HEKİMLER EĞİTİME DESTEK VAKFI (KAHEV)
Bir sosyal medya platformunda, Türkiye’nin her köşesinden ve yurt dışından binlerce kadın hekimin bir araya gelerek maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimlerine devam etmekte zorlanan her yaş grubundan öğrenciye destek vermesiyle başlayan iyilik hareketi, 2018 yılının son günü “KAHEV – Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı” olarak resmileşti.
Türkiye’nin kültürel, bilimsel ve soysal gelişimine hizmet vermek amacıyla faaliyetlerini devam ettiren KAHEV, bugün bin dolayında çocuğumuza düzenli burs sağlamanın yanında devlet okullarına kütüphane ve laboratuar kurulumu, okul yenilemeleri, kırtasiye yardımları gibi çok sayıda eğitime destek projesini hayata geçirmektedir.
KAHEV’in gerçekleştirdiği faaliyetler hakkındaki bilgileri Vakfın web sitesi ya da sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.


İlgili haberler
Sağlık emekçisi kadınlar: Şu an hastanelerde öteki...

‘Sağlık Bakanı’nın ötekileriyiz gerçekten. Biz hemşireler, teknisyenler, biyologlar, güvenlik sekret...

Sağlık emekçisi bir kadın: Korkuyorum!

‘El dezenfektanı kullanalım diyoruz onu bile bazen zor bulabiliyoruz. Yani kısacası kahraman ilan ed...

Sağlık sistemi pul pul dökülüyor

‘Sağlıkta çağ atladık, diyenler, sağlık emekçilerine bir maske vermekte zorlanırken emekçiler psikol...