CHP

GÜNÜN DİKKATİ: Sağlıklı eğitim için en az 57 bin derslik lazım

CHP'den “Covid-19 Salgını ve Eğitim” raporu: Pandemi koşullarında öğrencilerin sağlıklı bir şekilde eğitim-öğretime devam edebilmesi için 57 bin dersliğe ihtiyaç var, 34.2 milyar TL bütçe ayrılmalı.

CHP’den 81 ilde ortak açıklama: İstanbul Sözleşmesi kalacak! Siz gideceksiniz!"

CHP Kadın Kolları 81 ilde eş zamanlı açıklama yaptı: ‘İstanbul Sözleşmesi, kırmızı çizgimizdir. Bu çizgiyi aşanlara oturdukları koltukları dar edeceğiz.’

Kadınlar koruma talep ediyor, devlet reddediyor!

İlgezdi’den dikkat çekici rapor: ‘Şiddet artarken koruma talebi reddedilen kadın sayısı da arttı. 2012’de 6 bin 246 kadının koruma talebi reddedildi, 2018’de bu sayı yüzde 74 arttı’

Mecliste, kadın cinayetiyle yaşamını yitiren kadınların öyküleri okundu

CHP üyesi kadın milletvekilleri TBMM Genel kurlunda aldıkları sözlerle, kadın cinayetlerinde yaşamını yitiren kadınların hikayelerini okudu.

CHP’li kadın vekiller Meclisten ‘Biz varız’ diye seslendi

CHP’li kadın vekilleri Meclisten seslendi: ‘Bilin ki; şiddetsiz, savaşsız, özgür ve eşit bir dünyayı, size rağmen var edecek kadınlar var! BİZ VARIZ!’

Candan Yüceer: Kadın sporcularımıza yönelik nefret söylemi cezasız kalmasın

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer yaptığı açıklamayla ‘Kadın Voleybol Takımımızı hedef gösteren Belediye Başkanı hakkında gereği yapılmalıdır!’ dedi.

Candan Yüceer kadın katliamlarına ilişkin kanun teklifi verdi

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, artan kadın katliamlarının müebbet hapis cezasının ağırlaştırılmış müebbet şeklinde değiştirilmesi için kanun teklifi verdi.

3 yılda 1391 öldürüldü, 982 kadın tecavüze uğradı!

CHP’li vekil Necati Tığlı tarafından hazırlanan rapora göre, 2019 yılının ilk altı ayında 214 kadın erkekler tarafından öldürüldü. Bir önceki yıla göre artış yüze 4.

Siyasetin kutuplaştırcı dili kadınları da kutuplaştırıyor

Gaziosmanpaşa’ya bağlı Küçükköy semti salı pazarında kadınlarla seçimi konuştuk. Siyasetin kutuplaştırıcı dili pazara gelen kadınlara da fazlasıyla yansırken, kadınlar seçimden bıkmış durumda.

Ülkenin dört bir yanından çocuk istismarına tepki

Çocuk istismarına karşı tepkiler devam ediyor. Ülkenin dört bir yanında sokağa çıkan kadınlar çocuk istismarına karşı taleplerini sıraladı.

Bu mudur yani? CHP’den ‘muhtarlara nikah yetkisi’ teklifi!

Müftülere nikah yetkisi meclisten geçti, CHP ‘mahalle muhtarları da nikah kıysın’ diye teklif verdi. Gerekçe: belediyelerin yükünü hafifletmek!

Kadınları hedef tahtasına koymanın 15 yılı

CHP’li Zeynep Altıok, AKP döneminde yöneticilerin ve bürokratların kadını hedef alan söylemlerini raporlaştırdı. Raporda AKP’nin kadına bakışı “ayrımcı, eril ve hükmeden” olarak tanımlandı.