Aliağalı kadınlar

Aliağalı Kadınlar: Depremin yarattığı yıkımı kadın dayanışması ile saracağız

Aliağalı Kadınlar deprem bölgesinden Aliağa’ya gelen kadınlarla bir araya geldi. Kadınlar 8 Mart Çarşamba günü 18.00’de Petrol-İş önünden gerçekleştirilecek 8 Mart yürüyüşüne de çağrı yaptı.

Aliağalı kadınlar: İstanbul Sözleşmesi’nden ve şiddetle mücadeleden vazgeçmiyoruz

18 Eylül günü sekiz yıldır birlikte yaşadığı T.Y. isimli erkek tarafından çocuklarının gözü önünde ağır şiddete maruz kalan İranlı K.K. için Aliağalı kadınlar açıklama yaptı.

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu 8 Mart’ta sokakta

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu 17.30’da Petrol-İş Sendikası önüne ‘Emeğimizden, işimizden, geleceğimizden, yaşamımızdan ve haklarımızdan vazgeçmiyoruz’ diyerek 8 Mart çağrısı yaptı.

Biz kadınlar çözümü örgütlü gücümüzde bulacağız

‘Siz siyasetinizin karanlık fikirlerinin altında kalacaksınız. Biz haklarımızı, hayatlarımızı savunmaya, dayanışmamızı güçlendirmeye, çözümü kendi örgütlü gücümüzde aramaya devam edeceğiz.’

Aliağalı Kadınlar, 25 Kasım günü ses çıkarma eylemi yapacak

Aliağalı Kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde saat 21.00’de evlerinden şiddete karşı ses çıkarma eylemi gerçekleştirecek.

Aliağalı Kadınlar: Kadına yönelik şiddete karşı haklarımızdan vazgeçmiyoruz

Aliağalı Kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’nde bütün kadınları taleplerini haykırmaya ve haklarına sahip çıkmaya çağırdı.

Aliağa’da kadınlar krize, şiddete, savaşa ve eşitsizliğe karşı yürüdü

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformunun çağrısıyla 8 Mart öncesi bir araya gelen kadınlar, Petrol-İş’in önünden Demokrasi Meydanı’na bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Çiğli ve Aliağa’da kadınlar bir araya geldi: Mücadele etmeliyiz

İzmir’in Çiğli ve Aliağa ilçesinde 8 Mart öncesi bir araya gelen kadınlar, krizin, şiddetin ve eşitsizliğin yaşamlarına yansımalarını anlatarak, bunlara karşı nasıl mücadele edeceklerini konuştu.

‘Tadilat’ bahanesiyle kapatılan sığınmaevi 5 yıldır açılmıyor!

Aliağalı kadınlar, yaşadıkları kentte belediye tarafından kapatılan kadın sığınmaevinin tekrar açılması için imza topladı.

Aliağalı kadınlardan işçilere destek

Alıağalı kadınlar, Aliağa Belediyesinden işten çıkarılan ve direnişe geçen işçilere destek ziyaretinde bulundu.

Aliağalı Kadınlar’dan, belediye işçileri için dayanışma çağrısı

Aliağalı Kadınlar işten atılan Aliağa Belediyesi işçileri için dayanışmaya çağırdı.

Aliağalı kadınlardan çocuk istismarına tepki

Aliağa’da kadınlar Demokrasi Meydanı’nda toplanarak çocuk istismarına karşı eylem yaptı.

Aliağa’da 8 Mart

Aliağa’da Emek ve Demokrasi Platformunun düzenlediği etkinliklerde bir araya gelecek.

Aliağalı kadınların en acil talebi: KREŞ

Yerel seçimler öncesi kahvaltıda bir araya gelen Aliağalı kadınlar gündeme dair sohbet etti. Kadınların en acil ve öncelikle çözülmesi gereken talebi nitelikli, güvenli, bilimsel eğitim veren kreşler.

Aliağalı kadınlar kahvaltıda buluşuyor

Aliağalı Kadınlar ‘Yeni yılda kadınları neler bekliyor, yerel seçimlerden kadınların beklentileri neler?’ sorularını konuşmak üzere kahvaltıda buluşuyor.

GÜNÜN GÜZELLİĞİ: Aliağa kadınların örgüleriyle rengarenk

İzmir Aliağalı kadınlar ‘Rengarenk Aliağa’ diyerek Zeytinli Park’ta bulunan ağaçları el emeği örgüleri ile renklendirdi.

Aliağalı kadınlar ‘Biz de varız’ demeye devam ediyor

Aliağa’da yaşayan, ‘Bu kentin sorunlarına karşı ne yapabiliriz? Tacize, tecavüze ve çocuk istismarına karşı ne diyoruz’ diyen kadınlar sorunlara karşı ortak bir duruş sergilemek için bir araya geldi.

Aliağalı Kadınlar, 8 Mart öncesi sorunlarını konuştu

Aliağalı Kadınlar 8 Mart öncesi Aliağa Kadınlar Lokali’nde bir araya gelerek sorunlarını konuştular. Öte yandan İzmir Kadın Platformundan da kadınlara 8 Mart'a çağrı var.