Ayşe Tuba Arslan

Ayşe Tuba Arslan davası ve önlenmeyen kadın cinayetleri

Ayşe Tuba Arslan davasını ve önlenmeyen kadın cinayetlerini Demokrasi İçin Hukukçulardan Avukat Heval Yıldız Karasu ile konuştuk.

Haftanın öne çıkanları | Kadın cinayetleri tablosu ne gösteriyor?

Editörlerimizden Elif Turgut soruyor, Sevda Karaca değerlendiriyor.

Ayşe Tuba Arslan’ın avukatları: Tüm sorumlular yargılansın

Ayşe Tuba Arslan’ın ölümünde ihmali olan kamu görevlilerine yönelik inceleme ve soruşturmaların cezasızlıkla kapatılmasına karşı Arslan’nın avukatları, ailesi ve Eskişehirli kadınlar açıklama yaptı.

Ayşe Tuba Arslan davasında korumayanları korudular!

23 kez suç duyurusuna rağmen Ayşe Tuba’yı koruyamayan devlet; hakimini, polisini, ŞÖMİN uzmanını korumaya aldı, yapılan suç duyuruları kapatıldı.

Ayşe Tuba’dan öncesi ve sonrası: İstanbul Sözleşmesi’nin anlamı ve iktidarın kadınlara bakışı

Ayşe Tuba Arslan’ın ve Nahide Opuz’un yargısal süreçlerinin benzerliği İstanbul Sözleşmesinin uygulanırsa yaşatacağını hatırlatıyor… Avukat Neriman Ersin yazdı…

Ayşe Tuba Arslan'ın katiline indirimsiz ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası

Eskişehir'de boşandığı Ayşe Tuba Arslan'ı öldüren Yalçın Özalpay'a ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verildi.

Ayşe Tuba Arslan davası görüldü | Savcı haksız tahrik indirimi uygulanmamasını istedi

Eskişehir’de kendisinden ayrılan Ayşe Tuba Arslan’ı satırla katleden Yalçın Özalpay yargılandığı dava görüldü. Savcı sanık hakkında haksız tahrik indirimi uygulanmamasını istedi.

‘Ayşe Tuba Arslan davasında buluşalım’

Eskişehir’de 23 kez şikayetçi olduğu halde önlem alınmadığı için öldürülen Ayşe Tuba Arslan davasının duruşması 19 Haziran Cuma günü yapılacak.

Tutunabileceğimiz tek şey işte bu dayanışma

Göz göre göre ölüme itilen Ayşe Tuba’nın davasında katil ‘namus’ dedi, mahkeme dinledi, kadınlarsa gerçek adalet için salonun içinde, önünde inatla ve ısrarla mücadele etti. İşte tutunacağımız şey bu.

Ayşe Tuba Arslan davası || Kadınlar girmesin diye adliyenin kapısını kilitlediler

23 şikayeti görmezden gelinen ve sokak ortasında öldürülen Ayşe Tuba Arslan davası görülüyor. Kadınların davayı takip etmesine izin vermeyen savcının talimatıyla adliyenin kapıları kilitlendi.

Avukat Arpacı: Arslan’ın adalet arayışını sürdürüyoruz

Ayşe Tuba Arslan’ı katleden Yalçın Özalpay hakkında açılan davanın ilk duruşması yarın. Dosya avukatlarından Pınar Çelik Arpacı tüm kadınlara dayanışma çağrısında bulundu.

Ayşe Tuba Arslan davasına çağrı

Ayşe Tuba Arslan'ı tasarlayarak, canavarca hislerle katleden sanık Yalçın Özalpay hakkında açılan dava 21 Şubat Cuma günü 09:30'da Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

Ayşe Tuba Aslan davasında iddianame hazırlandı

23 kez şikayet ettiği eski eşi tarafından öldürülen Ayşe Tuba Arslan davasında iddianame hazırlandı. Özalpay’ın eylemi tasarlayarak canavarca hisle ve eziyet çektirerek gerçekleştirdiği belirtildi.

Ayşe Tuba Arslan cinayetinde devletin tüm kurumları sorumlu!

Şiddet gördüğü eski eşi hakkındaki 23 şikayetine rağmen adım adım ölüme gönderilen Ayşe Tuba Arslan cinayetindeki 61 sayfalık raporla açıklandı: Hiçbir kurum görevini yerine getirmemiş!

AKP’nin ‘Benden umudu kesmeyin’ genelgesi

Genelgeyle ilgili tartışılması gereken iki ana eksen var; birincisi içeriği, diğeri ise nasıl bir arka planla, nasıl hesaplarla hazırlandığı ve ne amaçlandığı...