cinsel saldırı

Kadın işçiye hastanede cinsel saldırı iddiası

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan temizlik işçisi bir kadının mesai saatlerinde birçok kez cinsel saldırıya uğradığı iddia edildi.

Yoğun bakımdaki kadına cinsel saldırıda bulunan hemşireye iyi hal indirimi

Ege Üniversitesi'nde yoğun bakımda tedavi gören kanser hastası kadına cinsel saldırıda bulunan hemşire Emre Kale'ye iyi hal indirimi uygulandı. Kale 25 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası aldı.

Engelli kadına cinsel saldırıda tutuksuz yargılama sürdürülüyor

Yüzde 50 engelli S.Y.'yi kaçırarak cinsel saldırıda bulmalarına rağmen 2,5 senedir tutuklanmayan Ergün Sevinç ve Deniz Halisdemir'in davası eksik hususların giderilmesi için 4 Temmuz'a ertelendi.

Cinsel saldırı mağduru B’nin babasından çağrı: Adalet gecikmesin

Cinsel saldırı davasında somut delillere rağmen beraat kararı verilmesine mağdurun babası tepki gösteriyor: “Adalette neden bu kadar geç kalınıyor?”

'Yedikule GHH'deki cinsel saldırı davasını Sağlık Bakanlığı takip ediyor mu?'

EMEP Milletvekili Sevda Karaca, Bakan Koca’ya Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesinde çalışırken, hekim tarafından cinsel saldırıya maruz kalan kadın hemşirenin yaşadıklarını sordu.

Yeditepe Göğüs Hastalıkları Hastanesindeki cinsel saldırıya 'flört' bahanesi

İstanbul Yedikule Göğüs ve Hastalıkları Hastanesi' nde görevli asistan doktor S.E.’nin hemşire bir kadına “cinsel saldırıdan” yargılandığı davanın ilk duruşması bugün görüldü.

Ankara'da anestezi doktoru hastasına cinsel saldırıda bulundu

Geçtiğimiz sene de başka bir hastayı taciz eden ve 16 ay tutuklu kalan anestezi doktoru İsa Özüm K., anestezi etkisindeki hastaya cinsel saldırıda bulundu.

‘Mülteci düşmanlığı şiddete bahane oluyor’

Son yıllarda kolluk kuvvetleri tarafından mültecilere yönelik artan saldırı ve şiddeti mülteci hukukçusu Avukat Jindar Uçar ile konuştuk.

Tarikat liderinin tecavüzüne maruz kalan engelli kadın intihara sürüklendi

Uzlet İlim Yayma Derneği Başkanı Alperen Sade’nin tecavüzüne maruz kalan zihinsel engelli E.D. intihar etti. Hakkında dava açılan Sade tutuklandı.

Cinsel saldırıyı ‘rüya’ diye savundu

2022’de Muğla Köyceğiz’de kaldığı otelde, bir kadına cinsel taciz ve cinsel saldırıda bulunan Cahit T. ilk duruşmada cinsel saldırıyı 'rüya' diye savundu.

Van’da mülteci kadına cinsel saldırının faili 2 sözleşmeli erin duruşması görüldü

Van’ın İran sınırındaki Saray ilçesinde L.M. isimli mülteci kadına yönelik cinsel saldırının faillerinin yargılandığı dava 8 Haziran’a ertelendi.

MSKÜ öğrencileri anlattı: ‘Kampüsler güvenli alanlara dönüşsün’

MSKÜ öğrencileri okullarında yaşanan taciz meselelerine dikkat çekti, işlevli CİTÖB talebinin altını çizdi.

MSKÜ’nde kadın öğrenciler açıklama yaptı: Tecavüzcüleri aklatmayacağız

Muğla Sıtkı Koçma Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji bölümü öğrencisinin aynı bölümde görevli Ş.G.’nin cinsel saldırısına maruz kalmasına ilişkin üniversiteli genç kadınlar açıklama yaptı.

Cinsel saldırı davası bozuldu üst mahkeme cezayı bozdu, sanık tutuklandı

Datça’da 25 yaşındaki G.K. Orçun G.’nin cinsel saldırısına maruz kaldı. Tutuksuz yargılanan ve 12 yıl hapis cezası alan sanığın cezası bozularak 18 yıla çıkarıldı, sanık tutuklandı.

Cinsel saldırı nedeniyle yargılanan gazeteci Batuhan Çolak’a, ‘iyi hal’ indirimi

Bir kadın avukata cinsel saldırıda bulunan Aykırı Haber Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, cinsel saldırı suçundan 2 yıl ceza aldı. Takdiri indirimi uygulanan sanığın cezası ertelendi.

Av. Sezgin K., yargılandığı cinsel saldırı davasında 3 yıl ceza aldı

Arzu Sena Topuz çalışmak için işe girdiği hukuk bürosunda patronu Avukat Sezgin K. tarafından cinsel saldırıya uğradı ve dava açtı. Dün görülen duruşmada sanık 3 yıl hapis cezası aldı.

Av. Sezgin K.’nin yargılandığı cinsel saldırı davası görüldü: Sarkıntılık değil basit cinsel saldırı

Avukat Sezgin K.’nin Arzu Sena Topuz’a cinsel saldırıda bulunmaktan yargılandığı davada 5. duruşma görüldü. Savcı sanığın sarkıntılık düzeyinde cinsel saldırıdan ceza almasını istedi.

Şiddette maruz kalan Fide U. yaşadıklarını kamera ile görüntüledi, şiddet faili gözaltına alındı

Adana’da Fide U., Gökhan K. hakkında, kendisine cinsel saldırı girişiminde bulunduğu, taciz ve şiddetine uğradığı gerekçesiyle şikayetçi oldu. Gökhan K. gözaltına alındı.

Cinsel saldırıya uğrayan kadına 29 soruşturma, sanığın mağduru itibarsızlaştırıcı ifadelerine takipsizlik kararı!

Sanık Sezgin K'nin "katılanın porno sitelerine yüzünü göstermemek kaydıyla, vücudunu sergileyerek ek iş olarak para kazandığını tespit ettim" sözleri savunmanın dokunulmazlığı sayıldı!

Cinsel saldırıya indirim uygulanmadı

İşletmesinde çalışan kadına cinsel saldırıda bulunmaktan yargılanan Özdal Balo,cinsel saldırıdan 2 buçuk yıl tehditten de 9 ay ceza aldı.