tecavüz davası

3 yıl istismar ettiği mülteci kadını Göç İdaresine bıraktı

3 yıl boyunca cinsel saldırıya maruz bırakılan zihinsel engelli mülteci kadın Şanlıurfa Göç İdaresi’ne bırakıldı.

Öğrenciler tecavüzün aklanmasını istemiyor

Öğrencisine tecavüz suçlamasıyla yargılanan Prof. Dr. Hasan Bilgili’nin serbest bırakılması öğrencilerin tepkisine neden oldu. Veterinerlik Fakültesi öğrencileri rektörlük önünde eylem yapacak.

CHP’li Tığlı Adalet Bakanına Havva’için soru önergesi verdi

2016 yılında Giresun’da iki kişinin tecavüzüne uğrayan, hamile kalan ve doğum yapan zihinsel engelli Havva için CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı Meclise soru önergesi verdi.

Polis kadına tecavüz etti, amirler üzerini örtmeye çalıştı

İstanbul’da polis taksiden indirip, polis aracında alıkoyduğu kadına tecavüz etti. Kadına ‘Onun cezasını ben vereceğim’ denilerek şikayeti alınmadı.

Kadınlar ‘Güney Kore kadınlar için bir ülke değil’ dedi

Güney Kore’de 20 binin üzerinde kadın, yardımcısına tecavüz eden eski valiyi ‘suçsuz’ bulan mahkeme kararını protesto etmek için sokağa çıktı.

9 yıldır süren tecavüz davasında karar: 13 yıl hapis

Gebze’de 9 yıldır devam eden tecavüz davasında karar çıktı. Mahkeme tecavüzcü iş adamını 13 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı.

GÜNÜN DAVASI: Bir tecavüzcü daha aklanmak isteniyor!

Gebze’de 7 yıldır süren tecavüz davasında karar aşamasına gelindi. Kadın örgütleri kadının davranışlarını ‘hayatın olağan akışına aykırı’ bulan mahkeme ‘tecavüz hayatın olağan akışına aykırıdır’ diyor

Violet ve Beatrice için adalet

Kadınlar katledilen Ugandalı Violet ve yaralanan kardeşi Beatrice için adalet istiyor!

Emani’nin katillerine 132 yıl hapis cezası verildi

Tecavüz edilerek öldürülen Suriyeli Emani El Rahmun davasında ikinci duruşma görüldü. Savcı sanıklar için en üst sınırdan ceza isterken sanıklara 132’şer yıl hapis cezası verildi.

Emani’yi vahşice katleden tecavüzcüler ‘Kandırıldım’ dedi

Tecavüz edilerek öldürülen Suriyeli Emani El Rahmun davasında tecavüzcü sanıklar olayı anlattı. Sanıkların ikisi de ‘kandırıldım’ dedi.

Yeğenine tecavüz eden imam bir de şikayetçi oldu!

Ablasının kızına tecavüz ederek hamile bırakan, çocuğun babası olduğu DNA raporu ile belirlenen imam tutuklandı. İmam “Uyurken odama girmiş. Rızam dışında ilişkiye girmiş. Asıl ben şikayetçiyim” dedi.

Biz sizi aklamıyoruz!

Tecavüz davası devam ederken zorla evlendirilen, bu evlilik nedeniyle davası düşen kadına devlet el uzatmış! Şimdi travmalarını tedavi etmeye çalışıyormuş! Bu tecavüz aklanırken neredeydiniz?

Çünkü, umutsuzluk yasaktır

Bir kadının çığlığı var bu satırlarda, sessiz çığlığı… Dayanışma bekliyor, güç istiyor, destek istiyor…

İşkenceyle tecavüz sanığı serbest bırakıldı

Antalya’da 17 yaşındaki çocuğa tecavüz edip, çişini içiren, dışkısını yediren ve bunları da kameraya kaydeden 20 yaşındaki kafe işletmecisi Davut E. serbest bırakıldı. Genç kızın annesi isyan etti.

Tecavüzcü ile evlendirildi, sanık beraat etti

Diyarbakır’da genç bir kadın tecavüzüne uğradığı kişiyle dini nikah yaptı, ancak 23 gün sonra evden gönderildi. Tecavüz eden sanıklar hakkında beraat kararı verildi. Kadın hakim ise karara şerh koydu.

GÜNÜN DAVASI: 'Bana destek olmak ister misiniz?'

18 yaşındaki Ş. patronu tarafından tecavüze uğramıştı. Bugün Anadolu Adliyesi 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek duruşma için Ş ve annesi Nurten’den kadınlara çağrı var.

Patronu tarafından tecavüze uğrayan Ş’nin davası

18 yaşında, çalıştığı mağazanın sahibi tarafından tecavüze uğrayan ve hamile kalan Ş’nin davası bugün Anadolu Adliyesi 5. Ağır Ceza Mahkemesinde saat 11.20’de görülecek.

Violet için adalet!

Ugandalı Violet'in cinayet davasının 4. duruşması 12 Temmuz’da!

Gebze tecavüz davasında sona geliniyor

Gebze'de 8 yıldır devam eden tecavüz davasının görülecek son duruşmasında savcının mütalaa vermesi bekleniyor. Acil Önlem Grubu tüm kadınları davaya sahip çıkmaya çağırıyor.

Yozgat’ta zihinsel engelli kadına tecavüz davası

Yozgat Curali köyünde 12 kişinin tecavüzüne uğrayan engelli kadının karar duruşması 10 Mayıs Çarşamba günü Boğazlıyan Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.