Antalya

Boğularak öldürülen kadının ön raporuna ‘darp yok’ yazıldı

Sevgilisinin boğarak öldürdüğünü itiraf ettiği Gülsüm Taç'ın ön raporuna, herhangi bir darp izi bulunmadığı yazıldı, Taç'ın ölümü kalp krizi olarak kayda geçti.

Karantina biter, dertler bitmez bizde!

Korona sonrası dükkanını kapatan ve tekrar dükkanını açmayı bekleyen Nesrin’in sonrası için pek çok sorusu da var: ‘Dükkanları açtıktan sonra hangi koşullarda, hangi kurallara göre çalışacağız?’

Cinsel saldırıya uğrayan Meryem infaz indirimine tepki göstermişti, sanıklar tahliye edildi

Tatil için gittiği Antalya’da Meryem U.'yu cinsel saldırıya maruz bırakan 2 kişi adli kontrol şartı ile tahliye edildi.

Salgının işçiye faturası büyüyor: Yemeğini evden getir temizliğini kendin yap

Antalya’da kimi gıda fabrikalarında ücretsiz izne geçilirken, çalışmaya devam eden işçi kadınlar yemek haklarının gasbedildiğine, birçok alanın temizliğini kendilerinin yaptığına dikkat çekiyor.

Avukat Zeliha Şengöz: Toplumsal cinsiyet eşitliğine kafa yorulmalı

Antalya’daki kadına yönelik şiddet, çocuk istismarları ve cinsel saldırıları Antalya Barosu Kadın Hakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kurulundan Zeliha Şengöz ile konuştuk.

Muhasebeci kadınlar da 8 Mart’a hazırlanıyor…

Antalya Mali Müşavirler odasından kadınlar ile 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için hazırlıklarını ve kendi mesleki sorunları üzerine konuştuk.

Halı sahadan, 8 Mart alanlarına çağrı

Antalya’da Akdeniz Üniversitesi Ekmek ve Gül Kadın Çalışmaları Atölyesi halı maçında bir araya gelerek 8 Mart’a çağrı yaptı.

ASMO Kadın Komisyonu 8 Mart etkinliği

Antalya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Kadın Komisyonu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliğinde buluşuyor.

İMECE Ev İşçileri Sendikasının Antalya Temsilciliği açıldı

İMECE Ev İşçileri Sendikası Antalya Temsilciliği açıldı. Açılışa katılan kadınlar hep birlikte, ‘Ev işi iş, ev işçisi işçidir’ sloganı attı.

İntihara sürüklenen Zehra Demir davasında sanığa beraat

Antalya’da 19 yaşındaki Zehra Demir’i tehdit eden ve intihara sürükleyen Süleyman Taruk’un yargılandığı davanın 5. duruşması görüldü. Davada beraat kararı verildi.

Ezgi Polen’in heyecanını paylaşmaya var mısınız?

Antalya’da yaşayan MPS hastası Ezgi Polen Çelik’in, Mühür isimli kitabı raflarda yerini aldı. Ezgi, 29 Şubat’ta düzenlenecek etkinlikle kitabını okuyucularla buluşturmaya hazırlanıyor.

Antalya: İtirazlarımızı ve ihtiyaçlarımızı konuştuğumuz buluşmalara devam..

Antalya’da kadınlar olarak günlerimizi; itirazlarımızı, ihtiyaçlarımızı ve taleplerimizi konuştuğumuz, bir aradalığı sağladığımız buluşmalarla doldurmak için yan yana gelmeye devam ediyoruz.

Antalyalı kadınlar: Tek çözüm örgütlülük ve dayanışma

Antalya’da işin yorgunluğuna rağmen ev buluşması yapan kadınların en büyük sorunu çalışma yaşamında karşılaştıkları zorluklar. Kadınların bu zorluklara karşı tek çözümü ise örgütlülük ve dayanışma.

Antalya’da kadınlar 8 Mart öncesi buluşmalarını sürdürüyor

Antalya’da bir araya gelen kadınların derdi, geçim, şiddet, çocuk istismarı ve yoksulluk...

Camdan düşen ev işçisinin davası reddedildi

Temizlik yapmak için gittiği evde cam silerken 3’üncü kattan düşen ve ağır yaralanan Ev İşçisi Minire İnal’ın SGK’ye ve çalıştığı evin sahibine açtığı dava 7 senenin ardından reddedildi.

Komşu yardımlarıyla alınan soba yokluktan yanmıyor

Evlerindeki sobayı bile komşuların yardımıyla alabilen Fethiye odun ve kömür alamadığından dolayı o sobayı yakamıyor bile.

Gökçe Saygı’yı öldüren erkeğe ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemi

Antalya’da trans kadın Gökçe Saygı’yı öldüren erkeğe savcı “kasten insan öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti.

Fuhşa zorladığı eşini öldüren sanığa müebbet hapis

Antalya’da fuhşa zorladığı eşini öldüren, daha önce de cinsel saldırıda bulunduğu baldızını öldüren Özcan Işıldar hakkında müebbet hapis cezası verildi.

Zehra Demir davası yine ertelendi

19 yaşındaki Zehra Demir’i tehdit eden ve intihara sürükleyen Süleyman Taruk’un yargılandığı dava 25 Şubat’a ertelendi.

241 gündür grevde olan hasta bakıcılara usulsüzlük davası

Antalya’daki Asmalı Konak Huzurevi önünde 241 gündür grevde olan hasta bakıcılara, greve çıkarken usulsüzlük yaptıkları iddiasıyla dava açıldı. İşçilerin suç duyurusu ise hâlâ bekletiliyor.