İlk Sesten Son Nefese
Yönetmenliğini Deniz Çankaya Salmanlı’nın yaptığı ve hemşirelerin çalışma koşullarını anlatan İlk Sesten Son Nefese belgeselini yönetmeni ve belgeselin katılımcıları olan hemşirelerle konuşuyoruz.

Nöbetler, hastanenin tüm işleri, üstüne bir de evdeki yükler derken hemşireler “tükenmişlik sendromu”yla karşı karşıya. Yatılı okullarda birer “melek” olmaları için her şeyleriyle kendilerini mesleklerine adamaları istenen hemşireler ise hiç de öyle “melek”lere layık koşullarda çalışmıyor. Özellikle OHAL’den itibaren yüzde 44 kadın çalışanın ihraç edildiği sağlık alanında iş yükünün daha da artması ile yıpranarak çalışan hemşireler bir de şiddete uğrayarak ya da öldürülerek çalışmaya devam ediyor.

Hemşireler sorunlarını anlatmak için Haber Sen 5 Nolu Şube Sekreteri Deniz Çankaya Salmanlı tarafından hazılanan ve katılımcılarının bizzat hemşireler olduğu İlk Sesten Son Nefese belgeselini yönetmeni ve belgesel katılımcıları ile konuştuk. Hemşireler, sağlık alanındaki performans sistemi, mobbing, kreş hakkı gibi pek çok konu hakkında yaşadıklarını anlattı.

İlgili haberler
Hemşirelerin talepleri ve sorunları ne?

SES Ankara Şube Eğitim ve Örgütlenme Sekreteri Eylem Kaya Eroğlu hemşirelerin sorunlarını ve taleple...

Hemşireler, 12 Mayıs’ı neden kutlayamıyorlar?

Hemşirelerin Dünya Hemşireler Günü’nün kutlamama nedenlerini, çalışırken neler yaşadıklarını ve gerç...

GÜNÜN ETKİNLİĞİ: İlk Sesten Son Nefese

Ebelik / Hemşirelik Haftasında bir belgesel gösterimi. Deniz Salmanlı’nın yönetmenliğini üstlendiği,...