Antalya

5 gündür haber alınamayan Azra Haytaoğlu cinsel saldırıya uğrayarak katledilmiş

Antalya’da 5 gündür haber alınamayan üniversite öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu, cinsel saldırı sonucu öldürülmüş olarak bulundu.

Antalyalı kadınlar: Yaşam alanlarımız kül oluyor!

Manavgat’ta başlayan yangın yaşam alanlarını kül etmeye devam ediyor. Antalyalı kadınlar yaşadıklarını anlatıyor…

Şiddet mağduru Dilek Göktaş: Çalışamıyorum, bakkala gidemiyorum

Antalya’da ayrıldığı Abdullah Oğuz’un sistematik şiddetine maruz kalan Dilek Göktaş, ‘Çalışamıyorum, bakkala gidemiyorum’ dedi. Göktaş kadınlara da çağrı yaptı: Birbirimizin nefesi olalım.

Çavuş tarafından darp edilen tarım işçisi Altın Erdoğan 7 aydır mahkemeyi bekliyor

Çavuşun S.A. ve eşi tarafından darp edilen ve sol gözünü kaybeden tarım işçisi Altın Erdoğan 7 aydır adalet bekliyor: 'Onlar ellerini kollarını sallayarak geziyorlar. Ceza almalarını istiyorum.'

Ölümle tehdit edilen Naciye Kurban’ın yeğeni Özlem yaşananları anlattı

Deniz Açıkgöz tarafından ölümle tehdit edilen, 8 kez şikayette bulunan Naciye Kurban, ‘Bize yardım edin’ çağrısında bulundu. Şimdi sığınmaevinde olan Naciye’nin yeğeni Özlem yaşananları anlattı.

Uyuşturucu için fuhşa zorlanan Ceyda bağımlılıktan kurtulup çocuklarını yanına almak istiyor

Evlendiği erkek tarafından uyuşturucu kullanmaya zorlanan Ceyda K., bir süre sonra da hırsızlığa ve fuhşa zorlanmış. Ceyda bağımlılıktan kurtulmak istiyor, çocuklarına kavuşmak için yardım bekliyor.

Göçük altından sesleniyorum: 3 hafta boyunca ne yiyeceğiz?

Kuaför Nesrin, 3 hafta tam kapanmanın ardından günlük kazançla yaşayanların sözlerini aktarıyor: ‘Yahu tavuğu bile kümese kapatırken önüne yem koyarsın, bize ne yiyeceksin diye soran yok.’

Antalya’da kadınlar gözaltına alınan arkadaşları ve İstanbul Sözleşmesi için açıklama yaptı

Attalos Heykeli önünde bir araya gelen Antalya Kadın Platformu üyeleri, İstanbul Sözleşmesi kararına ve kararı protesto edenlerin gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Şiddete uğrayan bir kadın olarak Erdoğan'a söyleyeceklerim var!

Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu sözleşmeyi neden bir gece yarısı feshettiğini tüm kamuoyuna açıklamasını şiddet mağduru bir kadın olarak talep ediyorum.

İşkenceci eşini öldüren Melek İpek hakkında ‘Örselenmiş Kadın Sendromu’ başvurusu

Çocuklarını ve kendisini ölümle tehdit eden işkenceci kocası Ramazan İpek’i öldüren Melek İpek’in avukatları ‘Örselenmiş kadın sendromu’ başvurusunda bulundu.

Tecavüz faili adli kontrol şartını ihlalden tutuklandı

Antalya’da aracına binen Ç.’Y.’e tecavüz eden, doktor raporu ve olay yerine ait kamera kayıtlarına rağmen serbest bırakılan Murat K., adli kontrol şartlarını ihlal etmekten tutuklandı.

İşkenceci kocasını öldüren Melek İpek’in 24 yıla kadar hapsi isteniyor

Çocuklarına ve kendisine sistematik işkence uygulayan eşi Ramazan İpek’i öldürmekten tutuklanan Melek İpek, hakkında 24 yıla kadar hapis cezası istendi.

Murat Kaya’nın tecavüzüne maruz kalan Ç. Y.’nin avukatı: Adalet istiyoruz!

Murat Kaya’nın cinsel saldırısına uğradıktan sonra intihar eden ve yüzde 99.9 engelli kalan Ç.Y.’nin avukatı: ‘Ç.Y. adalet istiyor, mahkemeye gidelim dendiğinde ayağını kıpırdatan videoları var.’

Ç.Y cinsel saldırıya uğradı, intihar edip yüzde 99 engelli kaldı, sanıklar serbest

Ç.Y. iş çıkışı taksi durağına gitmek için Murat K.’nin aracına bindi. Alıkonulan, tecavüze maruz kalan Ç. intihar etti, engelli kaldı. Tutuksuz yargılanan sanıklar Ç.’nin avukatını da tehdit ediyor.

Antalya Kadın Platformu: ‘Tarım işçisi Altın Erdoğan’nın yanındayız’

Antalya’da işverenin azmettirmesi sonucu dövülerek görme yetisine kaybetmesine sebep olan şiddete Antalya Kadın Platformu tepki göstererek basın açıklaması yaptı.

Antalyalı esnaf kadınlar: Dükkanda bereket, tencerede aş kalmadı

Antalya’dan esnaf kadınlar pandemi sürecinde yeterli destek görmediklerini, çektikleri kredileri dahi ödeyemez hale geldiklerini, krediyi kredi ile kapattıklarını anlattı.

Tecavüz davasında sanıklar 'mini etek ve fotoğraf' gerekçesiyle serbest bırakıldı!

Tatile gittiği Antalya’da iki kişinin tecavüzüne maruz kalan Meryem’in davası görüldü. Davayı takip eden kadınlar adliyeye alınmadı, davanın değişen savcısı sanıklar hakkında beraat kararı verdi.

Davam tüm mağdur kadınlara örnek olsun

Geçtiğimiz yıl ağustos ayında Antalya’da gittiği otelde nitelikli cinsel saldırıya maruz kalan Meryem, 17 Kasım’da görülecek davası için Ekmek ve Gül aracılığıyla çağrı yaptı.

‘Ev işlerinden yorulduk!’

Pandeminin de etkisiyle artan ev içi yüke bir okurumuzdan tepki, özellikle erkeklerin bu süreçte ev işlerinde ortak sorumluluğuna dikkat çekiyor.

Evden çıkarılan kadın ve 3 çocuğu gece damda, gündüz parkta yaşıyor

Antalya’da evden çıkarılan ev emekçisi kadın 3 küçük çocuğuyla beraber geceleri damda gündüzleri ise parkta kalıyor.