Feray Şahin’in annesi Anneler Günü’nde kızının mezarı başındaydı: Adalet ne zaman gelecek?
Feray Şahin’in annesi Aysel Şahin Anneler Günü’nde kızının mezarı başındaydı: Kızım sen bana gelemiyorsun, ben sana geldim. Sen gittin gideli bizim hiç yüzümüz gülmedi, dünyamız karardı.

Mersin’de polis memuru Fatih Burak Aykul tarafından öldürülen üniversite öğrencisi Feray Şahin’in annesi Aysel Şahin ve babası Bekir Şahin Anneler Günü’nü kızlarının mezarı başında geçirdi. Mezarda gözyaşları döken anne Feray Şahin, “Kızım sen bana gelemiyorsun, ben sana geldim. Sen gittin gideli bizim hiç yüzümüz gülmedi, dünyamız karardı, yaşayan bir ölüyüz kızım” dedi.

Kızının mezarına güller bırakan anne Şahin, dualar edip kadın cinayetlerinin son bulmasını ve adaletin yerine getirilmesini istedi.

‘KATİLLER CEZASINI ÇEKSİN’

Feray’ın katilinin gereken cezayı almasını istediklerini söyleyen anne Şahin, şunları dile getirdi:

“Anneler ağlamasın. Kızımı benden kopardılar. Biz sensiz, sen de bizsiz kaldın. Sen olsaydın kardeşini, ağabeyini, babanı hepsini organize ederdin. Bana Anneler Günü sürprizi hazırlardın. Kardeşinin bugün doğum günüydü, ona doğum günü, bana da Anneler Günü hediyesi alırdın. Ama şimdi neredesin? Aramızda yoksun. Anneler Günü de doğum günü de haram oldu, sen gittin gideli kutlayamaz olduk, bayramlarda zehir oldu kızım bize.”

Kadın cinayeti faillerine gerekli cezaların verilmesi gerektiğini söyleyen anne Şahin, “Evladımızın acısı bizi yakarken, diğer yandan da adalet için çırpınıyoruz. Bu adalet ne zaman gelecek? Katil şimdi ailesi ile güle oynaya Anneler Günü’nü kutlarken biz kızımızın mezarında acıyla gözyaşı döküyoruz. Yeter artık, adalet gelsin, katil işlediği bu cinayetin cezasını çeksin istiyoruz. Her gün kadın cinayeti haberleri görmekten bıktık. Katillere ağırlaştırılmış müebbet verilerek bu cinayetlerin önüne geçilsin. Biz yandık başka analar, aileler yanmasın” diye konuştu.


NE OLMUŞTU?
19 Eylül 2017 tarihinde, Mersin’in Mezitli ilçesinde Toros Üniversitesi öğrencisi Feray Şahin, evinde, polis memuru Fatih Burak Aykul tarafından katledilmişti.
İstanbul’dan gelen ve altında 6 profesörün imzası olan adli tıp raporunda "Uzaktan ateş edilerek öldürülmüştür" denildi. Ancak hakkında “Kasten adam öldürme” suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanan Aykul, Mersin 5. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan yargılama sonucunda iyi hal indirimli 5 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılarak tahliye edildi.

Fotoğraflar: Evrensel

İlgili haberler
Feray Şahin’in babası Bekir Şahin: Adeta katili ku...

Üniversite öğrencisi Feray Şahin’i öldüren Fatih Burak Aykul’a verilen 5 yıl cezaya itiraz eden aile...

Feray Şahin ölümünün 4. yılında anıldı: Dosya 3 yı...

Polis Fatih Burak Aykul tarafından katledilen Feray Şahin ölümünün 4. yıl dönümünde anıldı. Katile v...

Feray Şahin’in annesi: ‘Feraylar ölmesin’

Mersin'de 3 yıl önce öldürülen Feray Şahin, doğum gününde Gaziantep’teki mezarı başında ailesi taraf...