Adana Kadın Platformu

Adana Kadın Platformu: Yaşamı savunmaya devam edeceğiz

Adana Kadın Platformu, intihara sürüklenen ve siyasi tutumlarından dolayı hukuksuz uygulamalarla baskı altına alınmak istenen kadınlar için basın açıklaması yaptı.

Adana Kadın Platformu 25 Kasım'da sokakta

25 Kasım’a giderken pek çok etkinlik yapacak olan Adana Kadın Platformu 25 Kasım Perşembe Günü de 18.00’de Fenerli Kadın Yürüyüşü yapacak.

Adana Kadın Platformu üyesi kadınlar Grev filmini izledi, 25 Kasım’a çağrı yaptı

Adana Kadın Platformu, 25 Kasım etkinliklerinin startını ‘Grev’ filmiyle verdi. Adanalı kadınlar 25 Kasım’da da 18:00’de Beşocak Meydanı'nda olacak.

Fikriye Özbek’e verilen cezaya yapılan itiraz da reddedildi

Av. Sevil Aracı: İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmadığı, her gün kadın cinayetleri haberleri aldığımız bu dönemde ölümden kurtulabilmiş bir kadının bu şekilde cezalandırılmasını asla doğru bulmuyoruz.

Adana Kadın Platformu Afgan kadınlar için eylem yaptı

Taliban'ın Afganistan'da yönetimi ele geçirmesinin ardından Afgan kadın ve çocuklarının tehdit altında olduğuna dikkat çeken Adana Kadın Platformu İnönü Parkı’nda Afgan kadınlar için eylem yaptı.

Adana Kadın Platformu: Kadın cinayetlerinin failleri katilleri serbest bırakanlardır

Kadın Katliamlarına yönelik açıklama yapan Adana Kadın Platformu ‘Katilleri serbest bırakıp aklayanlar, bu cinayetlerin failidir’ dedi.

Adana'da kadınlar 1 Temmuz'da sokakta!

Adana Kadın Platformu, 'İstanbul Sözleşmesi bizim, vazgeçmiyoruz' sözünü büyütmek için 1 Temmuz 18.00'de İnönü Parkı'na çağırıyor.

Adana Kadın Platformu HDP’ye taziye ziyaretinde bulundu

HDP İzmir İl binasında katledilen Deniz Poyraz için Adana HDP il binasına taziye ziyaretinde bulunan Adana Kadın Platformu, dayanışma çağrısı yaptı.

Adana’da kadınlar sokakta: İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz

‘İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz’ diyen Adanalı kadınlar sokağa çıkarak ‘Söz konusu olan hayatımız’ dedi.

Adana Kadın Platformu: 19 Haziran İnönü Parkı'nda buluşalım

Adana Kadın Platformu tüm kadınları 19 Haziran'da saat 18.00’de İnenü Parkı’nda ‘İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz’ demeye çağırıyor.

Adana Kadın Platformu: Tüm kadınları sesimize ses katmaya çağırıyoruz

Adana Kadın Platformu iki çocuğunu istismar etmek suçundan 35 yıl ceza alan sanık M.A.K.'ın 8 Haziran Salı saat 13.00'de Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek davaya çağrı yapıyor.

Çocuklarını istismar eden M.A.K.'nin yargılandığı davada savcı beraat istedi

Adana’da iki çocuğunu istismar etmek suçundan 35 yıl ceza alan ancak İstinaf Mahkemesinin kararı bozduğu, sanık M.A.K.’nin yedinden yargılandığı davada savcı beraat istedi.

Çocukların anlatımları istismarı kanıtlarken savcı, sanık için beraat istedi

Adana’da 5 ve 11 yaşlarındaki kız çocuklarının 17 yaşındaki kuzenleri E.A. tarafından istismara maruz kalmasıyla ilgili görülen davada savcı sanık için beraat istedi. Dava 28 Mayıs’a ertelendi.

Adana Kadın Platformu: Haklarımızı korumak için mücadeleye devam edeceğiz

Adana Kadın Platformu üyesi kadınlar yaptıkları eylemle İstanbul Sözleşmesi için mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.

Fikriye Özbek’e 15 yıl ceza verildi: Fikriye’nin gördüğü şiddet göz ardı edildi

Adana’da yıllarca şiddet gördüğü eşini öldürme suçlamasıyla yargılanan Fikriye Özbek’e 15 yıl 10 ay hapis cezası verildi.

Adana Kadın Platformu, Fikriye Özbek ve tüm kadınlar için adalet istedi

Aynı gün yargılanan 3 kadın için açıklama yapan Adana Kadın Platformu üyesi kadınlar, Fikriye Özbek ve tüm kadınlar için adalet istedi.

LGBTİ nefretine karşı Adana Kadın Platformu: Gökkuşağı her yerde!

‘Hayatlarımızı birlikte savunmak, özgürlüğümüzü birlikte kazanmak için bir aradayız, buradayız, kararlıyız. Gökkuşağının tüm renkleriyle Adana’da olmaya devam edeceğiz. Gökkuşağı her yerde.’

Çocuk istismarı davasında gelen rapor, çocukların ifadesini doğruladı

Adana’da istismara maruz bırakılan iki çocuğun ifadeleriyle ilgili Balcalı Hastanesinden gelen yeni rapor, çocukların ifadesinin ‘itibar edilebilir’ olduğunu kanıtladı.

Okul müdürü hakkındaki taciz iddiası soruşturulmadı, kadına ‘hakaret’ davası açıldı

Taciz suçlaması ile hakkında şikayette bulunduğu okul müdürünün şikayeti üzerine hakkında dava açılan Sezen K. ‘hakaret ve tehdit’ iddiası ile hakim karşısına çıktı. Dava 13 Nisan’a ertelendi.

Adana 8 Mart’ında LGBTİ+ ve Boğaziçi yasağına tepki

Adana Kadın Platformu ve Adana LGBTİ+ Dayanışması, 8 Mart mitingine LGBTİ+ ve Boğaziçi’ne dair döviz, pankart ve bayrakların yasaklanması ile yaptığı basın açıklamasıyla tepki gösterdi.