Flormar direnişi

‘Flormar direnişi kadınların hak arama mücadelesine nasıl önderlik edebildiğini gösterdi’

Petrol-İş Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz, 297 gün süren Flormar Direnişini ve direnişin işçilerin talebiyle sonlandırılmasının arka planını anlattı.

Flormar’da 297 gün direnen işçilerden Sultan Kılıç: Bütün işçiler direnirse memleket güzelleşir

Her türlü zor koşula, engele ve baskıya rağmen 297 gün ısrarla devam eden bir kararlılıktı bu. Hem ulusal hem uluslararası alana yayılan, işçilere, emekçilere, kadınlara umut olan bir kararlılık...

EMEP: Flormar işçileri moral veren bir mücadeleye imza attı

EMEP, Flormar direnişine ilişkin açıklama yaptı: ‘Grev, yürüyüş yasakları, işten atma, gözaltı ve tutuklamaların yoğunlaştığı dönemde Flormar işçileri, moral veren bir mücadeleye imza attı.’

Flormar’da anlaşma sağlandı, direniş sona erdi

Petrol İş Sendikasında örgütlenen ve sendikalaştıkları için işten atılan Flormar işçilerinin direnişinin 297. gününde anlaşma sağlandı. Flormar işçileri, bugün itibariyle direnişe son verdi.

Gebze: ‘Kadınlar yan yana geldikçe güçleniyor’

Gebze Ekmek ve Gül Grubunun çağrısıyla kahvaltıda buluşan kadınlar Flormar direnişini, yerel seçimlerde taleplerini ve krize karşı mücadeleyi konuştu.

Gülsuyu Gülensu Dayanışma Evi’nden Flormar işçilerine dayanışma ziyareti

Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Evi’nden kadınlardan direnişteki Flormar işçisi kadınlara dayanışma…

Bursa Ekmek ve Gül okurları Flormar işçilerini ziyaret etti

Sendikalaştıkları için işten atılan ve direnişleri 300 güne yaklaşan Flormar işçilerini ziyaret eden Bursa Ekmek ve Gül okuru kadınlar, ‘Mücadelenizde, direnişinizde sizinle birlikteyiz’ dedi.

Direnişten yerel seçime uzanan bir sohbet

Gebze’de bir araya gelen kadınlar ilçelerinde gerçekleşen Flormar direnişini ve Türkiye’nin gündemine dair konuştu...

Flormar işçilerinden yeni yıl mesajı: Sendikalı olarak işe geri dönmek istiyoruz

Sendika hakkı için direnen Flormar işçilerinin yeni yıldan beklentileri: Sağlık, mutluluk ve sendikalı çalışmak...

GÜNÜN DAYANIŞMASI: PSL’den Flormar işçilerine

Party for Socialism and Liberation (PSL) 230 gündür direnen Flormar işçileriyle dayanışmak için ABD’nin New York şehrinin kuzeydoğusundaki Bronx bölgesinde Flormar mağazası önünde bir açıklama yaptı

Egalite Femmes ‘Flormar değil direniş güzelleştirir’ diyor

Fransa'daki Egalite Femmes kadın örgütü Flormar direnişçilerine dayanışma mesajı gönderirken, Yves Rocher'e de sorumluluklarını hatırlattı.

22 Aralık’ta, direnişin 222. gününde Flormar işçileriyle dayanışmaya

Kadınlar Birlikte Güçlü çağrısıyla Türkiye’nin farklı illerinden kadınlar, Flormar direnişine ses olmak; Flormar ve Yves Rocher’u boykot etmek için eylemler yapıyor.

GÜNÜN KLİBİ: Yağmur çamur vız gelir direniyoruz

Direnişte 218 günü geride bırakan Flormar işçileri hazırladıkları kliple kararlılıklarını bir kez daha ilan ediyorlar: ‘İnançlıyız kararlıyız biz buradayız, dünya duydu sesimizi çünkü haklıyız...’

Dayanışmanın sıcaklığı ile Flormar işçileri direniyor

Kazanacaklarına olan inanç bizlere de geçiyor ve kavilleşiyoruz kadın işçilerle, onların seslerini duyurmaya dayanışmayı büyütmeye... Bir kez daha yineliyoruz; Flormar değil direniş güzelleştirir.

FLORMAR DİRENİŞİ 213. GÜNÜNDE: Flormar işçileri haklarını istiyor

Kadınlar Birlikte Güçlü, direnişlerinin 211. gününde Flormar işçilerini ziyaret etmişti. Hem Flormar işçileri hem de Kadınlar Birlikte Güçlü direnişi anlattı.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Kadınlar Birlikte Güçlü Flormar direnişinde

Kadınlar Birlikte Güçlü, direnişlerinin 211. gününde Flormar işçilerini ziyaret etti. Ziyarette dayanışma, umut, birlikte mücadele fotoğraflara bu karelerle yansıdı.

Kadınlar Birlikte Güçlü’den Flormar’a: Direnişiniz bize umut veriyor

Kadınlar Birlikte Güçlü, direnişlerinin 211. gününde soğuk havaya ve engellemelere rağmen Flormar Fabrikası önünde bekleyen Flormar işçileri ile dayanışmayı büyütüyor.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Flormar işçileriyle dayanışma kolisi

Direnişlerinde 200 günü geride bırakan Flormar işçileriyle dayanışmak, direnişlerine bir parça destek olabilmek için, Kadınlar Birlikte Güçlü dayanışma kolileri hazırlıyor.

NOVAMED GREVCİSİ ÖZLEM: Kalbim Flormar’da atıyor

Novamed’deki grev deneyiminden sonra nerede bir direniş olsa gözü kulağı orada olmuş Özlem’in. ‘Kendimi hatırlayarak duygulanıyorum, kalbim orada atıyor’ diyor.

Antalyalı kadınlardan Flormar işçilerine destek

Antalyalı kadınlar Flormar direnişine destek: ‘Flormar değil, direnişiniz güzelleştiriyor, yalnız değilsiniz.’