bütçe

EŞİK’ten Meclis izleme raporu: Bütçe soruları havada, İstanbul Sözleşmesi maskelerde kaldı!

Eşitlik İçin Kadın platformu, son bir ayda, kadın hakları ve cinsiyet eşitliği adına TBMM’de yapılanlar ve yapılmayanları sıraladı.

‘Acı Reçete’: Ekonomik Seferberlik’in kadınlara faturası

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 2021 bütçesinde ne var ne yok, 'aile arabuluculuğu' neden yeniden gündeme getirildi, istihdam paketinde iki maddenin çekilmesi ne anlama geliyor?

Kadınlara kapalı ‘Ben yaptım oldu’ bütçesiyle karşı karşıyayız

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm: Kadınların sözü, eylemi, deneyimi ve taleplerinin yer almadığı bir bütçe, “kadın bütçesi” olamaz.

Kendin yap devleti | Kadınların Gündemi

Depremde enkaz altında kalan ne? Meclisteki bütçe görüşmelerinden kadınların payına ne düşüyor? Editörlerimiz Elif Turgut soruyor, Sevda karaca yanıtlıyor...

Sağlık emekçileri, ‘halk için bütçe’ talebini yükseltmeli!

‘Hakkınız ödenmez dediler, ödemediler’ çünkü bütçe yetersizdi! Sağlık Bakanı tavandan ek ödeme vereceğiz dedi bizim bordrolarımıza maalesef o ek ödeme hiç yansımadı çünkü bütçe yetersizdi...

GÜNÜN DİKKATİ: 2002’de eğitime ayrılan 17.18’lik bütçe payı 2020’de 4.65’e düştü

Türkiye’de geçen yıl bin 115 özel okula karşılık sadece 166 devlet okulu açıldı. Son 6 yılda özel okullarda okuyan öğrenci sayısı yüzde 134 arttı.

Çocuğuna holter çektirmek istedi, hastane ‘pil getir’ dedi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde çocuğuna holter (kalp ritim testi) çektirmek için sıra bekleyen hastaya, görevli ‘İnce pil almanız gerekiyor. Yoksa holter çekemiyoruz’ dedi.

Bakanlığın ajandasında sosyal yardım ve aile var, kadın yok

Kadına yönelik şiddetin her geçen gün arttığı ve vahşileştiği günlerde Aile Bakanlığı bütçesi görüşüldü. Bakanlığın bütçesi 2020’de de kadınlara değil sosyal yardımlara aktarılacak.

AKP’li Ünal’dan Nadira Kadirova’ya suçlama: Şizofreni belirtileri vardı

HDP Milletvekili Serpil Kemalbay, AKP'li Şirin Ünal'ın evinde ölen Nadira Kadirova'yı bütçe görüşmeleri gündemine taşıdı. Ünal, kendini ‘Şizofreni belirtileri vardı’ diye savundu.

Kalem kalem bütçe: Kadınlara düşen yüzde 1 bile değil!

2020 bütçesi toplumsal cinsiyet eşitliğine dair bir tercihi yansıtıyor: Türkiye’nin yarısını oluşturan kadınları kendileri olma hakkından alıkoyarak bakım ihtiyacı karşısında adeta evlere hapsediyor.

Bütçeden kadınlara ayrılan pay yalnızca binde 9!

2020 yılı bütçesinde Kadının Statüsü Genel Müdürlüğüne ayrılan pay binde 9’a düşerken en yüksek artış sosyal yardımlara yapıldı.

Yüceer: Bütçede eşitlikçi bakış hiçe sayılıyor

CHP’li Candan Yüceer 11. Kalkınma Planından ‘toplumsal cinsiyete duyarlı’ kavramının çıkarılmasının bütçeyi de etkilediğine dikkat çekti: ‘Kadınların dezavantajlı konumunu pekiştiriyorsunuz.’

Hükümetin krize karşı emniyet supabı: Aile

Aile Bakanlığı bütçe görüşmelerinde ortaya çıkan tablo: Hükümet ‘aileyi’ krize karşı emniyet supabı, kadınları da ‘sosyal yardımlarla aileyi ayakta tutmaya çalışan görevliler’ haline getirmek istiyor.

Kocaeli’de kadınlar krizi tartışıyor

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği kadınlarla birlikte krizi ve krizin etkilerini tartışıyor. Sendika Uzmanı Onur Bakır ve Flormar işçilerinin katılacağı etkinlik 28 Ekim Pazar günü 14.00'te

Al sana bütçe kaynağı...

En çok kadınlara ilişkin vaatler için soruluyor soru: Kaynağı nereden bulacaksınız? En son AKP Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam da dahil oldu tartışmaya... Cevap veriyoruz: