Davam tüm mağdur kadınlara örnek olsun
Geçtiğimiz yıl ağustos ayında Antalya’da gittiği otelde nitelikli cinsel saldırıya maruz kalan Meryem, 17 Kasım’da görülecek davası için Ekmek ve Gül aracılığıyla çağrı yaptı.

Merhaba ben Meryem. 29 yaşında üniversite mezunu bir firmada çalışan sıradan bir insanım. Bayram tatilinde Antalya’da iki kişi tarafından tecavüze uğradım. Tehdit edildim, davadan vazgeçmem için hâlâ da tehdit ediliyorum. Buna rağmen şikayetimden,  

davamdan adaletin yolundan vazgeçmedim. Bu haklı mücadelemde önce tek başımaydım. Sonra sesimi sizler duydunuz yanımda oldunuz... Mücadeleme güç kattınız.

Başıma bunların gelebileceğini hiç düşünmemiştim. Normal bir hayatım, hayallerim vardı. Hiçbir kadının haketmeyeceği bu olay başıma geldikten sonra çok zor günler geçirdim. Hâlâ kabusum oluyor. Ölebilirdim ama şu an yaşıyorum ve hakkımı arayarak kendimi savunabiliyorum. Başıma gelenleri anlatabiliyorum. En önemlisi yardım istiyorum.

Bana tecavüz ne kadar ceza alsalar da bana yaşattıkları asla telafi edilemez ama onların ömür boyu ceza almasını istiyorum.

Şunu öğrendim, mesleği, eğitimi, yaşı, kıyafeti, tipi, saçı, başı, rengi, ırkı, dili ne olursa olsun bu durum her kadının başına gelebilir. Ben sizin kız kardeşiniz, ablanız yeğeniniz, torununuz olabilirim. Ben birinin evladıyım. İyi bir eğitim aldım. Ekonomik standartları iyi bir ailenin çocuğuydum ama bu benim de başıma geldi. Ben asla susmayacağım, asla davamdan vazgeçmeyeceğim. Bana veya herhangi bir kadına, çocuğa tecavüz edenlerin peşini asla bırakmayacağım/ız.

Türkiye Cumhuriyeti adaletine güveniyorum. Bu haklı mücadelemde sizlerin de yanımda olmanızı istiyorum. Ülkemdeki kadınlar susmasın tecavüze, tacize boyun eğmek zorunda kalmasın. Adalete, iyi insanların varlığına inansın, hakkını arasın ve okusun lütfen.

Okuyun kız kardeşlerim, ablalarım bizim tek silahımız kitabımız, kalemimiz... Biz kadın olarak okuyacak ve yardıma ihtiyacı olanların yanında olacağız..

17 Kasım’da saat 10.30’da Antalya 7. Ağır Ceza Mahkemesinde bana tecavüz edenlerin duruşması görülecek. Bu zor günde fiziken yanımda olamayacaklar sosyal ağlarda desteğinizi istiyorum. Benim davam tüm mağdur kadınlara örnek olsun, kadınlar haklarını arasın, seslerini duyursun istiyorum.

17 Kasım’da adalet yerini bulacak!


İlgili haberler
Cinsel saldırıya uğrayan Meryem infaz indirimine t...

Tatil için gittiği Antalya’da Meryem U.'yu cinsel saldırıya maruz bırakan 2 kişi adli kontrol şartı...

Tecavüze maruz kalan Meryem dayanışma bekliyor

Tecavüze maruz kalan Meryem’den dayanışma çağrısı: Beni yargılamayacak benim yanımda olacak insanlar...

Cinsel saldırı davasında sanık avukatından müşteki...

Antalya'da görülen cinsel saldırı davasında sanıklar suçlamayı reddederken; sanık avukatının tanık a...