Ezidi

Valiliğin ‘tutuklandı’ dediği IŞİD’li gözaltına dahi alınmamış!

Ankara Valiliğinin ‘tutuklandı’ dediği Êzidî kız çocuğunu kaçırıp satışa çıkaran IŞİD’li Sabbah Ali Oruç’un kendisinin ifade vermeye gittiği ve ardından serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Tanığa göre mağdur çocuk Êzidî değil, IŞİD’li ailesiyle mutlu!

Bir IŞİD üyesinin Êzidî kız çocuğunu ‘kaçak yollarla Türkiye’ye getirmek ve hürriyetinden yoksun kılmak suçlamasıyla’ açılan davanın ilk duruşması görüldü. Dava 18 Ocak’a ertelendi.

Aile Bakanlığı, Êzidî çocuğu onu kaçırıp ‘satışa çıkaran’ IŞİD’li aileye teslim etti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı korumasındaki Êzidî kız çocuğun, kendisini Türkiye’ye kaçırarak ‘satışa çıkaran’ IŞİD’linin ailesine teslim edildiği ortaya çıktı.

Ezidi kız çocuğunun ölümünden sorumlu Jennifer W. tutuklandı

Almanya’da mahkeme, Irak'ta 10 yaşındaki Ezidi bir kız çocuğunun susuzluktan ölmesine göz yumduğu suçlaması ile yargılanan IŞİD üyesi Jennifer W.’yi 10 yıl hapis cezasına çarptırdı.

IŞİD tarafından zincirlenerek yürütüldükleri yolda Ezidî kadınlar özgürlük yürüyüşü yaptı

Ezidî kadınlar, IŞİD’in Şengal’e yönelik katliamı sırasında zincirlenerek yürütüldükleri sokakta, özgürlük yürüyüşü gerçekleştirdi.

Biz IŞİD karanlığını Êzidî kadınlardan biliyoruz

Esir alınıp satılmış kız kardeşlerimize, dünyanın bütün kadınlarına, katliamlarda hayatlarını kaybetmiş insanların ailelerine, yaralanmış, sakat kalmış yüzlerce insana verilmesi gereken bir hesap var.

GÜNÜN GÖRSELLERİ: Êzidîler...

Êzidîlere özgü ve 7 gün süren Batîzmê Bayramı (Dünyanın Oluşum Bayramı) kutlanmaya başlandı. İşte Sennur Sezer’in kaleminden kültürleriyle, acılarıyla yaşamda var olmaya çalışan Êzidîler...

IŞİD’in elinden kaçan Êzidî kadın: Birçok işkenceye maruz kaldım

Bir yıl 10 gün boyunca IŞİD’in elinde esir kalan E.H.E. isimli Êzidî kadın, kendi imkanlarıyla IŞİD’in elinden kurtuldu. Kadının tek umudu ailesinin ve diğer Êzidîlerin kurtulması...