Antep

Avukat Önder Alkurt: Duygu Delen dosyasında cinayet ihtimali güçleniyor

Şüpheli şekilde yaşamını yitiren Duygu Delen dosyasında sanık Mehmet Kaplan'ın kanında uyuşturucu tespit edildi. Avukat Önder Alkurt, bu durumun cinayet ihtimalini güçlendirdiğini söyledi.

Bir mülteci kadın işçi daha çalıştığı villada ölü bulundu

Antep'te tekstil patronu Ahmet Şireci'ye ait lüks villada çalışan Nepalli mülteci kadın işçi Monna Rai, iple tavana asılı halde ölü bulundu.

Duygu Delen’in arkadaşları: ‘Kimsenin gücünden, tanıdıklarından korkmayalım’

Duygu Delen’in arkadaşları Ekmek ve Gül’ün Instagram canlı yayınına katılarak Duygu’nun intihar etmediğini, yaşanın bir cinayet olduğu ve adalet mücadelesinden vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Duygu Delen’in arkadaşları: ‘Duygu şiddet görüyordu, olay intihar olamaz’

Babası iş insanı olan eski erkek arkadaşının evinden şüpheli şekilde düşerek yaşamını yitiren Duygu Delen’in arkadaşları konuştu. Duygu’nun arkadaşları olayın intihar değil, cinayet olduğunu düşünüyor

‘Dolap var da ne oluyor, içini dolduramıyoruz ki’

Cumhurbaşkanının “Buzdolabı satışları arttı” diyerek gerekçelendirdiği “Uçuştayız” tablosuna tepki gösteren kadınlar, çarşının pazarın yolunu unutmuşken buzdolaplarının nasıl dolacağını soruyorlar.

Antep’te 14 yaşındaki çocuk istismara maruz kaldı

Antep'te bir radyoda sunuculuk yapan 55 yaşındaki Nuri Ö. 14 yaşındaki bir çocuğu istismara maruz bıraktı.

Engelli kadına polis tacizi!

Antep’te bir polis işitme ve konuşma engelli bir kadını taciz etti. Kadın polisten şikayetçi oldu.

İşçi kadına bir el kremini bile çok görüyorlar!

Akınal Bella’dan bir işçi kadın korona süreci boyunca sabun yerine işçilere bulaşık deterjanı verildiğini, yanında krem getirdiği için ‘Siz krem de mi sürüyorsunuz?’ diyerek aşağılandığını anlattı.

Şikayetlerim dikkate alınsaydı Ceylan yaşıyor olurdu

Rukiye Mat’ın anlattıkları toplum, yargı ve devlet eliyle bir kadının nasıl şiddet dolu bir evliliğe maruz bırakıldığını, kızı Ceylan’ın nasıl göz göre göre öldürüldüğünü ortaya seriyor.

Mahallemizde mültecilere yapılan ırkçılık

Antep'ten Ebal Orucak, sokağında mültecilere yönelik gerçekleşen ırkçı saldırıyı yazdı: "Tekrar sordum, 'İlk dövdükleri kadın var ya hamileymiş, çocuğunu düşürmüş' dedi."

Antep’te işçi kadınlar anlattı: 1 Mayıs talebimiz eşitlik, geçinebileceğimiz bir ücret ve değer görme…

Antep’te yaşamak için çalışmak zorunda kaldıklarını belirten kadınların asıl gündemi salgın değil geçinmekken 1 Mayıs talepleri de eşitlik oluyor…

Şölen işçisi kadınlar: Luppo kadar bizim çalışma koşullarımızı da gündem edin!

Sokağa çıkma yasağı ilanı sonrası Luppo alan kişi çok konuşuldu, yasağa rağmen ve korona riskine rağmen çalışan Luppo üreten Şölen işçisi kadınlar kendi çalışma koşullarının da konuşulmasını istiyor.

Karantina da yoksula değil, zengine…

Ev işçisi Esma anlatıyor: Evde hasta varsa bir odada karantinaya alın diyorlar. Bizim küçücük iki odamız var. 4 çocukla ben kimi nasıl karantinaya alacağım? Karantina da yoksula değil, zengine…

Gördüğüm şiddet karşısında ben susmayacağım, siz de susmayın!

‘Bu sadece benim öyküm değil, bu tüm kadınların öyküsüdür. Bizim her gün ataerkil zihniyetten gördüğümüz muameledir bu. Ben susmayacağım. Siz de susmayın!’

Antep’te kadınlar 8 Mart’ta sokağa çıkıyor

Antep’te kadınlar 8 Mart günü saat 13.00’te Gaziantep Demokratik Kadın Platformunun çağrısıyla Kırkyama parkında eylem yapıyor: ‘Krize, savaşa, şiddete karşı 8 Mart’a...’

Kadınlar hayatlarından vazgeçmesin

Erken yaşta evin yükünü sırtlayan Leyla, evliliğinde de şiddetin yükünü taşımış. Bugün kızı için ikinci evliliğini yapan Leyla kadınlara şöyle sesleniyor: Kadınlar kendilerini korumak için savaşmalı.

Antep’te cemaat yurdunda cinsel istismara tepki: Denetim yok, göz yumuluyor

Antep’te Hasan Hoca İlim Yayma Vakfı adlı dini cemaatın yurdunda 9 yaşındaki çocuğa istismarın ardından Gaziantep Barosundan Av. Bektaş Şarklı ve HDP’li vekil Mahmut Toğrul olaya tepki gösterdi.

Saldırganı terlikle döven kadın konuştu: O an müdahale etmem gerekiyordu

Antep’te iki kız çocuğundan birine cinsel istismarda bulunan Salih S, olay karşısında büyük öfke yaşayan bir kadın tarafından terlikle dövülmüştü. Salih S’yi terlikle döven Birsen Batar konuştu.

İyi ki Ekmek ve Gül...

Kadınların direnişini, yaşamdaki gerçekliklerini, en önemlisi de “neler oluyor” sorusunun tarafsız cevabını görebildiğim satırlarda, tüm gücüme yeniden sarıldım.

‘Umut var, daha çok yan yana gelmeliyiz’

Antep’te işçi kadınlar buluştu. Gittikçe zorlaşan yaşamlarını konuşan kadınlar ‘Bu böyle gitmez’ diyor. Çözümü de birlikte tartıştılar.