Karantina kadına şiddeti artırabilir: Roma’da birimler 24 Saat hizmet verecek
İtalya’nın Roma Belediye Başkanı Virginia Raggi, karantinanın kadına yönelik şiddeti artırabileceği tehdidine karşı mücadele birimlerinin 24 saat görevde olduğunu duyurdu.

Roma Belediye Başkanı Virginia Raggi, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan karantinanın, kadınlara yönelik şiddeti artırabileceğini öngörerek mücadele birimlerinin 24 saat görevde olduğunu duyurdu.

Koronavirüsü salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İtalya’da karantina devam ediyor. 3 bine yakın insanın yaşamını yitirdiği İtalya’nın Roma Belediye Başkanı Virginia Raggi, karantinanın kadına yönelik şiddeti artırabileceği tehdidine karşı mücadele birimlerinin 24 saat görevde olduğunu duyurdu.

Virginia,Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, “Roma kadınların yanında. Özellikle de bu acil durum döneminde. Bizlerden evlerden çıkmamamız istendi ama bu çok sayıda kadın için ciddi bir sorun haline gelebilir” dedi.

Virginia, Roma Belediyesine bağlı şiddetle mücadele merkezinin telefon hizmetine 24 saat devam edeceğini, yasal ve psikolojik danışmanlık hizmeti vermeyi sürdüreceğini belirtti.

Kaynak: Jinnewsİlgili haberler
Gördüğüm şiddet karşısında ben susmayacağım, siz d...

‘Bu sadece benim öyküm değil, bu tüm kadınların öyküsüdür. Bizim her gün ataerkil zihniyetten gördüğ...

Şiddete karşı yaşama sarılan göçmen bir kadın: GÜL

Evlilik nedeniyle gittiği İngiltere’de göçmen olmanın yanında şiddeti yaşamış bir kadın Gül. Şiddet...

Kadınların yaşadığı şiddetin üstünü örtme devri bi...

Kadın avukatların yargıdaki cinsiyetçiliğe karşı tepkisini ve yayınladıkları imza metnini imzacı avu...