10 Ekim

1 hafta sonrasına ertelenen 10 Ekim davasında anneler mahkeme heyetine tepki gösterdi

10 Ekim davasının 9. duruşmasında adalet istiyorum diyen kayıp yakını salondan çıkarılmak istendi. Tepki üzerine mahkeme salonunu terk eden heyet duruşmayı 1 hafta sonraya erteledi.

Barışı büyütmek için...

10 Ekim’de hayatını yitirenler çınar ağaçlarında hatırlanacak...

10 Ekim Katliamı anıtına yapılan saldırıya ailelerden tepki

Ankara Garı önünde bulunan 10 Ekim Katliamı anıtına yapılan saldırıya aileler tepki gösterdi.

10 Ekim anneleri: Dava bir ömür de sürse takipçisi olacağız, adalet istiyoruz

10 Ekim’de oğlunu, eşini, kardeşini kaybeden kadınlar konuştu. Yakınlarının o gün Ankara’ya barış istemek için geldiğini söyleyen kadınlar, ‘Dava bir ömür de sürse takipçisi olacağız’ dedi.

Polisten, Ankara katliamında ölenlere tahammülsüzlük

Ankara’da 1 Eylül polis ablukası altında geçti. Polis, Ankara Katliamında yaşamını yitirenlere atfedilen etkinliğe engel olmaya çalıştı.

10 Ekim davasında karar: 9 sanığa 101’er kez ağırlaştırılmış müebbet

Kamu görevlilerinin yargılanmadığı, adaletsizlikler dolu 10 Ekim davasında sona gelindi. Yargılanan 9 sanık 101’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırıldı.

Adaleti yazmıyor kitaplar...

Kanunların yazdığı şekilde uygulanması adaleti sağlıyor mu? Kanunda yazılı cezanın sanıklara verilmesi ‘Adalet yerini buldu’ dedirtiyor mu? Peki neden?

Adalete ulaşacacağımız o güne kadar….

Bu yazı esasen bir teşekkür yazısıdır. Her duruşma için bizim gücümüz olan, dayanağımız olan, bu uzun yolu birlikte yürümemizi sağlayan bu şahane kadınlara binlerce kez teşekkürler...

GÜNÜN BELGESELİ: Elif

10 Ekim Barış Mitingi’ne yönelik IŞİD saldırısında hayatını kaybeden 102 insan, şiir ve edebiyattan sonra sinemanın da konusu. “Elif” Belgeseli de bunun ilk örneklerinden.

Ankara'da 'Ekinoks' zamanı

Ankara Katliamında bir bacağını kaybeden ama umudunu hiç kaybetmeyen Günay Karakuş sergisinde yer alan resimleri anlatıyor: Katliam sonrası yaşadığım o güzel dayanışmayı yeniden yaşıyorum...

Günay’ın sergisinde direnç, umut ve dayanışma karanlığı parçaladı

10 Ekim katliamı’ndan yaralı kurtulan ve bir bacağını kaybeden Günay Karakuş ilk resim sergisi olan ‘Ekinoks’a ilişkin konuştu.

GÜNÜN SERGİSİ: Ekinoks

10 Ekim 2015’te Ankara Garında barış mitingine düzenlenen bombalı saldırıda yaralanan ve bir bacağını kaybeden Günay Karakuş’un resim sergisi bugün sanatseverlerle buluşuyor.

‘Ekinoks’ başlıyor

10 Ekim 2015’te Ankara Garında Barış Mitingine düzenlenen bombalı saldırıda bir bacağını kaybeden Günay Karakuş resim sergisi açmaya hazırlanıyor.

Şebnem Yurtman unutulmadı

Hacettepe Üniversitesinde yeni eğitim-öğretim yılının açılışında 10 Ekim Ankara katliamında yaşamını yitiren Şebnem Yurtman kadın mücadelesiyle anıldı.

O An_Kara

Antalya Ekmek ve Gül Kadın Tiyatro Atölyesi 10 Ekim’de yaşamını yitirenleri ‘O An_Kara’ oyunu ile andı.

10 Ekim'i kadınlar anlatıyor

10 Ekim Ankara Katliamında eşlerini, çocuklarını, yakınlarını kaybeden kadınlar anlatıyor. Acımız hâlâ taze, adalet istiyoruz!

10 Ekim anmalarına dahi tahammülleri yok!

10 Ekim Ankara Katliamı’nın 2. yıl dönümü için ülkenin dört bir yanında anmalar gerçekleşirken Ankara Garı önünde ve İstanbul Üniversitesinde yapılmak istenen anmalara polis saldırdı.

GÜNÜN ŞARKISI: Dalında Gencecik

10 Ekim 2015... Barış talebiyle yola çıkan ve bombalı saldırıyla yaşamdan koparılan 102 canın anısına bu şarkı. ‘Barış’ derken yarım kalan yaşamlara: Hasretle, saygıyla, dirençle...

GÜNÜN ÇAĞRISI: Adalet için bizi yalnız bırakmayın!

10 Ekim Ankara Katliamının üzerinden 2 yıl geçti. Katliamda yakınlarını yitiren kadınların tüm kadınlara bir çağrısı var: Biz yalnızca adalet istiyoruz. Bizi yalnız bırakmayın!

Gülüşümüzü eksilttiler, ama asla umudumuzu değil

Biz insanlığın güzel günlerini yaratmak için çıktık yola. Aramızdan ayrılanlara, asla artık yoklar demiyoruz. Her birimiz, bizden koparılanların da umudunu, özlemini sırtlayarak devam ediyoruz yola.