GÜNÜN DAYANIŞMASI: Flormar işçileriyle dayanışma kolisi
Direnişlerinde 200 günü geride bırakan Flormar işçileriyle dayanışmak, direnişlerine bir parça destek olabilmek için, Kadınlar Birlikte Güçlü dayanışma kolileri hazırlıyor.

Çalıştıkları koşulların düzelebilmesi için anayasal hakkını kullanarak Petrol-İş’te örgütlenen çoğu kadın onlarca Flormar işçisi işten atıldı. Flormar işçisi kadınlar eşit işe eşit ücret almak, işyerinde hakarete uğramamak, işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin alınması kötü koşulların düzelmesi için sendikalaştı.

Flormar’ın yüzde 51 hisselerine sahip olan, toplumsal cinsiyet eşitliğine önem vermekle övünen Yves Rocher firması da bu duruma sessiz kalarak destek veriyor.
Bazı işçilerin kazanılmış hukuk davaları varken, devletin ilgili kurumlarının Flormar’daki hak gasbına dönük dökümanları kamusal olarak yayınlanmasına rağmen Flormar ayıbını sürdürüyor. Ama Flormar işçileri de geri adım atmıyor! Yaz, kış demeden, valilik yasağı dinlemeden 200’ü aşkın gündür direnişini sürdürüyor.

Flormar ve Yves Rocher boykotu devam ederken, Flormar işçileri ile kadın dayanışması da büyüyor. Kadınlar Birlikte Güçlü 26 Aralık Çarşamba günü Flormar işçilerini ziyarete gidiyor. “Bu soğuk günlerde içimizi ısıtacak sıcacık bir dayanışma için Flormar işçilerine erzak kolileri götürüyoruz” diyen Kadınlar Birlikte Güçlü, herkesin desteğini bekliyor.

Dayanışma paketine destek olmak için [email protected] adresine mail atabilir ya da 05437244520 ve 5363249373 numaralarını arayabilirsin.

İlgili haberler
Flormar işçisi Ayşe: Alışveriş yaparken fabrikada...

Flormar ve Yves Roche’den alışveriş yapan kadınlara seslenen Flormar direnişçisi Ayşe Öztürk, ‘Kadın...

Kayseri’den Gebze’ye kız kardeşlik köprüsü: Florma...

Flormar işçileriyle dayanışmak için ‘Kayseri’den Gebze’ye Kız Kardeşlik Köprüsü’ diyerek dayanışma b...

Antalya ve Denizli Ekmek ve Gül okurlarından Florm...

Direnişleri devam eden Flormar işçilerine Antalya ve Denizli Ekmek ve Gül okurlarından dayanışma mek...