Antep

Akınalbella’dan işten atılan işçinin eşi: Küçücük çocuğum nasıl geçineceğimizi düşünür oldu!

Akınalbella Terlik fabrikasında işten atıldığı için direnişte olan Aydın Göçmen’i direnişte yalnız bırakmayan eşi Cennet Göçmen yazdı.

Abdal kadın ve çocuklar eğitim istiyor

Yoksulluğun en derini burada. Hürriyet Mahallesinde çocuklar geleceksizliğe, aileler yoksulluğa, kadınlar dilenciliğe, şiddete mahkum!

Antepli kadınlardan İstanbul Sözleşmesi eylemi

Gaziantepli kadınlar sokağa çıkarak İstanbul Sözleşmesinin iptali kararının geri çekilmesini istedi.

Antepli kadınlar: Deniz’ler, Duygu’lar, Feray’lar mücadelemizde hep yanımızda!

Antep’te kadınlar İstanbul Sözleşmesi için bir araya geldi. Duygu Delen’in ölümünde şüpheli olarak yargılanan Mehmet Kaplan’ın tahliyesine tepki gösterdi.

Kadınlar birliktelikten güç alıyor

Antep’te 8 Mart’a katılan kadınlar anlattı: ‘Sloganlarımız, birlikteliğimiz ve gücümüz çok iyi hissettirdi. Asla yalnız değiliz, asla susmayacağız. Bunu artık çok daha iyi görebiliyorum.’

Antep’te 8 Mart | Söyleyecek sözümüz, değiştirecek gücümüz var!

Gaziantep Demokratik Kadın Platformu çağrısı ile 8 Mart öncesi bir araya gelen onlarca kadın, kadınlara reva görülen eşitsizliğe, şiddete, ayrımcılığa karşı örgütlü mücadele çağrısı yaptı.

Antepli kadınlardan 8 Mart çağrısı: ‘Güvenceli iş ve şiddetsiz yaşam için alanlara’

Gaziantep Demokratik Kadın Platformu, çağrıcısı olduğu yürüyüşün duyurusunu yaptı. 8 Mart’ta bir arada olmanın önemini anlatan Platform bileşenleri, kadınları dayanışma ve mücadeleyi büyütmeye çağırdı

Duygu Delen davasında baroların müdahillik talebi reddedildi, sanık medyayı suçladı

Antep’te 17 yaşındaki lise öğrencisi Duygu Delen’in ayrıldığı Mehmet Kaplan’ın evinin penceresinden şüpheli bir şekilde düşerek yaşamını yitirdiği olayın davası görüldü.

Avukat Önder Alkurt: Duygu Delen dosyasında cinayet ihtimali güçleniyor

Şüpheli şekilde yaşamını yitiren Duygu Delen dosyasında sanık Mehmet Kaplan'ın kanında uyuşturucu tespit edildi. Avukat Önder Alkurt, bu durumun cinayet ihtimalini güçlendirdiğini söyledi.

Bir mülteci kadın işçi daha çalıştığı villada ölü bulundu

Antep'te tekstil patronu Ahmet Şireci'ye ait lüks villada çalışan Nepalli mülteci kadın işçi Monna Rai, iple tavana asılı halde ölü bulundu.

Duygu Delen’in arkadaşları: ‘Kimsenin gücünden, tanıdıklarından korkmayalım’

Duygu Delen’in arkadaşları Ekmek ve Gül’ün Instagram canlı yayınına katılarak Duygu’nun intihar etmediğini, yaşanın bir cinayet olduğu ve adalet mücadelesinden vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Duygu Delen’in arkadaşları: ‘Duygu şiddet görüyordu, olay intihar olamaz’

Babası iş insanı olan eski erkek arkadaşının evinden şüpheli şekilde düşerek yaşamını yitiren Duygu Delen’in arkadaşları konuştu. Duygu’nun arkadaşları olayın intihar değil, cinayet olduğunu düşünüyor

‘Dolap var da ne oluyor, içini dolduramıyoruz ki’

Cumhurbaşkanının “Buzdolabı satışları arttı” diyerek gerekçelendirdiği “Uçuştayız” tablosuna tepki gösteren kadınlar, çarşının pazarın yolunu unutmuşken buzdolaplarının nasıl dolacağını soruyorlar.

Antep’te 14 yaşındaki çocuk istismara maruz kaldı

Antep'te bir radyoda sunuculuk yapan 55 yaşındaki Nuri Ö. 14 yaşındaki bir çocuğu istismara maruz bıraktı.

Engelli kadına polis tacizi!

Antep’te bir polis işitme ve konuşma engelli bir kadını taciz etti. Kadın polisten şikayetçi oldu.

İşçi kadına bir el kremini bile çok görüyorlar!

Akınal Bella’dan bir işçi kadın korona süreci boyunca sabun yerine işçilere bulaşık deterjanı verildiğini, yanında krem getirdiği için ‘Siz krem de mi sürüyorsunuz?’ diyerek aşağılandığını anlattı.

Şikayetlerim dikkate alınsaydı Ceylan yaşıyor olurdu

Rukiye Mat’ın anlattıkları toplum, yargı ve devlet eliyle bir kadının nasıl şiddet dolu bir evliliğe maruz bırakıldığını, kızı Ceylan’ın nasıl göz göre göre öldürüldüğünü ortaya seriyor.

Mahallemizde mültecilere yapılan ırkçılık

Antep'ten Ebal Orucak, sokağında mültecilere yönelik gerçekleşen ırkçı saldırıyı yazdı: "Tekrar sordum, 'İlk dövdükleri kadın var ya hamileymiş, çocuğunu düşürmüş' dedi."

Antep’te işçi kadınlar anlattı: 1 Mayıs talebimiz eşitlik, geçinebileceğimiz bir ücret ve değer görme…

Antep’te yaşamak için çalışmak zorunda kaldıklarını belirten kadınların asıl gündemi salgın değil geçinmekken 1 Mayıs talepleri de eşitlik oluyor…

Şölen işçisi kadınlar: Luppo kadar bizim çalışma koşullarımızı da gündem edin!

Sokağa çıkma yasağı ilanı sonrası Luppo alan kişi çok konuşuldu, yasağa rağmen ve korona riskine rağmen çalışan Luppo üreten Şölen işçisi kadınlar kendi çalışma koşullarının da konuşulmasını istiyor.